Do predaja prichádza nástupca modelu Mi A1, ktorý patril medzi najzaujímavejšie zariadenia strednej triedy.

Xiaomi pred rokom prekvapilo takmer každého, keď začalo predávať smartfón s čistým Androidom. Model Mi A1 si vďaka tejto vlastnosti získal pozornosť aj tých používateľov, ktorí štandardne čínskeho výrobcu ignorovali kvôli jeho nadstavbe. Telefón strednej triedy ponúkol okrem čistého Androidu aj výborný pomer cena/výkon, takže takmer zaručený recept na úspech bol na svete.

Xiaomi Mi A2 v tomto koncepte pokračuje. Výrobca vylepšil takmer všetky vlastnosti, najviac sa zameral na zdokonalenie fotoaparátu. Ten by mal mať kvalitu na úrovni zariadení, ktoré sú výrazne drahšie. A hoci sa vylepšenia prejavili takmer po všetkých stránkach, jeden nedostatok pretrváva. Ani Mi A2 nemá vo výbave NFC čip. Je nepochopiteľné, v tejto cene a v roku 2018 už považujeme podporu mobilných platieb za samozrejmosť. Nie každému to bude prekážať, ale určite sa nájdu aj takí, ktorí si Mi A2 nekúpia iba kvôli absencii NFC čipu.

Xiaomi Mi A2

Xiaomi Mi A2

Dizajn neprekvapí

Mi A2 je smartfón so štandardným dizajnom. Prednej strane dominuje 6-palcový displej s pomerom strán 18:9 a rozlíšením 1080 × 2160 pixelov. Displej chráni ochranné sklo Gorilla Glass 3, panel je typu IPS. Obrazovku chválime, je pekná, s dobrými pozorovacími uhlami a živým zobrazením farieb. Poteší verné zobrazenie bielej farby, privítali by sme však vyšší maximálny jas.

Počas používania zariadenia na priamom slnku nemusí vždy maximálny jas stačiť, situáciu komplikovali aj slnečné okuliare. Pri ich nosení bol displej prakticky nečitateľný, avšak s týmto problémom sme sa stretli aj v prípade iných zariadení. Tiež to môže závisieť aj od toho, aký typ slnečných okuliarov používate.

Xiaomi Mi A2

Zadná strana je z hliníka. Všimnite si snímač odtlačkov a duálny fotoaparát

Displej nemá výrez, veľkosť rámikov neohúri, ale ani nebude iritovať. Nad displejom sa nachádza 20 Mpx predná kamera, reproduktor slúchadla a predný LED blesk. Spodný rámik je prázdny.

Chrbát je z hliníka jeho dizajn je pomerne jednoduchý. Poteší, že výrobca šikovne „skryl“ pásiky antén. My sme testovali čiernu verziu telefónu a v jeho prípade pásiky splývali so zvyškom chrbta a nepútali pozornosť. Na zadnej strane nájdete aj rýchly a spoľahlivý snímač odtlačkov prstov a duálny fotoaparát, ktorý ako keby tomu z iPhonu X z oka vypadol. Mi A2 bude v predaji aj v zlatej a modrej farbe.

Bočné hrany veľa prekvapení neprinášajú. Pravá hrana obsahuje napájacie tlačidlo a tlačidlá na reguláciu hlasitosti, pravá hrana v sebe ukrýva slot na dve nano SIM karty. Slot pre microSD kartu chýba a rovnako chýba aj 3,5 mm jack. V balení nájdete redukciu. Poteší však USB-C port a rýchla 10 W nabíjačka v základnej dodávke. Spodná hrana obsahuje aj reproduktor, ktorý je hlasný a reprodukuje čistý a jasný zvuk. V tomto smere Mi A2 potešil a vo výbave má aj infračervený port na hornej hrane.

Xiaomi Mi A2

Recenzia je rozdelená do troch častí:

1. strana: Dizajn a konštrukcia
2. strana: Multimediálna výbava a fotoaparát
3. strana: Verdikt a technické parametre

1 2 3

Roman Kadlec

Roman Kadlec
Testujem inteligentné hodinky, robotické vysávače, smartfóny a herné zariadenia. Sledujte ma na sociálnych sieťach @roman_fitit