Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Samsung Electronics uviedol na trh nový špičkový herný monitor.

Zakrivený model CFG70 je navrhnutý špeciálne pre profesionálnych hráčov, prináša vyššiu kvalitu obrazu a ponúka funkcie, ktoré užívateľom prinesú skutočne pôsobivý herný zážitok. Prvýkrát bol predstavený na veľtrhoch Gamescom 2016 a IFA 2016.

Ako prvý zakrivený herný monitor na trhu využívajúci technológiu Quantum Dot dokáže model CFG70 (vo veľkostiach 24″ a 27″) sprostredkovať žiarivé a presné farby naprieč 125% sRGB spektrom. Táto pridaná svietivosť produkuje statický kontrastný pomer 3000:1 a zdôrazňuje skôr skryté herné detaily vo svetlom aj tmavom prostredí. Monitor je tiež šetrný k životnému prostrediu, pretože je vyrobený úplne bez kadmia.

„Využitie našej patentovanej technológie Quantum Dot vo vôbec prvom hernom monitore predznamenáva budúcnosť herného priemyslu. Jedná sa o bezkonkurenčne najvyššiu kvalitu obrazu, aká v tomto odbore ešte nikdy nebola dosiahnutá,“ povedal Seog-gi Kim, senior viceprezident divízie Visual Display Business spoločnosti Samsung Electronics. „Monitor CFG70 hráčom umožňuje dokonale splynúť s hrou a byť súčasťou deja. Ide o doposiaľ najvýkonnejší a vizuálne najpresvedčivejší model od spoločnosti Samsung.“

Rýchla a plynulá hra

samsung_monitor_web2016_8_nowat

Kombinácia pokročilej technológie zamedzujúcej rozmazanie obrazu a vlastného VA panelu zaisťuje monitoru CFG70 veľmi rýchlu dobu odozvy 1 ms (MPRT). Táto hodnota MPRT obmedzuje viditeľné prechody medzi objektmi v pohybe a animáciami a hráč tak pri hre nie je ničím rušený.

Model CFG70 je vybavený vstavanou technológiou AMD FreeSync, ktorá synchronizuje 144Hz obnovovaciu frekvenciu obrazovky s grafickou kartou AMD. Dochádza tak k zníženiu nielen vstupnej latencie, ale aj trhaniu obrazu a oneskorovaniu pri zobrazovaní interaktívneho video obsahu.

Optimalizovaný herný zážitok

Samsung vybavil monitor CFG70 celým radom ovládačov, ktoré užívateľom zjednodušia jeho nastavenia. Špeciálne herné rozhranie s intuitívnym ovládacím panelom hráčom umožní jednoduchšiu úpravu a personalizáciu nastavení hry. Oba monitory CFG70 tiež disponujú niekoľkými tlačidlami na prednej i zadnej strane obrazovky, s ktorými je možné ľahko a rýchlo meniť nastavenia.

Každý monitor pred vyskladnením takisto prechádza dôkladnou továrenskou kalibráciou, aby bol plne kompatibilný so všetkými FPS, RTS, RPG a AOS žánrami a aby používateľom zaistil skutočne dokonalý herný zážitok aj z graficky najnáročnejších typov hier. Tento proces optimalizuje rôzne nastavenia vrátane kontrastného pomeru, čiernych gamma úrovní pre vyšší jas a vyváženie odtieňov bielej pre riadenie teploty. Výsledkom je ostrý a jasný obraz pri akomkoľvek type hry.

Pohodlný a pútavý pohľad vďaka zakrivenému dizajnu

Dizajn monitora CFG70 s názvom „Super Arena“ ponúka najvyšší pomer zakrivenie 1 800R a ultraširoký zorný uhol 178° a zodpovedá tak prirodzenému zakriveniu ľudského oka. Dokonalý zážitok je podporený tiež integrovaným LED osvetlením, ktoré je interaktívne so zvukom. Vďaka tomu vnímajú používatelia hru skutočne všetkými zmyslami.

Japonský Institute of Design Promotion (JDP) aktuálne udelil monitoru CFG70 svoju výročnú cenu Good Design Awards oceňujúcu technológie, ktoré „zvyšujú kvalitu života, priemyslu a spoločnosti“. JDP ocenila efektivitu a výkon pokročilého herného rozhrania monitora CFG70 a premyslené rozmiestnenie ovládacích prvkov.

Značky: