Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Spoločnosť Samsung Electronics odhalila novú generáciu oceňovanej chladničky Family Hub, a zostáva tak aj naďalej priekopníkom a inovátorom v kategórii chladničiek. Chladnička Family Hub, ktorá získala na veľtrhu CES 2018 ocenenie Best Innovation, nastavuje nový štandard prepojenej domácnosti. Nová chladnička Family Hub je vystavená na medzinárodnom veľtrhu spotrebnej elektroniky CES v dňoch 9.–12. januára 2018.

Chladničky Family Hub v roku 2018 ponúknu širokú škálu inteligentných funkcií, ktoré zákazníkom umožnia robiť veci, ktoré doposiaľ neboli možné. Medzi ne patria napríklad synchronizácia zásob potravín s prípravou pokrmov, lepšia prepojenosť a organizovanosť členov rodiny a ponuka pokročilej zábavy. Vďaka hlasovému ovládaniu Bixby a integrácii ekosystému SmartThings pre internet vecí spoločnosti Samsung je chladnička Family Hub intuitívnejšia a inteligentnejšia.

„Od predstavenia v roku 2016 si zákazníci zvykli, že sa ich chladnička Family Hub stala domácim digitálnym velínom, ktorý im pomáha hospodáriť s potravinami a riadiť chod rodiny i zábavu. Pozorne sme naslúchali súčasným používateľom a vytvorili sme novú chladničku Family Hub, ktorá je ešte inteligentnejšia a pokročilejšia než kedykoľvek predtým,“ uviedol John Herrington, senior viceprezident a generálny riaditeľ divízie Home Appliances spoločnosti Samsung Electronics America. „Začlenenie technológií Bixby a SmartThings do chladničky Family Hub prináša lepšiu inteligentnú konektivitu do miestnosti, kde ľudia trávia väčšinu svojho času: do kuchyne.“

Jednoduchší život vďaka ovládaniu prepojenej domácnosti

Nová chladnička Family Hub pracuje s ekosystémom SmartThings, ktorý užívateľom umožňuje ovládať a monitorovať ich prepojenú domácnosť z obrazovky chladničky Family Hub. Aplikácia SmartThings prirodzene prepája Family Hub so stovkami zariadení Samsung a od ďalších kompatibilných výrobcov. Od teraz môžu užívatelia okrem prezerania obsahu svojej chladničky z obchodu či zanechania správy na „bielej tabuli“ pre deti, aby si po príchode zo školy nezabudli upratať izby, robiť množstvo ďalších vecí bez toho, aby opustili svoju kuchyňu. S pomocou obrazovky na chladničke sa tak môžu napríklad pozrieť, kto zvoní pri vchodových dverách, nastaviť si termostat, skontrolovať spiace dieťa vo vedľajšej miestnosti a mnoho ďalšieho.

Lepšie hospodárenie s potravinami

Family Hub spotrebiteľom pomáha lepšie hospodáriť s potravinami. Odkiaľkoľvek si totiž môžu pomocou aplikácie View Inside prezrieť obsah svojej chladničky. Aplikácia Meal Planner, ktorá je novo uvedená v roku 2018, posúva hospodárenie s potravinami ešte ďalej: rodine na základe chuťových preferencií, diétnych obmedzení a trvanlivosti potravín ponúka recepty na prípravu jedál. Family Hub taktiež šetrí čas a peniaze vďaka novej aplikácii Deals, ktorá užívateľom pomáha nájsť najvýhodnejšie ponuky a uložiť ich priamo do nákupného zoznamu alebo na kartu vernostného programu. 

Posilnenie rodinných vzťahov

Vďaka novej chladničke Family Hub sú rodina a jej program lepšie prepojené a zorganizované. Členovia rodiny môžu medzi sebou zdieľať svoje kalendáre, fotografie a poznámky. Hlasový asistent Bixby rozpozná jednotlivé hlasy a na základe preferencií ponúkne personalizované informácie. Keď sa Bixbyho opýtate, čo je nové, ponúkne vám prečítanie posledných správ, predpoveď počasia aj aktualizované záznamy z kalendára presne podľa potrieb užívateľa.

Nové spôsoby, ako si doma užiť zábavu

Inovatívne televízne a hudobné funkcie pôvodnej chladničky Family Hub zmenili kuchyňu na miesto, kde sa stretáva celá rodina a priatelia. Prostredníctvom najrôznejších hudobných streamovacích platforiem alebo aplikácií pre živé rozhlasové vysielanie majú užívatelia prístup k miliónom hudobných stôp a môžu si na chladničku nechať posielať obraz zo svojho smart televízora Samsung. Nová chladnička Family Hub je vybavená reproduktormi AKG prémiovej kvality, ktoré sa vyznačujú hlbokými basmi a bohatosťou stredných polôh. Navyše môžu užívatelia obsah streamovať zo svojich smartfónov priamo do chladničky Family Hub.

Rozšírená ponuka obsahu

Na základe spolupráce s poprednými spoločnosťami, akými sú napríklad HomeAdvisor, Pinterest, The Weather Company a Buzzfeed’s Tasty, rozširuje Samsung ponuku obsahu pre Family Hub. Samsung rovnako aj naďalej spolupracuje s kľúčovými partnermi, ako sú allrecipes, ring a Grubhub, na ďalšom vylepšení a zdokonalení receptov a propagácii inteligentného životného štýlu.

Túto platformu Samsung rozšíri na štyri ďalšie modely 4D FDR, čím sa celkový počet zvýši na 14. Tak zaistí, že konfigurácia chladničky Family Hub vyhovie potrebám všetkých zákazníkov.

Nová chladnička Family Hub bude k dispozícii od jari tohto roku. Viac informácií o divízii Samsung Home Appliances nájdete na adrese http://www.samsung.com.

Značky: