V piatok 3. februára 2017 odštartuje Samsung predaj očakávaných noviniek strednej triedy – Galaxy A3 a A5 (2017).

Už tretia generácia tohto obľúbeného radu disponuje 5,2″ (Galaxy A5) a 4,7″ palcovou uhlopriečkou (Galaxy A3).

Obe zariadenia na prvý pohľad zaujmú svojím elegantným dizajnom. Disponujú osemjadrovým procesorom, ktorý im zabezpečuje dostatočný výkon, NFC, Bluetooth a najnovšie aj novým USB-C konektorom, s ktorým bude nabíjanie o čosi pohodlnejšie. Vnútornú pamäť je možné zväčšiť prostredníctvom microSD karty až o 256 GB.

Smartfóny sú odolné voči vode a prachu s certifikáciou IP68. Novinkou je technológia Always On, ktorá šetrí batériu a neustále zobrazuje najdôležitejšie informácie o smartfóne bez akéhokoľvek dotyku.

Hlavnou doménou radu Galaxy A (2017) sú pokročilé funkcie predného aj zadného fotoaparátu. Tie ponúkajú automatické zaostrovanie, vďaka ktorému je možné urobiť živé a jasné fotografie aj pri slabom osvetlení. Praktickou pomôckou je možnosť presunúť tlačidlo fotoaparátu kdekoľvek na displeji, čiže selfie fotku si urobíte jednoduchým kliknutím kdekoľvek na displeji. Pre ešte lepšiu kvalitu a jasnejšie snímky je možné využiť displej namiesto blesku.

Galaxy A5 (2017) zasa umožňuje vytvoriť selfie vo vysokom rozlíšení. Fanúšikov fotografovania poteší jednoduché prepínanie medzi rôznymi režimami a okamžité použitie prednastavených filtrov pre vytvorené fotografie.

Za zmienku stojí i väčšia kapacita batérií – pri Galaxy A5 (2017) je to aj podpora rýchleho nabíjania. Súčasťou oboch zariadení je snímač odtlačkov prstov, ktorý zvyšuje bezpečnosť, rovnako ako zabezpečený priečinok. Ten uzamkne alebo oddelí citlivé dáta a vybrané aplikácie od bežného obsahu v telefóne. Priečinok obmedzí aj nutnosť neustáleho prihlasovania sa vďaka jednorazovej autentifikácii.

Ak sa rozhodnete pre nový Galaxy A (2017), získate zároveň 15 GB úložného priestoru v službe Samsung cloud, v ktorej si môžete všetky svoje dáta zálohovať, aktualizovať a synchronizovať.

Galaxy A3 a A5 (2017) sú k dispozícii v štyroch farebných prevedeniach – Black Sky, Gold Sand, Peach Cloud, Blue Mist.

Samsung Galaxy A5 (2017) bude dostupný za cenu 429 €, zatiaľ čo Samsung Galaxy A3 (2017) za 329 €.

VIDEO TOUCHIT: Samsung Galaxy A3 aj A5 (2017) sme testovali aj pri potopení vo vode. Vydržali?