Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Nový Renault Arkana so získaným maximálnym hodnotením 5 hviezdičiek v európskych testoch Euro NCAP patrí do zoznamu najbezpečnejších vozidiel Skupiny.

Ochrana cestujúcich: Nový Renault Arkana, ktorý je postavený na modulárnej platforme CMF-B využíva vylepšenú konštrukciu karosérie. Má prepracovanú konštrukciu sedadiel, pyrotechnické predpínače bezpečnostných pásov a obmedzovače prítlaku navrhnuté pre optimálne držanie všetkých cestujúcich. Za zmienku stojí, že Renault je predstaviteľ technológie Fix4sure pre vynikajúce držanie cestujúcich, ktoré zabraňuje riziku zošmyknutia sa cestujúcich, ktorí sú pripútaní bezpečnostným pásom.

Renault ARKANA

Renault ARKANA

Nový Renault Arkana je naviac so svojimi vycibrenými líniami a jedinečným veľmi profilovaným štýlovým vzhľadom k svojej priestrannosti a komfortu skutočné SUV, ktoré je vhodné pre rodinu. Jeho veľký priestor umožňuje najmä jednoduché umiestnenie detských sedačiek na krajné miesta zadných sedadiel.

Škála asistenčných systémov riadenia pre väčší komfort a bezpečnosť všetkých:

Nový Renault Arkana je vybavený asistenčnými systémami riadenia poslednej generácie. Tieto ADAS systémy zaisťujú hlavne bezpečnú a pokojnú jazdu. Patrí k nim napr. asistent pre jazdu na diaľnici a v kolóne, rozpoznávanie dopravných značiek, asistent sledovania mŕtveho uhla, systém varovania pred neúmyselným opúšťaním jazdného pruhu alebo asistent pre udržiavanie vozidla v jazdnom pruhu. Ďalej systém aktívneho núdzového brzdenia, ktorý v prípade detekcie cyklistov a chodcov upozorní vodiča na nebezpečné situácie a môže aktivovať brzdy, pokiaľ vodič nezareaguje ako by mal. Ďalším bezpečnostným faktorom je lepšia viditeľnosť vďaka kamere s 360 stupňovým záberom, sériovým predným 100 % LED svetlometom, automatickému rozsvecovaniu svetiel a elektrochromatickému vnútornému spätnému zrkadlu.

Tieto technológie asistenčných systémov riadenia, bez ohľadu na poveternostné podmienky, deň, noc, v prípade prekročenia hranice jazdného pruhu či zmene jazdného pruhu, v meste alebo pri parkovaní, zasahujú v prospech zvýšenia bezpečnosti pre všetkých. Prispievajú k väčšej pohode a minimalizujú rizika nebezpečenstva ako pre vodiča či cestujúcich vo vnútri vozidla, tak aj v prípade ďalších účastníkov cestnej premávky.

Renault ARKANA

Renault ARKANA

Nový Renault Arkana tak podľa kritérií testov Euro NCAP zaisťuje najvyššiu úroveň aktívnej a pasívnej bezpečnosti. Výsledné hodnotenie 5 hviezdičiek je odrazom všetkého know-how Skupiny Renault v tejto oblasti a jej snahy ponúknuť širokej verejnosti inovatívnejšie, spoľahlivejšie a bezpečnejšie vozidlá.

To nie je všetko!

O tom, že Nový Renault Arkana je hybrid, nepochybne svedčia nie len jeho gény, ale aj jeho štýl. So svojou silnou osobnosťou prekonáva vlastnú odlišnosť a úspešne ich spája.

Športový, hybridný a priestranný

Nový Renault Arkana ako hybridný model vo svojom štýle, so svojimi vycibrenými líniami a športovou dynamickosťou je celkom nekompromisný v oblasti priestrannosti, ceny alebo energetickej účinnosti. Toto sú dôležité faktory pre SUV so športovým vzhľadom, ideálnou priestrannosťou pre rodinu, ktorá ocení jazdný komfort a pohodu na palube. A to všetko s najvyššou úrovňou aktívnej a pasívnej bezpečnosti ako pre cestujúcich vo vozidle, tak aj pre všetkých účastníkov cestnej premávky.

Renault ARKANA

Renault ARKANA

Výhradne hybrid:

Nový Renault Arkana predstavuje hybrid tiež svojimi výhradne elektrifikovanými pohonnými jednotkami:

  • Na jednej strane plne hybridné vozidlo E-TECH 145 (k dispozícii toto leto) so všetkými prednosťami elektrického pohonu bez nutnosti dobíjania až 80 % doby jazdy v elektrickom režime v meste (WLTP City), zníženie spotreby až o 40 % oproti rovnocennému benzínovému motoru a zníženie emisií CO2 s maximálnou radosťou z jazdy s tichým chodom, komfortom a okamžitou reakciou.
  • Na druhej strane benzínové motory s mikrohybridizáciou 12 V (TCe 140 a TCe 160) sú synonymom úspory paliva, svižnosti a radosti z jazdy. Mikrohybridizácia umožňuje zníženie spotreby paliva a emisií CO2 a zaisťuje plynulejší rozjazd a lepší jazdný komfort.

Nový Renault Arkana, ktorý svojím jedinečným konceptom úplne mení zavedené pravidlá, predstavuje vozidlo s medzinárodnými ambíciami, ktoré dobýva bohato sa rozvíjajúci segment C. Renault s novým vozidlom Arkana je prvým nešpecializovaným výrobcom, ktorý ponúka SUV kupé v Európe, a to v kategórii dosiaľ vyhradenej pre prémiové značky.