Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Nové inovácie dávajú ľuďom viac možností, ako ušetriť energiu, znížiť náklady a obmedziť nepriaznivé vplyvy na životné prostredie

Spoločnosť Samsung Electronics oznámila inovácie, ktoré majú priniesť novú éru udržateľného života. Vďaka službám, ako napríklad SmartThings Energy, ktoré nastavujú nové štandardy pre efektivitu domácností, umožňujú najnovšie domáce spotrebiče radu Samsung Bespoke šetriť energiu aj peniaze ich používateľov. Najnovšie pokroky spoločnosti Samsung v oblasti udržateľnosti spolu s technológiami, medzi ktoré patria napríklad nový prací cyklus a filter, ktoré výrazne znižujú emisie mikroplastov z práčok a umožňujú ľuďom ľahšie než kedykoľvek predtým znížiť nepriaznivé dopady svojej existencie na životné prostredie a zároveň podporiť zdravie planéty.

„Technológie, ktoré predstavujeme na veľtrhu CES 2023, stavajú udržateľnosť do centra záujmu a každodennej praxe používateľov,“ povedal Moohyung Lee, výkonný viceprezident a vedúci výskumného a vývojového tímu divízie Digital Appliances Business spoločnosti Samsung Electronics. „Našou ambíciou je stať sa celosvetovo energeticky najúspornejšou značkou spotrebičov a naše najnovšie produkty a partnerstvá pomôžu urobiť udržateľný život realitou pre viac ľudí a komunít.“

SmartThings maximalizuje úspory energie

Platforma SmartThings, ku ktorej je pripojených už vyše 80 miliónov zariadení[1], sa neustále rozširuje a zároveň odomyká používateľom ďalšie možnosti, ako znížiť uhlíkovú stopu v domácnosti.

Režim SmartThings Energy s umelou inteligenciou2  je teraz ešte účinnejší – ponúka podporu pre viac zariadení a regiónov, a ešte väčšie šetrenie energiou. V praxi to znamená až o 15 % vyššie úspory pri

[1] Stav v decembri 2022.

2 K dispozícii na zariadeniach so systémom Android a iOS. Vyžaduje Wi-Fi pripojenie a účet Samsung.

Kompatibilných chladničkách3, až o 20 % pri kompatibilných klimatizáciách4 a až o 35 % pri kompatibilných práčkach5 pri vybraných pracích cykloch.

Získanie prvej certifikácie inteligentných systémov riadenia spotreby energie v domácnosti (SHEMS) v tomto odvetví

Úsilie spoločnosti Samsung o obohatenie a rozšírenie systému SmartThings Energy viedlo k tomu, že jej americká Agentúra pre ochranu životného prostredia (EPA) udelila prvú priemyselnú certifikáciu pre masovo predávaný systém inteligentného riadenia spotreby energie v domácnosti (SHEMS). Táto certifikácia oceňuje inteligentné domáce spotrebiče a služby, ktoré spravujú a automatizujú pripojené zariadenia a pomáhajú používateľom získať prehľad o ich spotrebe energie, čím motivujú k úspornej prevádzke, znižujú náklady a pomáhajú zavádzať regulačné opatrenia, ktoré minimalizujú zaťaženie elektrickej siete.

Agentúra EPA tiež udelila základným modelom domácich spotrebičov spoločnosti Samsung 260 certifikátov ENERGY STAR vrátane 43 ocenení za najúspornejší produkt.7 Samsung zastáva už viac ako desať rokov poprednú pozíciu pri udeľovaní ocenení ENERGY STAR a je jedným z mála držiteľov prestížneho ocenenia ENERGY STAR Corporate Commitment Award.

Energeticky sebestačné domy sa stávajú realitou – ponuka najvyššej energetickej účinnosti pre domácnosti

Spoločnosť Samsung predstavila ďalšiu fázu svojej iniciatívy pre energeticky sebestačné domácnosti – projekt Smart City, aby umožnila viacerým ľuďom zbaviť sa závislosti od dodávateľov energie. V spolupráci s komunitou Sterling Ranch a jej dlhoročným technologickým partnerom, spoločnosťou Siemens, pomôže projekt Smart City urobiť zo Sterling Ranch vzorovú komunitu udržateľného bývania pre 30 000 ľudí v Littletone v štáte Colorado.

