Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Spoznajte nové možnosti Galaxy AI podporované unikátnou skladacou konštrukciou smartfónov série Galaxy Z a prepojeným ekosystémom Galaxy

Inovatívne funkcie AI zlepšujú aj kvalitu zvuku a komunikácie pri slúchadlách Galaxy Buds3

Spoločnosť Samsung Electronics Co., Ltd. dnes na akcii Galaxy Unpacked v Paríži predstavila úplne nové modely smartfónov Galaxy Z Fold6 a Galaxy Z Flip6 spolu so slúchadlami Galaxy Buds3 a Galaxy Buds3 Pro.

Na začiatku tohto roku vstúpila spoločnosť Samsung do éry mobilnej umelej inteligencie predstavením Galaxy AI[i]. Uvedením novej série Galaxy Z otvára spoločnosť Samsung ďalšiu kapitolu Galaxy AI s využitím svojho najuniverzálnejšieho a najflexibilnejšieho konštrukčného riešenia smartfónov, ktoré sú perfektne navrhnuté tak, aby prinášali mnoho jedinečných mobilných zážitkov. Či už používate veľký displej na Z Fold, vonkajší displej FlexWindow na Z Flip alebo ikonický režim FlexMode, Galaxy Z Fold6 a Z Flip6 vám ponúknu viac príležitostí pre maximálne využitie možností umelej inteligencie. Galaxy AI bude využívať prednosti výkonných šikovných skladacích smartfónov, ktoré vznikli na základe niekoľkých rokov vývoja, na urýchlenie novej éry komunikácie, produktivity a kreativity.

Samsung Galaxy Z Fold6Zdroj: TOUCHIT
Samsung Galaxy Z Fold6

„Dlhá história inovácií spoločnosti Samsung nám umožnila stať sa lídrom v oblasti mobilných zariadení vytvorením skladacieho formátu a začatím éry mobilnej AI. Sme radi, že teraz môžeme tieto dve vzájomne sa doplňujúce technológie spojiť a odomknúť tak nové možnosti pre používateľov na celom svete,“ hovorí TM Roh, prezident a riaditeľ divízie Mobile eXperience Business spoločnosti Samsung Electronics. „Naše skladacie zariadenia spĺňajú jedinečné potreby každého používateľa a s vylepšením o výkon Galaxy AI prináša spoločnosť Samsung teraz funkcie a zážitky, aké tu ešte neboli.“

Vďaka pokračujúcim inováciám spoločnosti Samsung v oblasti skladacích zariadení vznikla doteraz najtenšia a najľahšia séria Galaxy Z, optimalizovaná pre prenosnosť. Dokonale symetrický dizajn s rovnými okrajmi je esteticky príjemný a nový pomer strán vonkajšieho displeja pri modeli Z Fold6 prináša prirodzenejšie obdĺžnikové zobrazenie. Okrem vylepšenia dizajnu je nová séria Galaxy Z skonštruovaná tak, aby bola ešte odolnejšia a používatelia nemali obavy, že niečo poškodia. Konštrukcia pántu s dvojicou koľajničiek je posilnená sklopnou hranou pre lepšiu elimináciu pôsobenia vonkajších nárazov.[ii] Zdokonalené vrstvy na hlavnom displeji navyše pomáhajú vylepšiť funkčnosť jeho ohybu pri zachovaní pevnosti. Najnovšia séria Z je vybavená aj vylepšeným rámom Armor Aluminum[iii] a sklom Corning® Gorilla® Glass Victus® 2[iv], čo z nej robí doteraz najodolnejšiu sériu Z.

Všetky prvky série Galaxy Z sú nielen spoľahlivé, ale aj výkonné. Galaxy Z Fold6 aj Z Flip6 sú vybavené doposiaľ najpokročilejším mobilným procesorom Snapdragon® 8 Gen 3 Mobile Platform for Galaxy[v], ktorý prináša najlepšiu kombináciu výkonu CPU, GPU a NPU vo svojej triede. Procesor je optimalizovaný na procesy umelej inteligencie a ponúka vylepšenú grafiku spolu s celkovo vyšším výkonom. Zdokonalený chladiaci systém umožňuje zvýšiť maximálny výkon vďaka väčšej odparovacej komore pri modeli Z Fold6[vi] a vôbec po prvýkrát použitej odparovacej komore pri modeli Z Flip6.

Galaxy Z Fold6: Produktivita veľkého displeja podporená umelou inteligenciou

Smartfón Galaxy Z Fold6 má množstvo funkcií a nástrojov podporovaných umelou inteligenciou, ktoré maximálne využívajú veľký displej a výrazne zvyšujú produktivitu.

Funkcia Poznámkový asistent[vii] v aplikácii Samsung Notes ponúka preklad, zhrnutie obsahu a automatické formátovanie pre jednoduché vytváranie poznámok zo schôdzok. Nová funkcia Prepis zvláda prepis, preklad a zhrnutie hlasových záznamov priamo v aplikácii Notes. Texty v PDF súboroch je možné pri otvorení súboru pomocou funkcie PDF overlay translation v aplikácii Notes preložiť a presne prekryť.[viii] Doplnená funkcia Spisovateľ[ix] pri klávesnici Samsung generuje na základe jednoduchých kľúčových slov navrhované texty v aplikáciách pre e-maily a sociálne médiá, ako sú Gmail a Instagram. Hodí sa najmä pre sociálne siete, pretože vytvára text, ktorý odráža váš štýl komunikácie na základe analýzy vašich predchádzajúcich príspevkov. Pero S Pen[x] uľahčuje prístup k skratkám pre praktické funkcie pri presúvaní pera nad displejom zariadenia. Inteligentný výber Smart select ďalej rozširuje možnosti pera S Pen tým, že navrhuje užitočné funkcie, napríklad preklad, pridávanie poznámok alebo úplne novú funkciu AI kreslenie.[xi] Keď niečo načrtnete na zachytenú obrazovku, funkcia AI kreslenie vygeneruje možné návrhy obrázkov.

Samsung Galaxy Z Fold6Zdroj: TOUCHIT
Samsung Galaxy Z Fold6

Galaxy Z Fold6 vám vďaka dlhoročnému partnerstvu spoločností Samsung a Google umožňuje rozvíjať spôsob, akým pracujete, bavíte sa a získavate informácie. Do novej série Z je plne integrovaná najnovšia aplikácia Google Gemini[xii], ktorá vám poskytuje vlastného AI asistenta priamo v telefóne. Jednoduchým prejdením prsta po rohu displeja alebo vyslovením „Hey Google“ môžete vyvolať prekrývané okno Gemini na pomoc pri písaní, učení alebo plánovaní. Gemini je integrovaná s niektorými ďalšími obľúbenými aplikáciami spoločnosti Google, takže si môžete napríklad ľahko zorganizovať dokonalý cestovný plán vďaka prehľadu informácií o rezervácii leteniek a hotelov v reálnom čase, potom preskúmať známe pamiatky a najlepšie trasy, ale aj to, ako sa k nim dostať pomocou Google Maps. Keď sa chcete pri sledovaní YouTube na veľkom displeji zariadenia Z Fold6 dozvedieť podrobnosti o hudobnom videoklipe K-popovej skupiny, môžete na rozdelenej obrazovke s viacerými oknami vyvolať prekrývané okno Gemini a zadať otázku. Pokiaľ vás zaujíma, kto účinkuje vo videu, stačí dlho stlačiť tlačidlo Domov a vykonať zakrúžkovanie, zvýraznenie alebo kliknutie na displej a funkcia Circle to Search[xiii] okamžite ponúkne výsledky vyhľadávania.

Galaxy AI v Z Fold6 vylepšila aj bezbariérovú komunikáciu. Funkcia Tlmočník[xiv] je vybavená novým režimom konverzácie, ktorý plne využíva unikátnu konštrukciu telefónu umožňujúcu komunikujúcim osobám pohodlne sledovať preklady na hlavnom aj vonkajšom displeji a zaistiť tak ich prirodzenejšiu interakciu. Ponúka aj jednosmerný preklad, takže môžete ľahko porozumieť obsahu prednášok alebo iných typov prezentácií. Funkcia Simultánny preklad,[xv] ktorá prekladá telefónne hovory v reálnom čase priamo v zariadení, sa teraz rozširuje mimo vlastnej aplikácie Samsung na telefonovanie aj do niektorých obľúbených aplikácií tretích strán.

Funkcia ProVisual Engine s umelou inteligenciou v telefóne Galaxy Z Fold6 pozdvihne vašu kreativitu na vyššiu úroveň – od robenia snímok cez ich úpravy až po prezeranie. Pokročilé možnosti úprav na veľkom displeji pomocou funkcie Asistent fotografií[xvi] pomáhajú ľahko vytvárať obsah na profesionálnej úrovni. Portrait Studio[xvii] zase ponúka rôzne štýly portrétov, napríklad kreslený alebo akvarelový, čo rozširuje možnosti vašej tvorby. A ak si chcete vychutnať každý okamih videa s detailnejším zobrazením, funkcia Okamžité spomalenie[xviii] vám umožní ihneď spomaliť video pomocou vkladania dodatočne vygenerovaných medzisnímok pri zachovaní plynulého prehrávania obrazu. Máte tiež možnosť uložiť alebo priamo zdieľať svoje videá s priateľmi a rodinou, aby sa z nich tiež mohli tešiť.

Na Galaxy Z Fold6 môžete obsah nielen vytvárať, ale si ho aj viac užívať. Tento smartfón ponúka lepšie herné zážitky vďaka výkonnej čipovej sade a 1,6× väčšej odparovacej komore, aby ste sa mohli hrať dlhšie pri zachovaní maximálneho výkonu. Živá realistická grafika je podporovaná technológiou Ray Tracing na 7,6″ displeji, ktorý ponúka obraz s jasom až 2600 nitov[xix] pre dokonalé ponorenie sa do herného sveta.

Galaxy Z Flip6: Vytváranie jedinečných zážitkov na mieru

Smartfón Galaxy Z Flip6 nie je optimalizovaný len z hľadiska prenositeľnosti, ale ponúka množstvo nových funkcií pre kreativitu a prispôsobenie vašim potrebám, aby ste mohli naplno využiť každý okamih.

Galaxy Z Flip6Zdroj: TOUCHIT
Galaxy Z Flip6

3,4″ vonkajší displej Super AMOLED FlexWindow[xx] bol opäť vylepšený a umožňuje používať funkcie s podporou umelej inteligencie bez toho, aby bolo nutné smartfón roztvoriť. Pri komunikácii na cestách môžete na správy odpovedať pomocou funkcie Návrhy odpovedí[xxi], ktorá analyzuje vaše posledné správy, navrhuje vhodné odpovede a umožňuje komunikáciu len jednou rukou. S Galaxy AI môžete svoje vreckové zariadenie využívať na maximum a mnoho z týchto užitočných funkcií je k dispozícii aj na vonkajšom displeji FlexWindow. Tento displej umožňuje napríklad prístup k aktualizáciám a oznámeniam aplikácie Samsung Health[xxii] alebo výber ďalšej skladby, ktorú chcete počúvať, na widgete prehrávača. FlexWindow teraz ponúka ešte viac widgetov (miniaplikácií) a umožňuje sledovať informácie z niekoľkých widgetov súčasne.

Nebol by to model Z Flip6, keby vám neponúkal veľa možností, ako si zariadenie prispôsobiť. Vďaka funkcii Photo Ambient[xxiii] s podporou AI sa tapeta môže meniť v reálnom čase podľa dennej doby a počasia. Analýzou tapety je možné tiež ľahko zjednotiť vzhľad ovládacieho rozhrania podľa navrhovaných možností rozvrhnutia obsahu displeja – napríklad presunutie hodín alebo zmeny farby rámčeka, aby vynikol obrázok na pozadí.

Kreativita sa neobmedzuje len na FlexWindow. Funkcia FlexCam stále ponúka najvšestrannejšie využitie fotoaparátu a otvára nové kreatívne možnosti. Vďaka novej funkcii Auto Zoom[xxiv] nájde FlexCam automaticky najlepší výrez pre vašu snímku tým, že rozpozná a priblíži/oddiali objekty, než vykoná iné potrebné úpravy. Nemusíte tak sami vyberať napríklad optimálnu kompozíciu záberu s vašimi priateľmi pred nádherným pozadím – všetko prebehne bez dotyku vašej ruky.

Nové snímače – 50 Mpx širokouhlý a 12 Mpx ultraširokouhlý – uľahčujú zhotovovanie snímok s jasnými a ostrými detailmi. 50 Mpx snímač podporuje 2× optický zoom pre fotografie bez šumu a zároveň ponúka AI zoom pre kvalitnejšie fotografovanie s až 10-násobným zväčšením. Súbor režimov pre nočné fotenie a natáčanie, označovaný ako Nightography, bol rozšírený o HDR video a umožňuje zhotovovať kvalitné videá aj pri veľmi slabom osvetlení. V spolupráci s populárnymi aplikáciami sociálnych sietí ide ešte ďalej – nočný režim je teraz k dispozícii aj pre Instagram Stories, takže môžete zhotovovať úžasné fotografie aj za tmy a zverejňovať ich priamo z aplikácie vo svojich príbehoch.

Všetky kreatívne a prispôsobiteľné funkcie na Z Flip6 môžete aj naďalej používať bez obáv o výdrž batérie, pretože optimalizácia hardvéru a softvéru viedla k predĺženiu doby prevádzky[xxv].

Dôveryhodné zabezpečenie pod vašou kontrolou

Galaxy Z Fold6 a Z Flip6 sú zabezpečené technológiou Samsung Knox, obrannou viacvrstvovou bezpečnostnou platformou Samsung Galaxy, ktorá bola vytvorená na zabezpečenie dôležitých informácií a ochranu pred zraniteľnosťami pomocou komplexného hardvérového riešenia, detekcie hrozieb v reálnom čase a spolupracujúcich ochrán. Spoločnosť Samsung si uvedomuje, že v ére AI je jej záväzok umožniť používateľom rozhodovať o fungovaní svojho zariadenia ešte dôležitejší ako predtým. Preto vám dáva prostredníctvom nastavenia Galaxy AI[xxvi] plnú kontrolu nad tým, do akej miery chcete spracovávať svoje dáta pomocou umelej inteligencie. Funkcia Enhanced Data Protection ponúka ako ďalšiu vrstvu ochrany komplexné šifrovanie pri zálohovaní, synchronizácii alebo obnove vašich dát pomocou služby Samsung Cloud. Nová séria Galaxy Z je vybavená aj mnohými ďalšími funkciami od spoločnosti Samsung na zabezpečenie a ochranu súkromia vrátane Knox Vault, panelu zabezpečenia a ochrany súkromia, automatického blokovania prístupových hesiel, zabezpečenia Wi-Fi prenosu, rýchleho zdieľania a režimu údržby.

Pokračujúca cesta k udržateľnej budúcnosti

Najnovšia séria Galaxy Z predstavuje dôležitý krok v realizácii záväzku spoločnosti Samsung podporovať obehový cyklus využívaním širšej škály recyklovaných materiálov, vrátane recyklovaného skla, hliníka, plastov, kobaltu a vzácnych prvkov, v ešte väčšom počte súčastí.[xxvii] Galaxy Z Fold6 a Z Flip6 obsahujú prvýkrát súčasti z recyklovaného zlata a medi.[xxviii] Spoločnosť Samsung zmenila nielen konštrukciu samotného výrobku, ale aj spôsob jeho balenia, aby dokázala urobiť viac s menšími nárokmi na potrebný materiál. Jedným z takýchto príkladov je obalová krabica vyrobená zo 100 % recyklovaného papiera.[xxix] Galaxy Z Fold6 a Z Flip6 sú navrhnuté aj s ohľadom na dlhú životnosť a spoločnosť Samsung pre nich sľubuje sedem generácií aktualizácií operačného systému a sedem rokov bezpečnostných aktualizácií[xxx], takže si môžete spokojne užívať prednosti svojho skladacieho smartfónu Galaxy ešte dlhšie.

Séria Galaxy Buds3: Rozšírenie zvukových funkcií prostredníctvom Galaxy AI

Slúchadlá série Galaxy Buds3 prinášajú vďaka Galaxy AI nové zážitky z komunikácie. Keď sa zúčastňujete prednášky v cudzom jazyku, môžete na zariadení Galaxy Z Fold6 alebo Flip6 so slúchadlami série Buds3 zasunutými do uší zapnúť v režime počúvania funkciu Tlmočník[xxxi]. To vám umožní počúvať prednášku preloženú priamo cez slúchadlá a odstrániť tak prípadné jazykové bariéry. Vyslovením iba dvoch slov môžete prostredníctvom funkcie Hlasové príkazy[xxxii] ovládať rôzne operácie, napríklad spustenie/zastavenie prehrávania hudby bez toho, aby ste sa museli dotknúť slúchadiel alebo telefónu. Zvuk je možné taktiež šikovne optimalizovať bez ohľadu na spôsob nosenia slúchadiel Buds. Mikrofóny slúchadiel Buds3 analyzujú vnútorné aj vonkajšie zvuky v reálnom čase, čo umožňuje zlepšiť kvalitu zvuku pomocou funkcie Adaptívne EQ a aktívne potlačovať okolitý hluk pomocou funkcie Adaptívne ANC. Pri počúvaní hudby budú slúchadlá Buds3 Pro neustále sledovať a identifikovať okolité zvuky a automaticky upravovať optimálnu úroveň hluku a zvuku bez nutnosti ručného nastavovania pomocou funkcií Adaptívne potlačenie hluku, Rozpoznanie sirény a Rozpoznanie hlasu[xxxiii], aby ste mali zaistený maximálny komfort.

Samsung Galaxy Buds3 (Pro)Zdroj: TOUCHIT
Samsung Galaxy Buds3 (Pro)

Slúchadlá série Galaxy Buds3 boli vytvorené na základe radu nazhromaždených štatistických údajov a vyznačujú sa novým konštrukčným riešením, ktoré umožňuje pohodlné nosenie. Ikonickú dizajnovú identitu slúchadiel Galaxy Buds odrážajú aj pozoruhodné ostré tvary. Svojím mimoriadne elegantným a moderným vzhľadom doplneným Svetelnými indikátormi[xxxiv] cielia na zákazníkov, ktorí oceňujú špecifický štýl. Tento nový dizajn umožňuje intuitívnejšie ovládanie jednoduchým stlačením alebo prejdením hrany a ponúka používateľom komfort aj atraktívny vzhľad. Galaxy Buds3 a Buds3 Pro predstavujú dva špecifické konštrukčné varianty. Buds3 Pro sú kanálového typu pre tých, ktorých zaujíma hlavne pohlcujúci zvuk, zatiaľ čo Buds3 sú otvoreného typu pre ľudí, ktorí uprednostňujú dlhodobé používanie slúchadiel v rôznych situáciách.

Aby mohli slúchadlá Galaxy Buds3 Pro poskytovať špičkový zvukový zážitok, sú vybavené pokročilým hardvérom, vrátane vylepšených dvojpásmových reproduktorov[xxxv] s planárnym výškovým meničom pre sofistikovanú a presnú produkciu zvuku vo veľkom frekvenčnom rozsahu a duálnych zosilňovačov pre krištáľovo čistý zvuk na cestách. Vďaka technológii Ultra High Quality Audio[xxxvi], ktorá podporuje dvojnásobnú vzorkovaciu frekvenciu s kodekom SSC, môžete teraz počúvať akýkoľvek zdroj zvuku s vysokým rozlíšením tak, ako bol zamýšľaný a vychutnať si každý detail. Táto úroveň kvality zvuku sa vzťahuje aj na telefónne hovory. Vďaka modelu vytrénovanému na základe strojového učenia sú slúchadlá série Buds3 schopné obnoviť pôvodný hlas hovoriaceho v prostrediach s rôznou hlukovou kulisou a zároveň zaistiť nerušený prirodzený hovor ako pri veľmi kvalitných smartfónoch s technológiou Super-Wideband[xxxvii].

Dostupnosť, ceny a otváracia ponuka

Zariadenia Galaxy Z Fold6, Z Flip6 a Buds3 bude možné predobjednať na Slovensku od 10. júla, v obchodoch budú dostupné od 24. júla 2024.

Galaxy Z Fold6 je k dispozícii v sivej, ružovej a modrej farbe, zatiaľ čo Galaxy Z Flip6 je k dispozícii v sivom, žltom, modrom a zelenom variante[xxxviii], takže si môžete vybrať farbu, ktorá najlepšie vyhovuje vášmu štýlu. Pri online objednaní na stránkach https://www.samsung.com/sk/ môžete získať aj ďalšie exkluzívne farby pre sériu Galaxy Z, napríklad čierny karbón a bielu. Galaxy Z Flip6 môžete získať okrem spomínaných farieb aj v oranžovej farbe.

Séria Galaxy Buds3 ponúka veľmi elegantný, moderný a komfortný dizajn dostupný v dvoch farbách – striebornej a bielej.[xxxix]


[i] Na používanie niektorých funkcií Samsung AI môže byť vyžadované prihlásenie k účtu Samsung. Spoločnosť Samsung neposkytuje žiadne prísľuby, uistenia ani záruky ohľadom presnosti, úplnosti alebo spoľahlivosti výstupov poskytovaných funkciami AI. Dostupnosť funkcií Galaxy AI sa môže líšiť v závislosti od regiónu/krajiny, verzie OS/One UI, modelu zariadenia a telefónneho operátora. Dostupnosť niektorých funkcií sa môže líšiť podľa modelu zariadenia. Služba Galaxy AI môže byť obmedzená pre maloletých v niektorých krajinách, kde platia vekové obmedzeniami pre používanie AI. Funkcie Galaxy AI budú na podporovaných zariadeniach Samsung Galaxy poskytované zadarmo až do konca roku 2025. Na funkcie AI poskytované tretími stranami sa môžu vzťahovať odlišné podmienky.

[ii] V porovnaní s predchádzajúcimi modelmi Galaxy Z Fold a Galaxy Z Flip.

[iii]  Vylepšený materiál Armor Aluminum je zabudovaný do rámu a krytu pántov zariadenia. Rám Armor Aluminum neobsahuje tlačidlá hlasitosti a bočné tlačidlá.

[iv]  Sklo Corning® Gorilla® Glass Victus®2 je zabudované do prednej a zadnej časti zariadenia.

[v] Snapdragon je ochranná známka alebo registrovaná ochranná známka spoločnosti Qualcomm Incorporated. Produkty so značkou Snapdragon sú produkty spoločnosti Qualcomm Technologies, Inc. alebo jej dcérskych spoločností.

[vi]  Porovnanie Galaxy Z Fold6 s Galaxy Z Fold5.

[vii] Funkcia Poznámkový asistent vyžaduje pripojenie k sieti a prihlásenie k účtu Samsung. Dostupnosť služby sa môže líšiť podľa jazyka. Funkcia Záznamník v aplikácii Samsung Notes nemusí byť v niektorých krajinách podporovaná. Funkcia zhrnutia obsahu sa aktivuje, keď je dosiahnutý určitý počet znakov a nie je prekročený ich limit. Spracovať je možné zvukové nahrávky trvajúce menej ako 3 hodiny. Presnosť výsledkov nie je zaručená.

[viii] Nepracuje s PDF súbormi zabezpečenými heslom.

[ix] Funkcia Spisovateľ vyžaduje pripojenie k sieti a prihlásenie k účtu Samsung. Dostupnosť služby sa môže líšiť podľa jazyka. Presnosť výsledkov nie je zaručená.

[x] S Pen sa predáva samostatne.

[xi] Funkcia Skicovanie do obrázka vyžaduje pripojenie k sieti a prihlásenie k účtu Samsung. Pri ukladaní sa na výstupný obrázok pridá viditeľný vodoznak, ktorý označuje, že obrázok vytvorila umelá inteligencia. Sú prijaté opatrenia, ktoré majú zabrániť duplikácii patentovaných značiek alebo porušovaniu iných autorských práv, ale nemožno to zaručiť. Presnosť a spoľahlivosť generovaného výstupu nie je zaručená.

[xii] Aplikácia Google Gemini vyžaduje prihlásenie do účtu Google. Funkčnosť produktu môže závisieť od nastavenia aplikácie a zariadenia. Niektoré funkcie nemusia byť s niektorými aplikáciami kompatibilné. Dostupnosť služby sa môže líšiť podľa krajiny, jazyka a modelu zariadenia. Presnosť výsledkov nie je zaručená.

[xiii] Skrátené a simulované sekvencie. Výsledky sú iba ilustratívne. Výsledky sa môžu líšiť podľa vizuálnej zhody. Vyžaduje pripojenie k internetu. Používatelia budú možno musieť aktualizovať OS Android na najnovšiu verziu. Funkčnosť produktu môže závisieť od nastavenia aplikácie a zariadenia. Niektoré funkcie nemusia byť s niektorými aplikáciami kompatibilné. Dostupnosť služby sa líši podľa krajiny a jazyka. Presnosť výsledkov nie je zaručená. Funkciu Circle to Search nie je možné použiť na vonkajšom displeji (Flex Window).

[xiv] Funkcia Tlmočník vyžaduje prihlásenie k účtu Samsung. Pre niektoré jazyky môže byť požadované stiahnutie jazykového balíčka. Dostupnosť služby sa môže líšiť podľa jazyka. Presnosť výsledkov nie je zaručená. Dostupnosť a podporované funkcie sa môžu líšiť podľa krajiny, oblasti alebo operátora. Dostupnosť podporovaných jazykov sa môže líšiť.

[xv] Funkcia Simultánny preklad vyžaduje pripojenie k sieti a prihlásenie k účtu Samsung. Funkcia Simultánny preklad je k dispozícii iba v predinštalovaných aplikáciách Samsung Phone a v niektorých aplikáciách tretích strán. Podpora sa môže v jednotlivých regiónoch líšiť. Pre niektoré jazyky môže byť požadované stiahnutie jazykového balíčka. Dostupnosť služby sa môže líšiť podľa jazyka. Presnosť výsledkov nie je zaručená.

[xvi] Funkcia Asistent fotografií vyžaduje pripojenie k sieti a prihlásenie k účtu Samsung. Výsledkom spracovania pomocou funkcie Generatívnej úpravy je fotografia s rozlíšením až 12 Mpx. Pri ukladaní sa na výstupný obrázok pridá viditeľný vodoznak, ktorý označuje, že obrázok vytvorila umelá inteligencia. Presnosť a spoľahlivosť generovaného výstupu nie je zaručená.

[xvii] Funkcia Portrait Studio vyžaduje pripojenie k sieti a prihlásenie k účtu Samsung. Podporuje súbory vo formáte JPG, HEIC (HEIF), BMP a PNG. Pozadie nesmie byť priehľadné. Výsledkom spracovania pomocou funkcie Generative Portrait je fotografia s rozlíšením až 12 Mpx. Pri ukladaní sa na výstupný obrázok pridá viditeľný vodoznak, ktorý označuje, že obrázok vytvorila umelá inteligencia. Presnosť a spoľahlivosť generovaného výstupu nie je zaručená.

[xviii] Funkcia Okamžité spomalenie je dostupná v aplikáciách Samsung Video Player a Samsung Galéria. Nemusí byť k dispozícii pri niektorých typoch videosúborov. Presnosť výsledkov nie je zaručená.

[xix] Displej dosahuje špičkový jas až 2 600 nitov, čím zlepšuje kontrast medzi tmavými a svetlými časťami digitálneho obsahu a prináša vynikajúcu kvalitu obrazu s kontrastným pomerom 5 000 000 : 1, vďaka ktorému budú vaše zážitky s mobilným zariadením ešte intenzívnejšie.

[xx] Vonkajší displej Galaxy Z Flip6 má pri meraní v plnom obdĺžnikovom tvare uhlopriečku 3,4 palca; skutočná zobrazovacia plocha je približne 95 % plnej obdĺžnikovej plochy kvôli zaobleným rohom a spodnému výrezu. Kryt Galaxy Z Flip6 je vybavený senzorom priblíženia a podporuje HBM. HBM na vonkajšom displeji smartfónu Galaxy Z Flip6 má špičkový jas 1 600 nitov pre jasnejšie a čistejšie zobrazenie.

[xxi] Funkcia Suggested Replies v Textovom asistentovi vyžaduje pre príjem správ pripojenie k sieti. Po prijatí správ do zariadenia dokáže navrhovať odpovede aj bez pripojenia k sieti. Vyžaduje sa prihlásenie k účtu Samsung. Podporované iba z vonkajšieho displeja FlexWindow Galaxy Z Flip6. Dostupnosť služby sa môže líšiť podľa jazyka a aplikácie. Presnosť výsledkov nie je zaručená.

[xxii] Aplikácia Samsung Health vyžaduje pripojenie k sieti a prihlásenie k službe Samsung Health. Dostupnosť služby Samsung Health sa môže líšiť v závislosti od krajiny. Podporované položky sa môžu v jednotlivých krajinách líšiť.

[xxiii] Funkcia Photo Ambient vyžaduje pripojenie k sieti a prihlásenie k účtu Samsung. Odraz poveternostných podmienok v reálnom čase môže byť oneskorený, pretože služba závisí od aktualizácie miestnych informácií o počasí. Niektoré fotografie v interiéri, v noci alebo s nízkym rozlíšením nemusia byť kompatibilné. Presnosť a spoľahlivosť generovaného výstupu nie je zaručená. Služba je v súčasnej dobe dostupná iba pre sériu Galaxy S24, Z Flip6 a Z Fold6.

[xxiv] Funkcia Auto Zoom je pri slabom osvetlení obmedzená. Režim Auto Zoom sa vypne, keď je zoom nastavený ručne alebo dôjde k prepnutiu medzi prednou a zadnou kamerou.

[xxv] Skutočná výdrž batérie sa líši podľa sieťového prostredia, používaných funkcií a aplikácií, početnosti hovorov a správ, počtu nabití a mnohých ďalších faktorov.

[xxvi] Vyžaduje sa prihlásenie k účtu Samsung. Pri nastavení Galaxy AI, ktorá zabraňuje prístupu k serveru, dôjde k obmedzeniu funkčnosti niektorých funkcií AI. Bez ohľadu na povolenie prístupu k serveru spoločnosť Samsung neukladá vstupné ani výstupné dáta používateľa.

[xxvii] Ďalšie informácie o recyklovaných materiáloch v najnovšej sérii Galaxy Z a ďalších zariadeniach Galaxy nájdete v správach o dopade výrobkov na životné prostredie na webových stránkach o udržateľnosti Samsung Sustainability.

[xxviii] Galaxy Z Fold6 a Z Flip6 obsahujú recyklované zlato pochádzajúce z elektronického odpadu, zatiaľ čo recyklovaná meď v najnovšej sérii Z pochádza z vyradených medených vodičov a čipov.

[xxix] 100 % recyklované papierové materiály sú použité v nasledujúcich častiach obalu: obalová krabička, ochranný kryt, krabička na príručku, podložka na príručku a pásik DLC. Na žiadosť niektorých klientov sa na určitých trhoch dávajú na obaly aj pečatný štítok a vonkajšie zmršťovacie fólie.

[xxx] Dostupnosť a doba vydania aktualizácií OS Android a bezpečnostných funkcií sa môže líšiť podľa modelu zariadenia a trhu.

[xxxi] Interpretácia zvuku je k dispozícii iba pri nosení slúchadiel Buds a pripojení k smartfónu Samsung Galaxy. Funkciu Tlmočník neposkytujú priamo samotné slúchadlá Buds. Pokiaľ nie sú slúchadlá Buds k dispozícii, pretlmočený obsah sa zobrazí na displeji vášho smartfónu Samsung Galaxy. Pre niektoré jazyky môže byť požadované stiahnutie jazykového balíčka. Dostupnosť služby sa môže líšiť podľa jazyka, krajiny, regiónu alebo operátora. Pre správnu podporu funkcií Galaxy AI môžu zariadenia Samsung Galaxy vyžadovať najnovšiu aktualizáciu softvéru.

[xxxii] Nastavenie jazyka sa riadi podľa nastavenia jazyka systému. Ponuka funkcie Voice Command sa zobrazí, ak existuje jazykový balíček rovnaký ako jazyk systému. Podporované jazyky v čase uvedenia na trh zahŕňajú kórejčinu a americkú angličtinu a táto ponuka sa bude ďalej rozširovať.

[xxxiii] Funkcie Adaptive Noise Control, Voice Detect a Siren Detect sú k dispozícii iba so slúchadlami Samsung Galaxy Buds3 Pro. Predvolene sú funkcie Adaptive Noise Control, Voice Detect a Siren Detect vypnuté a je možné ich nakonfigurovať v aplikácii Galaxy Wearable.

[xxxiv] Svetlá Blade Lights sú len na slúchadlách Samsung Galaxy Buds3 Pro. Konkrétne režimy pre Blade Lights je možné nakonfigurovať v nastavení. Svetlá je možné zapnúť alebo vypnúť stlačením a podržaním oboch slúchadiel, keď sú mimo puzdro a nie sú v ušiach. Svetlá budú svietiť, keď sú batérie oboch slúchadiel nabité aspoň na 30 %. Štýly svietenia je možné vybrať v aplikácii Galaxy Wearable po spárovaní s kompatibilným smartfónom Samsung Galaxy.

[xxxv] Galaxy Buds3 Pro sú prvé slúchadlá Galaxy Buds s dvojpásmovým reproduktorom s planárnym výškovým meničom a duálnym zosilňovačom pre výškový a basový menič.

[xxxvi] Zvuk v mimoriadne vysokej kvalite až 24 bit/96 kHz je k dispozícii pri zariadeniach série Galaxy S24, S23, Z Fold6, Flip6, Fold5, Flip5 a Tab S9 s používateľským rozhraním One UI 6.1.1 alebo vyšším. Funkcia pre mimoriadne kvalitný zvuk je v tejto chvíli dostupná iba vo vybraných zariadeniach Samsung Galaxy. V budúcnosti môžu byť podporované aj ďalšie zariadenia.

[xxxvii] Funkcia Super-Wideband pre kvalitné hovory umožňuje slúchadlám Buds prenášať hlas až do frekvencie 16 kHz, zatiaľ čo predchádzajúce BT slúchadlá prenášali hlas len do frekvencie 8 kHz.

[xxxviii] Dostupnosť farieb pre sériu Galaxy Z sa môže líšiť podľa trhu, regiónu alebo operátora.

[xxxix] Dostupnosť farieb pre sériu Galaxy Buds sa môže líšiť podľa trhu, regiónu alebo operátora.