Samsung oficiálne predstavil asistenta Bixby. Konkuruje Siri a poháňa Galaxy S8

2

Ide o nástupcu funkcie S Voice.

Samsung oficiálne predstavil svojho plnohodnotného virtuálneho asistenta. Doteraz ste mohli v Samsung zariadeniach používať funkciu S Voice, avšak tá sa výraznejšie nepresadila na trhu a prakticky nikto ju nepovažoval za konkurenciu k Siri alebo Google Asistentovi. Bixby to má zmeniť.

Nový virtuálny asistent bude základom smartfónov Galaxy S8 a S8+, ktoré budú oficiálne predstavené 29. marca. Samsung sa chce od priamej konkurencie odlíšiť tým, že Bixby umožní pohodlné hlasové ovládanie aplikácií a telefónu. Nepôjde teda iba o umelú inteligenciu, ktorá spustí prehrávanie hudby alebo odpovie na základné otázky. Bixby má predstavovať úplne novú formu používateľského rozhrania. “Rozhranie musí byť prirodzené, inovatívne a jednoduché na používanie bez ohľadu na počet nových funkcií,tvrdí Samsung na svojom blogu.

Čo to znamená v praxi, zistíme asi až 29. marca. Dôležité je však spomenúť, že Bixby by mal ponúknuť rovnaké možnosti hlasového ovládania, ako keď aplikácie ovládate dotykom. A dokonca by mal umožniť aj kombináciu oboch spôsobov ovládania. Inak povedané, aplikáciu môžete ovládať dotykom a zároveň dáte Bixbymu príkaz, aby vykonal ďalšie akcie.

Zdroj: Samsung

Prečítajte si aj:

O autorovi

Mobilné zariadenia, aplikácie, hry a konzoly pozorne sledujem od ich uvedenia na trh. Okrem toho sa špecializujem na operačné systémy, zaujímavé služby, najnovšie gadgety a trendy budúcnosti. Publikujem od roku 2006.

2 komentáre

  1. Pingback: Bixby Voice je pre Galaxy S8/S8+ konečne realitou v USA | TOUCHIT

  2. Pingback: Galaxy Note 8 môže prísť v novej farbe a so slúchadlami prispôsobenými pre Bixby | TOUCHIT

Pridaj komentár