SmartThings Energy bude slúžiť obyvateľom ako hlavná interaktívna aplikácia na monitorovanie dát a spolu so zariadeniami Samsung ponúkne používateľom v reálnom čase prehľad o spotrebe energie, vody a zemného plynu. V celej komunite budú fotovoltaické panely a domové batérie vyrábať a uchovávať energiu, zatiaľ čo energeticky úsporné spotrebiče budú znižovať spotrebu elektriny a monitorovať spotrebu vody, aby sa šetrili zdroje. Spoločne s riešeniami inteligentnej infraštruktúry od spoločnosti Siemens, doplnenými riešením inteligentnej domácnosti a optimalizácie spotreby energie od spoločnosti Resideo Technologies, uľahčí technológia Samsung obyvateľom Sterling Ranch využívanie výhod udržateľného životného štýlu.

Spolupráca spoločnosti Samsung so spoločnosťou Resideo sa však neobmedzuje len na projekt Smart City. Obe spoločnosti skúmajú integráciu spotrebičov Samsung s riešeniami pre inteligentné rozvodné siete spoločnosti Resideo, ktorá by umožnila prepojiť zákazníkov s programami riadenia spotreby energie v Kalifornii a Texase. V budúcnosti by táto spolupráca mohla pomôcť pripraviť ďalšie komunity na inteligentné rozvodné siete vďaka špičkovému riešeniu spoločnosti Resideo, ktoré reaguje na zvýšený dopyt po elektrine v čase energetickej špičky a optimalizáciu úspor so SmartThings Energy.

Boj proti mikroplastom s technológiou Less Microfiber

Zníženie dopadu prevádzky zariadení a domácností má kľúčový význam pre vytváranie udržateľnej budúcnosti, našu pozornosť si však žiadajú aj ďalšie očividné a aktuálne riziká pre životné prostredie. Spoločnosti Samsung a Patagonia už dlhšie ako rok spolupracujú na riešení problému mikroplastov, ktoré sa uvoľňujú počas prania a znečisťujú oceány a ďalšie vodné plochy.

Výsledkom tejto spolupráce je nový prací cyklus a filter pri práčkach spoločnosti Samsung. Prací cyklus Less Microfiber Cycle, ktorý predstavuje prelom v boji proti mikroplastom, znižuje uvoľňovanie mikroplastov až o 54 %.8 Tento cyklus je teraz k dispozícii pri práčkach v Európe a od februára tohto roku bude zavedený do kompatibilných práčok v Kórei a čoskoro aj v USA.

___________________________

8 Testované s 2 kg náplňou mikín zo 100% polyesteru pri porovnávaní pracieho cyklu „Syntetika“ na bežnom európskom modeli práčky Samsung WW4000T a cyklu „Menej mikrovlákien“ na modeli WW7000B. Výsledky sa môžu líšiť v závislosti od oblečenia a prostredia. Testované laboratóriom Ocean Wise Plastics Lab.

Rovnako ako cyklus Less Microfiber Cycle má aj nový filter Less Microfiber Filter, vyvinutý v spolupráci spoločností Samsung a Patagonia, potenciál skutočne ovplyvniť zdravie vodných ekosystémov. Tento filter znižuje emisie mikroplastov tým, že zabraňuje ich úniku do vody na konci pracích cyklov. Bude zabudovaný vo vybraných práčkach Samsung v Európe od druhej polovice roku 2023 a je možné ho tiež zakúpiť samostatne a použiť do akejkoľvek práčky na trhu bez ohľadu na jej značku.

Najnovšia inovácia spoločnosti Samsung v oblasti prania bielizne uľahčí v nasledujúcich rokoch znižovanie množstva ekologicky nebezpečného odpadu, rovnako ako aj dvadsaťročná záruka9 na jej špičkové práčky a chladničky. Tieto záruky sa vzťahujú na digitálne invertorové technológie spotrebičov a otvárajú dvere k ďalšiemu znižovaniu odpadu tým, že predlžujú životnosť práčok a chladničiek Samsung. Chladničky radu Bespoke sú tiež vybavené prispôsobiteľnými dvernými panelmi, čo používateľom umožňuje jednoducho aktualizovať dizajn existujúceho spotrebiča namiesto jeho výmeny za nový a predĺžiť tak dobu jeho používania.

Spoločnosť Samsung sa usiluje o to, aby bola lídrom na ceste k udržateľnejšej budúcnosti. Chce to dosiahnuť prostredníctvom úzkej spolupráce s partnermi, technologickými prelomami a záväzkami stať sa energeticky najúspornejšou značkou spotrebičov na svete.

Značky: