Samsung a LG ukážu chladničky s umelou inteligenciou: Aký to má zmysel?

1

Zabudovaná kamera dokáže zanalyzovať obsah chladničky.

Chladnička, ktorá v sebe obsahuje kameru, nie je nič nové. Takáto funkcia je dostupná už niekoľko rokov a jej myšlienka spočíva v tom, že sa na diaľku prihlásite do vašej chladničky a cez smartfón skontrolujete obsah v nej – aby ste vedeli, čo máte kúpiť v obchode s potravinami.

Nová generácia chladničiek, ktoré predstaví Samsung a LG na veľtrhu CES 2020, však ide ešte o krok ďalej. Na novinku upozornil portál The Verge. Zabudovaná kamera v ich prípade obsahuje umelú inteligenciu a tá dokáže identifikovať jedlo. Nemusíte sa teda vzdialene prihlásiť do kamery, pretože aplikácia vám automaticky pripraví zoznam potravín v chladničke. A zároveň vám odporučí aj recepty, ktoré môžete s dostupnými potravinami pripraviť. Uvidíme, ako dobre bude umelá inteligencia a analýza potravín fungovať a to najmä v prípade, že ich máte uložené v ochranných nádobách.

Chladničky od Samsungu a LG tiež ponúknu aj tradičné dotykové obrazovky. Tá od Samsungu umožní napríklad plánovať jedlá na celý týždeň alebo zrkadliť obsah z televízora či smartfónu. 22-palcová obrazovka v chladničke od LG bude okrem inteligentných funkcií podporovať transparentné zobrazenie, vďaka ktorému môžete skontrolovať obsah chladničky bez nutnosti otvárať ju.

Zdroj a titulná fotografia: The Verge

Prečítajte si aj:

Nový 8K QLED televízor od Samsungu bude takmer bez rámikov: Takto by mal vyzerať

Značky:

O autorovi

Mobilné zariadenia, aplikácie a hry pozorne sledujem od ich uvedenia na trh. Okrem toho sa zameriavam na operačné systémy, zaujímavé služby pre spotrebiteľov, najnovšie gadgety a trendy budúcnosti. Publikujem od roku 2006, sledovať ma môžete na Instagrame @rmnkdlc a kontaktovať na roman@touchit.sk

Jeden komentár

  1. Jano Holodnak on

    toto je mega super, ja nikdy neviem co si mam dokupit ked som v obchode, lebo si, samozrejme, nepisem listkya potom chodim po kazdom regale ako blbec, takze ta kamera vnutri je mega dobra vec. teraz som si od https://www.okay.sk/velke-spotrebice/ kupil chladnicku, ktora sa da pripojit na wifinu a sparovat s appkou v mobile a myslela som si, ze to vrchol technologii, ale ako vidim, stale je nieco, co sa da vylepsit a toto ma prijemne prekvapilo.

Pridaj komentár