Samsung predáva stále najviac smartfónov u nás. Ako však predaj ovplyvnila koronakríza?

0

Najpredávanejšími smartfónmi roka 2019 boli Galaxy S10 a Galaxy A70, z tabletov je to Tab S5e a Tab A 10.1 a z nositeľnej elektroniky náramok Fit e.

Pozíciu lídra v predaji mobilných telefónov na slovenskom trhu potvrdila spoločnosť Samsung aj v roku 2019. Slováci minulý rok nakúpili rekordných 500 tisíc smartfónov tejto značky, čo je najviac zo všetkých na trhu. Samsung lokálne predal tiež 35 tisíc kusov nositeľnej elektroniky ako sú smart hodinky, náramky a slúchadlá.

„Držať pozíciu lídra trhu je ťažšie, ako na ňu útočiť. Sme radi, že sa Samsungu darí svojím inovatívnym prístupom presviedčať používateľov o tom, že ponúkame naozaj to najlepšie, čo je v súčasnej dobe v oblasti smartfónov na trhu. Tento rok sme ako prví uviedli na slovenský trh smartfóny s ohybným displejom a takýto trend budeme tento rok ešte prehlbovať,“ hovorí Tomáš Balík, riaditeľ divízie mobilných zariadení v spoločnosti Samsung Electronics Czech and Slovak.

Trendy v mobilných telefónoch a nositeľnej elektronike

Prémiové smartfóny radu Galaxy S10 zaznamenali o 24 % vyššie predaje než predminuloročné modely Galaxy S9. Samsung zaznamenal výrazný záujem o skladacie smartfóny, ktoré uviedol na slovenský trh ako prvý tento rok v podobe „véčkového“ model Galaxy Z Flip.

Samsung taktiež tento rok výraznejšie nasýtil trh zariadeniami vybavenými technológiou 5G. Rozširuje sa vybavenosť smartfónov niekoľkými rôznymi typmi objektívov fotoaparátov (Zoom, Wide, ultrawide, Macro), najmä u tohtoročného prémiového radu Galaxy S20. Zvyšuje sa záujem o mobilné platby a trendom je aj väčšie využívanie umelej inteligencie (AI) a umelej reality (AR). Poznamenajme, že platby Samsung Pay na Slovensku nie sú dostupné a napr. hodinkami od Samsung zatiaľ u nás nezaplatíte, keďže používajú vlastný operačný systém Tizen.

Smart hodinky sú však významným a rýchlo rastúcim segmentom v oblasti mobilných zariadení. Trendom sú aj fitness funkcie a zvyšujúci sa záujem o eSIM. V prípade slúchadiel sa pozornosť obracia smerom k True Wireless modelom.

Aké mobilné zariadenia sa predávali najviac?

Vôbec najpredávanejším prémiovým smartfónom od Samsungu na slovenskom trhu sa minulý rok stal model Galaxy S10, nasledovaný najvyšším prémiovým modelom Galaxy S10+. Zo strednej triedy smartfónov od Samsungu používatelia minulý rok najviac nakupovali Galaxy A70, Galaxy A40 a Galaxy A50. Najžiadanejším tabletom z prémiového radu Samsungu sa minulý rok na tuzemskom trhu stal Galaxy Tab S5e. Medzi tabletmi strednej triedy bol najžiadanejší Tab A 10.1. Nositeľnej elektronike vládli smart náramky Galaxy Fit e a smart hodinky Galaxy Watch 46mm a Galaxy Watch 42mm.

Smartfóny, smart hodinky, náramky aj slúchadlá Samsung je možné si jednoducho zakúpiť na oficiálnom e-shope Samsung.sk s dopravou zadarmo.

My sme sa na virtuálnej tlačovej konferencii pýtali ako je to s predajom rodiny Galaxy S20 a tiež ako je to v tomto roku a hlavne v súvislosti s korona krízou. Korona spôsobila v prípade Samsungu prepad predaja asi o 30 %, týka sa to predaja smartfónov. Napr. predaj televízorov rastie, rovnako je veľký záujem o pekárničky na chleba. Po prvotnom poklese predaja však Samsung registruje aj v prípade smartfónov rastúci trend a napr. telefón Galaxy S20 Ultra je momentálne vypredaný a čaká sa na ďalšiu dodávku. Celkovo sa z rodiny S20 predalo niekoľko tisíc kusov. Veľmi to závisí od tohto ako skôr kamenní predajcovia prešli na on-line formu predaja, typicky bola spomenutý najväčší slovenský predajca NAY. Samsung očakáva, že niekedy v júni sa predaj dostane na Slovensku do hodnôt pred krízou.

Najpredávanejšie mobilné produkty Samsungu v SR v roku 2019

Smartfóny

  • Premium: Galaxy S10, Galaxy S10+
  • Stredná trieda: Galaxy A70, Galaxy A40, Galaxy A50

Tablety

  • Premium: Galaxy Tab S5E
  • Stredná trieda: Galaxy Tab A 10.1

Smart hodinky a náramky

  • Galaxy Fit e, Galaxy Watch 46 mm, Galaxy Watch 42 mm

Slúchadlá

  • Galaxy Buds

O autorovi

Ako novinár pracujem už od roku 1990. Teraz sa zaoberám mobilnou komunikáciou, multimédiami a vyhotovovaním videorecenzií a tiež videoreportáží. Snažím sa byť na každej lepšej tlačovke či už na Slovensku alebo v zahraničí. Mám rád fotografovanie a tiež cestovanie.

Pridaj komentár

Objednajte si ročné predplatné časopisu TOUCHIT, teraz s užitočnou príručkou
Začíname so smartfónom.Iba za 22,99 €.
Kliknite a zistite viac>>