Rýchlejšie spúšťanie hier pribudne aj vo Windows 10

0

Pôvodne exkluzívna funkcia v chystanom Windows 11 bude dostupná aj pre Desiatky.

Web ghacks.net priniesol informáciu o tom, že podpora rýchleho úložiska využívaného pri hrách bude na ďalších zariadeniach. Treba na to ale super rýchle SSD disky typu NVMe. Tie sa využívajú v herných konzolách Microsoft Xbox Series X / S.

Funkcia Direct Storage bola pôvodne ohlásená pre Windows 11. To za predpokladu, že váš počítač bude obsahovať tento typ disku. Rapídne by tak malo nastať zníženie času, pokým sa hra načíta. To ale vo výsledku ovplyvní celkový zážitok z hrania a disky zrýchlia nielen úvodné načítanie ale aj prísun dát z disku už počas hrania. Keď sa bavíme o náročnosti, hry ako Microsoft Flight Simulator budú vedieť disky vyžmýkať.

Direct Storage bude kompatibilný s Windows 10 od verzie 1909 a je súčasťou nástrojov Agility SDK pre DirectX 12. Ako to už býva, ani týmto to celkom nekončí a celú technológiu a spôsob prenosu bude musieť podporovať aj hra samotná. Na to sú ale vývojári pripravení a viac tak bude závisieť na tom, či vy máte v počítači takýto disk.

Zdroj: ghacks.net, Microsoft Dev Blog

Prečítajte si aj:

Vlastná inštalácia Windows 10 / 11 a ako na to

O autorovi

Notebook, smartfón, slúchadlá a ja - toto je zostava, vďaka ktorej pod mojimi prstami vznikajú recenzie aj detailné testy a videá notebookov, telefónov, slúchadiel, reproduktorov, tlačiarní alebo softvérových služieb či gadgetov. Pod taktovkou trance a deep house pribudne každý deň na "digitálnom papieri" pár nových riadkov. A keďže sa zatiaľ nikto na moje texty nesťažoval, hudobný štýl je môj piaty element.

Pridaj komentár