Uvedenie sa bude konať už o pár dní.

Telefóny Redmi Note sa stali úspešnými vďaka dobrému pomeru výbavy a ceny. Aj keď v prípade série Note 11 nejde o horúce novinky, trio smartfónov sa po troch mesiacoch od predstavenia konečne dostane aj do Európy. To, že uvedenie na európsky trh sa blíži, už naznačovali skoršie správy. Tie dokonca tvrdili, že štartovacia cena Redmi Note 11 na európskom trhu bude na úrovni 250 eur.

Redmi neskôr informovalo, že 26. januára usporiada podujatie, na ktorom bude spustený predaj série Note 11 v novom regióne. Aj keď sa v príspevku vyslovene neuvádza, že séria Note 11 bude uvedené na európsky trh, takmer s istotou môžeme tvrdiť, že ide o Európu, keďže smartfóny tejto série sú už dostupné na viacerých trhoch vrátane Číny a Indie.

Zatiaľ nie je na 100 % isté, koľko zástupcov série sa dostane aj k nám. Predpokladáme však, že do Európy sa dostanú minimálne dvaja zástupcovia, keďže spoločnosť v príspevkoch používa slovné spojenie “séria Redmi Note 11”.

Portál GSMArena uvádza, že jedným zo smartfónov, ktorý by mohol byť počas tejto udalosti predstavený, je Redmi Note 11 4G s čipsetom Mediatek Helio G88. Zdroj však predpokladá, že tento model bude na globálny trh uvedený s čipovou sadou Snapdragon 680. Vo výbave ďalej nájdeme 6,5-palcový FullHD+ LCD displej, MIUI 12.5, Android 11, 50 Mpx hlavný fotoaparát, 8 Mpx prednú kameru, stereo reproduktory, bočnú čítačku odtlačkov prstov a 5 000 mAh batériu s 18 W nabíjaním.

My by sme však na našom trhu radi videli aj modely Redmi Note 11 a 11 Pro, o ktorých sa viac dočítate v článku nižšie.

Zdroj: GSMArena

Prečítajte si aj:

Značky:

Peter Hupka

Peter Hupka
Každý deň sledujem aktuálne dianie v technologickom svete a vyberám tie najzaujímavejšie témy pre náš web.