Tento seriál si určite pozrite.

Živé vysielanie tradičných TV kanálov sledujem minimálne, využívam ich prakticky iba pre účely športových prenosov. Na filmy a seriály používam služby HBO GO a Netflix a som spokojný – k dispozícii mám obvykle novší a kvalitnejší obsah a najmä šetrím čas, keďže sledovanie videa neprerušujú reklamy.

Aktuálnu časť nášho blogového seriálu chcem preto využiť na odporúčanie služby HBO GO. Tá je spoplatnená poplatkom 4,99 eur mesačne a umožňuje vám pristupovať k obsahu od HBO na smartfónoch, počítačoch, tabletoch a tiež aj veľkých televíznych obrazovkách. Výborné je, že HBO GO môžem využívať aj bez nutnosti mať HBO od poskytovateľa televízie, k dispozícii je samostatná služba na hbogo.sk.

Z pohľadu našinca je veľkou výhodou česká lokalizácia a to minimálne vo forme titulkov, často je však k dispozícii aj dabing. Lokálne HBO GO síce zatiaľ neponúka 4K rozlíšenie alebo offline režim, avšak verím, že aj tieto funkcie časom pribudnú.

Hlavnú výhodou služby HBO GO však vidím v tom, že na rozdiel od TV kanálu HBO sa nemusíte prispôsobovať TV programu. HBO GO totiž obsahuje všetko obsah tohto TV kanálu a ešte niečo naviac a je iba na vás, čo si pozriete, kedy si to pozriete a na akom zariadení si to pozriete.

Černobyl si pozrite. Nepotrebujete predplatné HBO od vášho poskytovateľa televízie, vystačíte si iba so službou HBO GO. Zdroj: HBO

HBO GO ma v poslednej dobe potešilo novým obsahom, ktorý mňa osobne viac zaujal ako ponuka Netflixu. Či už ide o kompletný seriál Big Bang Theory (posledná séria pribudne čoskoro) a ďalšie seriály ostatných spoločností alebo o vlastnú tvorbu od HBO. Tento rok sa hlavne hovorilo o poslednej sérii seriálu Game of Thrones, skutočným klenotom je však za mňa seriál Černobyl.

Ten pozostáva z piatich hodinových epizód a prezentuje udalosti, ktoré súviseli s nehodou v atómovej elektrárni. O tom, že sa táto nehoda stala, vie pravdepodobne každý. Ale pokiaľ ste si vyslovene nehľadali detailné informácie o nehode, potom vás bude seriál šokovať. Nielen kvalitou spracovania, ale aj tým, čo všetko sa o havárii dozviete.

Seriál Černobyl odporúčam, určite si ho pozrite. A môžete tak spraviť legálne a zadarmo. Služba HBO GO totiž ponúka prvý mesiac bez platenia. Stačí sa zaregistrovať na webe hbogo.sk, vytvoriť si používateľské konto a zadať číslo platobnej karty.

HBO vám peniaze za prvý mesiac nestrhne, platiť budete až po uplynutí skúšobnej doby. Službu však môžete kedykoľvek zrušiť, takže ak vás HBO GO nezaujme, jednoducho predplatné zrušíte. A pokiaľ tak spravíte ešte počas prvého mesiaca, HBO vám nebude účtovať platbu za ďalší mesiac.

Prečítajte si aj:

Xénia odporúča: Audiokniha, najlepší spoločník nielen do auta + 15 % zľava na audioknihy

Roman Kadlec

Roman Kadlec
Testujem inteligentné hodinky, robotické vysávače, smartfóny a herné zariadenia. Sledujte ma na sociálnych sieťach @roman_fitit