Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Samsung predstavil aplikáciu Safety Screen (bezpečná obrazovka), ktorá pomáha užívateľom, a najmä malým deťom, udržať mobilné zariadenia v ideálnej vzdialenosti od očí.

Na bezplatné prevzatie pre všetky zariadenia so systémom Android je k dispozícii na Google Play.  Samsung Safety Screen beží na pozadí mobilného zariadenia a jej spustenie/vypnutie môže byť chránené rodičovským heslom. Využíva pokročilý softvér rozpoznania tváre a prostredníctvom vyskakovacieho okna s obrázkovou animáciou zhasne obrazovku, pokiaľ je zariadenie príliš blízko očí. Obrazovka sa opäť odblokuje po tom, čo je zariadenie aspoň v minimálnej bezpečnej vzdialenosti.

Z výsledkov výskumu spoločnosti Vision Council vyplýva, že rastie počet prípadov myopie (krátkozrakosti). Vedci to prisudzujú kombinácii genetických faktorov a súčasným trendom v správaní vrátane rastúcej tendencie využívania digitálnych zariadení a kratšiemu pobytu na prirodzenom dennom svetle. Digitálna deformácia oka sa často prejavuje u detí a mládeže, ktorých oči sú príliš unavené z dlhého sledovanie digitálnych zariadení.

„Používanie elektronických zariadení ako sú smartfóny a tablety má extrémne vzrastajúcu tendenciu, a to vo všetkých vekových skupinách. Od zábavy pri sledovaní filmov, cez hranie hier, až po využívanie týchto zariadení počas výučby na školách. Zaznamenali sme, že deti trávia stále viac času využívaním svojich mobilných zariadení, pričom ich držia príliš blízko očí. To nie je ideálne a môže to spôsobovať zhoršenie zraku. Samsung sa ako líder v oblasti inovácií stará o zdravie a bezpečnosť svojich zákazníkov, a preto predstavujeme novú unikátnu aplikáciu, ktorá pomáha chrániť oči používateľov. Princíp spočíva v tom, že aplikácia užívateľom pripomína, aby držali svoje zariadenia v dostatočnej vzdialenosti od očí,“ uviedol Peter Tvrdoň, riaditeľ slovenskej pobočky Samsung Electronics Czech and Slovak.

Aplikáciu Samsung Safety Screen, ktorú vyvinula spoločnosť Samsung Gulf Electronic v spolupráci s Leo Burnett MENA s cieľom zmeniť ľudské návyky, už získala ocenenie počas Dubai Lynx awards.