Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Najnovšia verzia skla Gorilla Glass na novej vlajkovej lodi Samsung je pevnejšia ako predchádzajúce typy, lepšie chráni telefón pred poškriabaním a navyše má najlepšie optické vlastnosti

Firmy Samsung Electronics a Corning Incorporated (NYSE: GLW) oznamujú, že nové telefóny Galaxy S24 Ultra budú vybavené krycím sklom Corning® Gorilla® Armor. Gorilla Armor ponúka nevídanú kombináciu odolnosti a optickej kvality, čo znamená lepší obraz na displeji na priamom slnku a spoľahlivejšiu ochranu pred poškodením pri každodennom použití.

„Ochranné sklo Corning Gorilla® v kombinácii s telefónmi Galaxy S prináša špičkové inovácie a v poslednej verzii sa vyznačuje skutočne skvelou odolnosťou,“ hovorí Kwangjin Bae, výkonný viceprezident a riaditeľ tímu mechanického výskumu a vývoja v divízii Mobile eXperience v Samsung Electronics. „Toto partnerstvo umožňuje ľuďom využívať naše produkty s dôverou a pokojom v duši.“

Corning® Gorilla® Armor sa líši od väčšiny krycích skiel na múdrych telefónoch. V porovnaní s bežným sklom bráni odleskom s účinnosťou vyššou až o 75 %, čo výrazne vylepšuje viditeľnosť displeja a minimalizuje odlesky v podstate v akomkoľvek prostredí[i].

Najnovšie krycie sklo zároveň vylepšuje odolnosť telefónu Galaxy S24 Ultra. V laboratórnych testoch firmy Corning dopadol model Gorilla Armor podstatne lepšie ako porovnateľné aluminosilikátové sklá[ii]. Kvôli meraniu odolnosti proti poškriabaniu vytvorila firma nový typ laboratórneho testu, tzv. Scratch Bot, ktorý simuluje drobné škrabance vznikajúce pri každodennom používaní. V náročnom teste sa žiadne viditeľné poškriabanie skla Gorilla Armor neprejavilo, celková odolnosť v porovnaní s porovnateľnými aluminosilikátovými sklami je štvornásobná.

Okrem toho sklo Gorilla Armor obsahuje v priemere 25 % predspotrebného recyklovaného obsahu, čo overila firma UL Solutions v súlade s validačnou procedúrou UL2809-2 Environmental Claim Validation Procedure (ECVP) pre recyklovaný obsah[iii].

„Sklo Gorilla Armor, to je výsledok výskumu a technických zručností firmy Corning v kombinácii so zameraním na zákazníkov a ich skúsenosti a zážitky, čo je základ stratégie Samsungu,“ komentuje David Velasquez, viceprezident a generálny manažér firmy Corning® Gorilla® Glass. „Nové sklo ponúka lepšiu odolnosť aj optické vlastnosti, a to v celom mobilnom odbore výrazne zvyšuje latku kvality.“

Telefóny Galaxy S24 Ultra so sklom Gorilla Armor prichádzajú na trh po tom, čo Samsung aj Corning oslávili významné výročie – od začatia ich spolupráce vlani uplynulo päťdesiat rokov. Po prvýkrát sa obe firmy spojili v roku 1973 pri práci na lacnejších televízoroch pre kórejský trh.

Partnerský duch sa teda dožil už polstoročia. Sklá Corning® Gorilla® Glass sa za tú dobu stali súčasťou nespočetného množstva prístrojov značky Samsung, od prvých múdrych telefónov Galaxy po najnovšie modely, medzi ktoré patria Galaxy S23 Series, Galaxy Z Fold5 či Galaxy Z Flip5 spolu so sklom Corning® Gorilla® Glass Victus® 2. Príchod Galaxy S24 Ultra so sklom Gorilla Armor je tak logickým krokom v dlhodobej spolupráci, ktorej výsledkom sú špičkové inovácie posúvajúce vpred celý odbor mobilnej spotrebnej elektroniky.


[i] Predpokladané vlastnosti skla Corning® Gorilla® Armor na základe interných laboratórnych testov spoločnosti Corning. Skutočné vlastnosti sa môžu líšiť.

[ii] Predpokladané vlastnosti skla Corning® Gorilla® Armor na základe interných laboratórnych testov spoločnosti Corning. Skutočné vlastnosti sa môžu líšiť.

[iii] Predspotrebný recyklovaný materiál definuje spoločnosť UL Solutions ako materiál, ktorý sa nedostal ku koncovým používateľom a počas výrobného procesu neskončil v odpade.