Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Spoločnosť Porsche Slovakia, autorizovaný importér značky Volkswagen na Slovensku, vychádza ďalej ústrety záujemcom o elektrické modely radu ID. revolučnou cenovou ponukou.

Týka sa všetkých osobných modelov, vrátane najnovšej limuzíny ID.7. Vďaka kombinácii zníženej ceny a jednorazového bonusu sú jednotlivé modely výrazne lacnejšie. Navyše sú vo všetkých štyroch elektrických modelových radoch na výber aj akciové modely Limited s bohatým príplatkovým vybavením v hodnote od 6360 € do 9430 € v cene modelu.

ID.3: Najmenší elektrický model Volkswagen novej generácie sa od leta minulého roku predáva v modernizovanej verzii. V rámci modernizácie dostal osviežený vonkajší vzhľad v kombinácii s optimalizovanou aerodynamikou. V interiéri sú použité udržateľnejšie materiály, nový softvér umožňuje aktualizácie na diaľku (Over-the-Air) pomocou mobilného prenosu dát. Novinkou je aj väčší dotykový displej s uhlopriečkou 30,5 centimetra (12 palcov).

Na Slovensku sa ID.3 predáva v dvoch verziách ako ID.3 Pro Peformance1 a ID.3 Pro S Performance2. Obidve poháňa elektromotor s výkonom 150 kW (204 k), ktorý je na výber s batériou 58 alebo 77 kW (S Performance). Podľa použitej batérie je dojazd do 426 alebo 546 km (WLTP). S aktuálnym bonusom je základná cena jednotlivých verzií 35 990 a 42 990 €. Iba o 1000 € je drahší nový akciový model ID.3 Limited, ktorý má štandardne metalizovaný lak, disky z ľahkej zliatiny formátu 18, resp. 20 palcov a tri príplatkové komplety (balíky) – „Svetlá a dizajn“, „Asistenčné systémy“ a „Komfort“. Hodnota všetkých týchto prvkov je 6360 €. Zákazníci tak získavajú za nepatrný príplatok 1000 € také obľúbené prvky ako napríklad adaptívne svetlomety IQ. Light – LED Matrix, cúvaciu kameru, parkovací asistent, vyhrievané predné sedadlá a volant, 2-zónovú klimatizáciu Climatronic alebo navigačný systém Discover Pro.

ID.4 a ID.5: Aj elektrické SUV prešli v polovici minulého roka modernizáciou, v rámci ktorej verzie ID.4 Pro Performance3 a ID.5 Pro Performance4 dostali výkonnejší a efektívnejší elektromotor poháňajúci zadné kolesá. Nový motor dosahuje výkon 210 kW (286 k) a poskytuje krútiaci až moment 545 Nm. Nárast krútiaceho momentu takmer o 75 percent spolu s ďalšími konštrukčnými opatreniami prispieva k zvýšeniu efektivity pohonu, takže modernizované modely ID.4 a ID.5 s batériou 77 kW majú predĺžený dojazd do cca 550 km (WLTP). Efektívnejší pohon umožnil zvýšiť limit maximálnej rýchlosti na 180 km/h. Konštrukčné zmeny v interiéri elektrického SUV okrem nových materiálov zahŕňajú aj modifikovaný kokpit s prepínačom jazdných režimov premiestneným do samostatnej páčky na stĺpiku riadenia, modifikovaný multifunkčný volant a väčší displej infotainmentu s uhlopriečkou až 32,8 centimetra (12,9 palca).

Pri modeloch ID.4 Pro a ID.5 Pro s novým zadným elektromotorom importér znížil odporúčanú predajnú cenu a súčasne zvýšil bonus z 2000 € na 3000 €, čím napríklad cena verzie Pro klesla na 44 990 € (ID.4), resp. 48 390 € (ID.5). Základný model ID.4 Pure5 s výkonom 125 kW (170 k), batériou 55 kW a dojazdom cca 360 km (WLTP) má teraz akciovú cenu 41 990 €. Akciový model ID.4 Pure Limited za cenu 43 990 € ponúka napr. automatickú 2-zónová klimatizácia Climatronic s funkciou čistenia vzduchu Air Care, navigáciu Discover Pro, 12.9″ farebný dotykový displej, ambientné osvetelenie interiéru Plus – 30 farebných možností podsvietenia, proaktívny bezpečnostný systém, LED podsvietenú líniu medzi prednými svetlami a mnoho iného.

Aj v radoch ID.4 a ID.5 je k dispozícii akciový model Limited s výrazne obohateným vybavením v hodnote až do 8890 €. Napríklad ID.4 Pro Limited teraz zákazníci získajú za cenu od 45 990 €. V tomto balíku výbavy nájdu navyše oproti výbavePure Limited napr. IQ. Light – Matrix LED predné adaptívne svetlomety s dynamickou reguláciou alebo 3D LED zadné svetlá s dynamickými smerovkami.

ID.7: Najčerstvejší prírastok v rodine ID. je limuzína vyššej strednej triedy s veľkorysým vnútorným priestorom kabíny a variabilným batožinovým priestorom so základným objemom 532 litrov. Zatiaľ sa predáva v jedinej verzii ID.7 Pro6 s pohonom zadných kolies elektromotorom 210 kW (286 k) napájaným batériou s kapacitou 77 kWh netto. Táto konfigurácia pohonu umožňuje s úplne nabitou batériou dojazd vyše 620 km (WLTP), čím sa ideálne hodí na pohodlné cestovanie na dlhé trasy.

S uvádzacím bonusom 3000 € sa teraz na Slovensku predáva za akciovú cenu od 51 490 €. Aj tu si zákazníci teraz môžu vybrať akciový model ID.7 Pro Limited, ktorý za cenu od 53 490 € obsahuje metalizovaný lak karosérie a 4 príplatkové komplety, zahŕňajúce okrem iných aj také atraktívne prvky ako 3-zónová klimatizácia Climatronic, predné sedadlá ergoActive s masážnou funkciou, IQ. Light – Matrix LED predné adaptívne svetlomety s dynamickou reguláciou, vyhrievaný volant , vyhrievanie čelného skla, parkovací asistent s pamäťou, bezdotykovo elektricky ovládané dvere batožinového priestoru alebo kamerový systém Area view s výhľadom v okruhu 360° okolo vozidla. Celková hodnota príplatkových prvkov akčného modelu je až 9340 €.

Značky: