Spoločnosť Samsung Electronics predstavila monitor SE370, ktorý je vôbec prvým monitorom na trhu podporujúcim bezdrôtové nabíjanie mobilných zariadení. Monitor SE370 bude dodávaný vo verziách s veľkosťou uhlopriečky 23,6 a 27 palcov a umožní užívateľom odpútať sa od zbytočných káblov a nabíjacích portov. Vybavený pokročilými technológiami ponúka model SE370 svojim užívateľom okrem vynikajúcej kvality obrazu aj premyslený dizajn a vysokú praktickosť pre použitie doma aj v práci. O tomto monitore sme už informovali, teraz prinášame aj ceny.

SE370_001_Front_White_nowatMonitor SE370 spoločnosti Samsung funguje so všetkými mobilnými zariadeniami podporujúcimi štandard bezdrôtového nabíjania Qi vyvinutý konzorciom WPC (Wireless Power Consortium). Qi je jedným z prakticky najpoužiteľnejších svetových štandardov v oblasti indukčného nabíjania.

Pohodlné bezdrôtové nabíjanie mobilných prístrojov

Pre optimálne pohodlie a produktívny multitasking nahrádza monitor SE370 niekoľko nabíjacích portov, ktorými sú vybavené iné monitory, jedinou okrúhlou nabíjacou plochou zabudovanou do stojanu prístroja. Stačí, aby používatelia jednoducho položili svoj prístroj na túto nabíjaciu plochu a automaticky sa spustí nabíjanie, čo potvrdí aj rozsvietenie LED diódy. Monitor SE370 ponúka kompletné riešenie, ktoré užívateľa oslobodzuje od nutnosti kupovať samostatný nabíjací balík a umožňuje im ušetriť a zároveň lepšie využiť pracovné miesto na stole. Užívatelia môžu pokračovať vo svojej činnosti, zatiaľ čo sa ich mobilný prístroj nabíja.

SE370_005_Dynamic_White_nowatZraková pohoda a špičková kvalita obrazu

Monitor SE370 spoločnosti Samsung ponúka funkcie znižujúce únavu zraku pre dlhodobé pracovné nasadenie. Režim monitora šetriaci zrak vyhodnocuje svetelné podmienky, za ktorých sa prístroj používa a znižuje škodlivé účinky modrého svetla na oči. Monitor tiež zaisťuje pohodlné sledovanie prostredníctvom výkonného panelu Plane-to-Line-Switching (PLS), ktorý ponúka optimalizované sledovanie v širokom zornom uhle 178°, ako aj vynikajúcu kvalitu živého a zreteľného obrazu pri jase na úrovni až 300 cd/m2.

Lepší herný zážitok

Integrovaná podporná technológia AMD FreeSync synchronizuje obnovovaciu frekvenciu monitora so snímkovou frekvenciou grafickej karty AMD, čím minimalizuje vstupnú latenciu a zároveň obmedzuje zasekávanie a oneskorovanie pri hraní hier a prehrávaní videozáznamov.

Krátka doba odozvy monitora SE370 (4 ms) navyše umožňuje hladké a plynulé sledovanie aj tej najrýchlejšej akcie na obrazovke bez rozmazaných pohybov. Tento jedinečný herný režim, ktorý detekuje zmeny v scénach a okamžite odstraňuje rozmazané obrazy, vylepšuje farby a upravuje kontrast pre zabezpečenie lepšej zreteľnosti, je možné rýchlo aktivovať jediným stlačením tlačidla.

Energetická účinnosť a dômyselný dizajn

Nová funkcia Eco Saving Plus znižuje jas obrazovky pre dosiahnutie vyššej energetickej účinnosti. Okrem dvoch štandardných manuálnych nastavení je tu aj automatické nastavenie, ktoré znižuje spotrebu energie o približne 10 percent v závislosti na luminiscencii čiernych plôch obrazovky v automatickom režime zobrazenia obrazovkových ponúk (OSD). Pre zníženie dopadu na životné prostredie sú predný kryt, stojan a obvody monitora tiež vyrobené bez použitia PVC.

Popri ekologickej šetrnosti dodáva SE370 domácemu i pracovnému prostrediu na modernom estetickom a príjemnom vzhľade. Ultratenký rámik a polopriehľadná modrá povrchová úprava rámujú zo všetkých štyroch strán elegantné, biele lesklé telo monitora a dodávajú mu čistý vzhľad. Stojan v tvare písmena T s akcentmi koncepcie Samsung Touch of Color zvýrazňuje pôsobivý dizajn monitora vyberanou a minimalistickou povrchovou úpravou.

Monitor Samsung SE370 bude na slovenskom trhu dostupný od septembra 2015. Odporúčaná maloobchodná cena 24-palcovej verzie je 259 € a 27-palcovej verzie je 354 €.

Názov modeluS24E370DLS27E370DS
DisplejVeľkosť23.6” (16:9)27” (16:9)
Typ paneluPLS
Rozlíšenie1920×1080
Doba odozvy4 ms
Jas250 cd/m2300 cd/m2
Kontrastný pomer1000:1 (typický)
Zorný uhol (H/V)178°/178°
ProjekciaFarbaPredná strana/stojan: biela vysoko lesklá /

C/R : Biela vysoko lesklá s ToC

Rozhranie1 HDMI(1.4), 1 DP(1.2), 1 D-Sub
Kompatibilný OS Windows*, Mac
Hlavné funkcieBezdrôtové nabíjanie, Eco Saving Plus, Magic Bright, Magic Upscale, herný režim, režim ochrany zraku, odstránenie blikania, FreeSync, veľkosť obrazu