Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Prvé univerzálne monitory na svete sú po novom k dispozícii s uhlopriečkami 43 a 24 palcov (110 a 61 cm), potešia nové farebné varianty a vylepšené smart funkcie.

Spoločnosť Samsung Electronics predstavila novinky v rade inteligentných monitorov Smart Monitor. Zákazníci po celom svete majú na výber viac možností, čo sa týka veľkostí aj prevedenia, k dispozícii sú navyše aj vylepšené inteligentné funkcie. Po novom do ponuky patrí veľký model M7 s uhlopriečkou 43″ (110 cm) a ultravysokým rozlíšením UHD, čo určite ocenia nároční užívatelia pri práci aj zábave. Štýlové tenké modely M5 s rozlíšením FullHD sú k dispozícii vo veľkostiach 24, 27 a 32 palcov (61, 69 a 82 cm), k dispozícii je aj elegantná biela verzia. Na Slovensku budú tieto monitory dostupné od konca júna za odporúčanú maloobchodnú cenu 581 € pri modeli M70A 43″, biele verzie za 329 € pri modeli M50A 32″, 289 € pri modeli M50A 27″ a 193 € pri modeli M50A 24″.

Modelový rad Samsung Smart monitorov bol predstavený v novembri 2020 a ponúkol prvý skutočne univerzálny monitor na svete, určený pre firemné a akademické využitie aj pre bežných spotrebiteľov, ktorí v domácich podmienkach pracujú, učia sa a venujú sa zábave. Súčasťou výbavy inteligentných monitorov sú integrované multimediálne aj pracovné aplikácie, bohaté možnosti konektivity, vstavané reproduktory aj systém diaľkového ovládania na solárnu energiu.[1]

„Po celom svete stúpa počet ľudí, ktorí využívajú domácnosť na prácu, vzdelávanie aj zábavu. Z domácností sa tak stáva multifunkčné prostredie,“ hovorí Hyesung Ha, hlavný viceprezident divízie zobrazovacích zariadení v Samsung Electronics. „Náš rozšírený rad inteligentných monitorov Smart Monitor ponúka užívateľom pohodlný a flexibilný spôsob, ako sa pomocou moderných technológií zhostiť každodenných aktivít. Ide o najinteligentnejšie monitory na súčasnom trhu, a vďaka bohatým možnostiam prepojenia s počítačmi aj mobilnými zariadeniami sú skutočne univerzálne.“

Do najnovšej série Samsung Smart Monitor patria nasledujúce modely:

  • Smart Monitor M7 43″ (Model: M70A) – Vlajková loď M7 je teraz k dispozícii vo verzii s väčšou uhlopriečkou 43 palcov (110 cm), čo výrazne pomôže pri práci aj zábave. Veľkou prednosťou je aj prevedenie prakticky bez rámčeka, takže vás obraz pri práci, učení aj zábave doslova pohltí. Monitor má ultravysoké rozlíšenie 4K a funguje skutočne univerzálne – okrem výkonného a spoľahlivého pracovného nástroja sa vďaka integrovaným streamingovým aplikáciám môže stať aj centrom domácej zábavy, k čomu určite prispejú aj reproduktory a obraz v kvalite HDR10.
  • Smart Monitor M5 27″a 32″ v bielom prevedení (Model: M50A) – Obľúbený model M5 je teraz v oboch veľkostiach (27 a 32 palcov, teda 69 a 82 cm) k dispozícii aj v štýlovom a elegantnom bielom prevedení. Nová farebná verzia výborne ladí s minimalistickým dizajnom a pristane najmä moderným interiérom.
  • Smart Monitor M5 24″ (Model: M50A) – Novinkou v rade M5 je verzia s uhlopriečkou 24 palcov čiže 61 cm s rozlíšením Full-HD, cenovo najdostupnejší zástupca radu Smart Monitor na súčasnom trhu. Vďaka kompaktnému prevedeniu ocenia tento model zákazníci, ktorým by sa väčší monitor na stôl nevošiel, alebo tí, ktorí hľadajú optimálny pomer ceny a výkonu.

Okrem nových veľkostí a dizajnu sa v novom rade monitorov predstavia aj nové funkcie. Aplikácia TV Plus[2] ponúkne množstvo bezplatného obsahu, pre ktorý nemusíte nič sťahovať ani sa registrovať. Vďaka funkcii Universal Guide[3] majú zase používatelia k dispozícii personalizované odporúčania obsahu na základe svojich diváckych preferencií a histórie, čo nepochybne ocenia milovníci streamingových služieb typu Netflix alebo Prime Video.

Oproti minulým verziám sa veľkého vylepšenia dočkal systém hlasovej asistencie – nepodporuje len technológiu Bixby, ale aj iné asistenčné služby, napr. Google Assistant či Amazon Alexa. Do aplikácie Remote Access pribudnú v júni funkcie PC on Screen, umožňujúce jednoduché a bezpečné pripojenie monitorov k počítačom.

V rámci dlhodobého programu Samsungu zameraného na zvyšovanie udržateľnosti vybavili výrobcovia model M7 s uhlopriečkou 43″ diaľkovým ovládačom so solárnym panelom, vyrobeným z recyklovaného plastu. Dobíja sa slnečným svetlom v miestnosti, ale aj z elektrických žiaroviek, prípadne cez konektor USB-C. Aj diaľkové ovládače iných modelov sú kvôli menšej uhlíkovej stope a vyššej udržateľnosti vyrobené aspoň čiastočne z recyklovaných materiálov.

Rovnako ako modely prvej generácie sa aj súčasný rad Samsung Smart monitorov vyznačuje bohatými možnosťami konektivity, čo sa týka počítačov aj mobilných zariadení. Smartfóny a tablety je možné k monitorom pripojiť jednoducho pomocou funkcie Tap View[4], vďaka zrkadleniu obsahu alebo prostredníctvom technológie Apple AirPlay 2. Systém Samsung DEX umožňuje vytvoriť z monitora externé zobrazovacie zariadenie využívajúce všetky funkcie smartfónu. Monitory zároveň podporujú aplikácie Microsoft 365[5], takže používatelia môžu prezerať, vytvárať a upravovať dokumenty a ukladať ich v cloude dokonca aj bez pripojenia k počítaču – o pripojenie do internetu sa postará vstavaná Wi-Fi. Okrem toho na pripojenie slúži celý rad konektorov a portov vrátane USB Type-C[6], štandardných USB portov a Bluetooth 4.2.

A bez pripojenia k PC či mobilnému zariadeniu je možné monitor využiť dokonca aj ako multimediálne centrum domácej zábavy – k dispozícii sú totiž integrované streamingové služby, medzi ktorými nechýba Netflix, HBO či YouTube[7].

V rámci novej série Samsung Smart je k dispozícii celý rad modelov rôznych rozmerov a špecifikácií. Ďalšie informácie nájdete tu: https://displaysolutions.samsung.com/monitor/detail/1803/43M70A.

[1] K dispozícii len pri modeli M7 s uhlopriečkou 43″.

[2] Dostupnosť sa v jednotlivých krajinách líši.

[3] Dostupnosť sa v jednotlivých krajinách líši.

[4] Funkcia Tap View je kompatibilná s prístrojmi Galaxy s operačným systémom Android 8.1 a vyšším a s aplikáciou SmartThings vo verzii 5.1.

[5] Podmienkou je konto Microsoft 365.

[6] K dispozícii len pri modeli M7.

[7] Streamingové služby sa v jednotlivých krajinách líšia. Nutnosťou je predplatné.

Značky: