Samsung uvádza odolný smartfón, ktorý môže fungovať aj ako elektronická pokladnica. Poznáme cenu a dostupnosť u nás

0

Špičkový dizajn, bohatá funkčná výbava a podpora profesionálnych aplikácií a systémov – Galaxy XCover Pro ponúka kombináciu štýlového prevedenia a vysokého výkonu.

Samsung predstavil nový model Galaxy XCover Pro. Je to smartfón určený na profesionálne využitie v náročných podmienkach. V kategórii profesionálnych smartfónov je odolný, ale zároveň štýlový. Jeho ovládanie a výkon je možné v mnohých ohľadoch prispôsobiť potrebám konkrétneho scenára.

Základné parametre vychádzajú zo súčasných štandardov radu Samsung Galaxy. To znamená veľký a kvalitný displej, batéria s relatívne dlhou výdržou a bezpečnostnú platformu Samsung Knox. XCover Pro je vybavený celým radom hardvérových a softvérových riešení, ktoré umožňujú špeciálne využitie v rôznych profesionálnych situáciách. Napr. je možné ho použiť ako vysielačku na platforme Microsoft Teams. Galaxy XCover Pro bude na Slovensku dostupný v prvej polovici februára za cenu 499 eur.

Štýl a odolnosť v profesionálnych podmienkach

Galaxy XCover Pro je určený na využitie v najrôznejších odboroch od maloobchodu a výroby až po zdravotníctvo či logistiku. Vďaka malým rozmerom a nízkej hmotnosti vyčnieva z kategórie bežných profesionálnych smartfónov. Prístroj má najvyššiu odolnosť IP68 a je odolný voči vlhkosti a prachu. Vydrží pád z výšky 1,5 metra aj bez ochranného puzdra. Vojenský certifikát MIL-STD 810G svedčí o spoľahlivej odolnosti voči  extrémnym nadmorským výškam, vlhkosti a ďalším prírodným podmienkam.

Smartfón umožňuje dobíjanie cez Pogo konektor aj použitie dokovacích staníc iných výrobcov, čo môže dobíjanie výrazne urýchliť. Vďaka batérii s kapacitou 4050 mAh podstatne ako len od rána do večera. A pokiaľ potrebujete viac energie, batéria je vymeniteľná – stačí si zaobstarať ďalšie batérie do zásoby a striedavo obe dobíjať.

Vďaka dvom programovateľným tlačidlám si môžete nastavenie a funkcie prístroja do značnej miery prispôsobiť vlastným potrebám. Jediným stlačením tlačidla je možné napríklad spustiť skener, zapnúť svietidlo či otvoriť aplikáciu na správu vzťahov so zákazníkmi.

Hardvérové tlačidlo pre návrat na základnú obrazovku tu chýba. Veľkou prednosťou Galaxy XCover Pro je Infinity displej, ktorý pokrýva celú prednú stranu s uhlopriečkou 6,3 palca (16 cm) a rozlíšením FHD+. Dotykový panel funguje aj počas dažďa či sneženia. Špeciálny režim navyše umožňuje prácu v rukaviciach. Novinkou je prevod hlasu do textu, podpora slovenčiny pre túto funkciu však chýba.

Smartfón do terénu s ekosystémom Samsung

Galaxy XCover Pro ponúka všetko, čo je známe z mobilov radu Galaxy. Okrem vlastnej funkčnej výbavy môžete v teréne využívať aj mnoho ďalších mobilných riešení z ekosystému Samsung a partnerov. Ide napr. o komunikáciu, správu skladových zásob, platieb a pod.

Pomocou dvoch programovateľných tlačidiel funguje Galaxy XCover Pro ako praktická vysielačka – stačí tlačidlo stlačiť a ste okamžite v kontakte s protistranou. Takto sa môžete rýchlo spojiť napríklad s centrálou, dispečingom alebo ďalšími členmi terénneho tímu. Aby bola komunikácia ešte jednoduchšia, Samsung sa spojil s Microsoftom a pripravili špeciálnu podporu pre Microsoft Teams.

Využiť môžete aj ďalšie mobilné hardvérové a softvérové riešenia od partnerov spoločnosti Samsung – napr. Infinite Peripherals, KOAMTAC, Scandit či Visa. Vďaka skeneru čiarových kódov je možné sledovať stav skladových zásob, dodávok či platieb, platobné systémy (k dispozícii vo forme SDK alebo mPOS modulov) urobia zo smartfónu mobilnú pokladňu.

Do výbavy modelu Galaxy XCover Pro patrí aj Samsung POS, čo je mobilný platobný terminál, ktorý tvorí súčasť pilotného programu Tap to Phone spoločnosti Visa. To umožňuje predajcom udržať si prehľad o tom, ako ich zákazníci najradšej platia. Platba prebehne za pár sekúnd, stačí, keď ku Galaxy XCover Pro priložíte bezkontaktnú kartu, smartfón alebo hodinky s platobnou funkciou.

Profesionálny štandard bezpečnosti dát

Okrem fyzickej odolnosti sa tu kládol dôraz aj na bezpečnosť dát a to s využitím platformy Samsung Knox. Do výbavy patrí aj čítačka odtlačkov prstov a systém rozpoznávania tváre, vďaka ktorému smartfón v teréne zvláda aj bezdotykovú identifikáciu. Na vybraných trhoch bude Galaxy XCover Pro k dispozícii aj vo verziách Enterprise, ktorá firemným klientom zaručuje dvojročnú dostupnosť na trhu a štyri roky bezpečnostných aktualizácií.

Galaxy XCover Pro – technické špecifikácie

Rozmery a hmotnosť159,9 × 76,7 × 9,94 mm, 218 gramov
Displej6.3” (16 cm) FHD+, Wet Touch, režim pre ovládanie v rukaviciach
ProcesorExynos 9611 (2 GHz Octa-core)
Pamäť4 GB + 64 GB, karta microSD až 512 GB
FotoaparátPredný: 13 MP, FF, f2,0

Duálny zadný: 25 MP, AF, f1,7+ 8 MP, FF, f2,2

Batéria4050 mAh, vymeniteľná, rýchle nabíjanie (15 W)
Operačný systémAndroid 10.0
SIMPre Európu duálna
NFCáno (EMV L1)
Rozšírená realitaGoogle AR Core
DizajnFull Screen
OdolnosťIP68, pád z 1,5 m (certifikácia MIL-STD 810G)
SnímačeAkcelerometer, senzor proximity, kompas, gyroskop
Pogo PinLen dobíjanie
Biometrické prvkyČítačka odtlačkov prstov (na boku)
mPOSKompatibilita s mPOS
Hardvérové tlačidlá2× programovateľné
LED svetloÁno

Prečítajte si viac o Samsung Galaxy Galaxy XCover Pro

Samsung XCover Pro predstavený: Odolný smartfón s moderným dizajnom a vymeniteľnou batériou

Značky:

O autorovi

Ako novinár pracujem už od roku 1990. Teraz sa zaoberám mobilnou komunikáciou, multimédiami a vyhotovovaním videorecenzií a tiež videoreportáží. Snažím sa byť na každej lepšej tlačovke či už na Slovensku alebo v zahraničí. Mám rád fotografovanie a tiež cestovanie.

Pridaj komentár

Objednajte si ročné predplatné časopisu TOUCHIT, teraz s užitočnou príručkou
Začíname so smartfónom.Iba za 22,99 €.
Kliknite a zistite viac>>