Sprístupňuje tak svoju najvyspelejšiu procesnú technológiu pre širší segment mobilných zariadení strednej triedy.

Samsung rozširuje svoju sériu procesorov Exynos 7 Octa o najnovší model s názvom Exynos 7 Octa 7870. Vďaka najvyspelejšej 14-nanometrovej procesnej technológii FinFET spoločnosti Samsung je Exynos 7 Octa 7870 vhodný pre nadchádzajúcu generáciu smartfónov strednej triedy a pre ďalšie mobilné zariadenia.

Počítame so zvýšeným záujmom o procesory Exynos 7 Octa 7870, predovšetkým pre mobilné zariadenia zo stredného segmentu, pretože ponúkajú lepší výkon a energetickú úsporu. Je to prvýkrát, kedy je mobilný aplikačný procesor so 14nm procesnou technológiou k dispozícii pre tento typ inteligentných mobilných zariadení,“ povedal Ben K. Hur, viceprezident System LSI marketingu, Samsung Electronics.

Na začiatku minulého roka vyrobil Samsung prvý 14nm aplikačný procesor na trhu založený na FinFET s názvom Exynos 7 Octa 7420 a minulý mesiac uviedol Exynos 8 Octa 8890 s najvyspelejším LTE modemom Cat.12/13 a s jadrami CPU na mieru. Neustále tak posilňuje svoje vedúce postavenie na trhu s mobilnými SoC (System on Chip).

Samsung plánuje svoju pozíciu ďalej posilňovať. Ako prvý v odvetví tak využíva 14nm FinFET procesnú technológiu vo svojich procesoroch pre telefóny strednej triedy. Pomocou tejto vyspelej technológie, ktorá je určená pre prémiové procesory Exynos, ponúka Samsung výrobcom mobilných zariadení ideálny variant mobilného SoC pre smartfóny strednej triedy. Nový procesor Samsung Exynos 7 Octa 7870 má špičkový výkon a je o viac ako 30 % energeticky účinnejší v porovnaní s mobilnými SoC postavenými na 28nm High-K Metal Gate procesnej technológii pri rovnakej úrovni výkonu.

Samsung Exynos 7 Octa 7870 je vybavený ôsmimi 1,6GHz Cortex-A53 jadrami a LTE modemom Cat.6 2CA, ktorý podporuje 300Mbps rýchlosť downlinku a agregáciu pásma FDD-TDD pre lepšiu flexibilitu siete. Z hľadiska multimediálnych funkcií podporuje procesor prehrávanie 1080p 60fps videí a rozlíšenie displeja WUXGA (1920×1200). Jeho ISP (Image Signal Processor) podporuje zobrazenie vo vysokom rozlíšení – až 16 Mpix pre predný aj zadný fotoaparát, alebo 8 Mpix v režime duálna kamera. Okrem toho integruje riešenie GNSS, ktoré poskytuje rýchlu funkciu TTFF (time-to-first-fix). Užívateľ tak získava jedinečný mobilný zážitok vďaka presným a rýchlo sa meniacim službám, ktoré sú založené na lokalizácii používateľa.

Procesor Samsung Exynos 7 Octa 7870 sa začne vyrábať v prvom štvrťroku 2016.

Značky: