Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Spoločnosť Samsung Electronics Co., svetový olympijský partner v kategórii bezdrôtových komunikačných zariadení, zverejnila unikátnu snímku „The Chant“, ktorej hlavnou aktérkou je Juhosudánska atlétka Margret Rumat Rumat Hassan, ktorá by sa mala zúčastniť olympijského závodu v behu na 400 metrov vo farbách svojej krajiny.

Olympijské hry v Riu 2016 budú úplne prvými hrami, ktorých sa tím Južného Sudánu zúčastní.

Filmom „The Chant“ pokračuje Samsung v podpore priekopníckeho ducha, zdôrazňuje vytrvalosť a vôľu postaviť sa presile, čo v konečnom dôsledku vedie k zmysluplnému pokroku. Prostredníctvom filmu Samsung predstavuje ďalší silný príbeh búrania bariér a spôsobu, akým olympijské hry inšpirujú k harmónii, oslavujú pokrok ľudstva a vytvára kultúrne, osobné a technologická prepojenia.

Margret Rumat Rumat Hassan vyrastala počas občianskych nepokojov v spoločnosti, ktorej dominujú muži. Hoci bola jej rodina počas vojny so Sudánom presídlená, blízky priateľ Margret povzbudil k účasti v bežeckom závode, ktorý jej pomohol objaviť skrytý talent. Potom, čo trénovala na vlastnú päsť, dostala možnosť zúčastniť sa atletických pretekov ako nezávislý olympijský atlét počas olympijských hier mládeže v Nankingu 2014. V roku 2015 bol Juhosudánsky olympijský výbor oficiálne uznaný Medzinárodným olympijským výborom a Margret tak dostala šancu prvýkrát pretekať v národných farbách na Olympijských hrách v Riu 2016.

Úvodná filmová scéna zastihuje Margret v šatni. Kým Margret kráča dlhou chodbou k štadiónu, diváci sú prenesení do dediny v Južnom Sudáne, kde celý národ volá jej meno, aby ju povzbudil a oslávil jej cestu. V momente, keď Margret vchádza na štadión, pokrik sa vytráca, ale ona zostáva silná a sebavedomá. Týmto filmom Samsung oslavuje nielen pokrok samotnej Margret, ale tiež pokrok, ktorý uskutočnil celý Južný Sudán tým, že sa po prvý raz v histórii zúčastňuje olympijských hier. Chant končí inšpirujúcim posolstvom Samsungu ako „Hrdý partner všetkých, ktorí prekonávajú prekážky“.

Samsung už skôr uviedol krátky dokumentárny film s názvom „A Fighting Chance,“ v ktorom rozpráva doposiaľ neznáme príbehy odvahy, nádeje a vytrvalosti štyroch olympijských športovcov počas prekonávania prekážok na ceste k zisku olympijských medailí a vstupu ich krajín do histórie.

Film Chant je ďalšou kapitolou série oslavujúcej všetkých nadšencov aj celých štátov, ktoré dokážu posunúť hranice možného. Je potvrdením unikátnej vízie značky o vytrvalosti, ktorá svojou výnimočnosťou vedie k zmysluplnému pokroku.

Značky: