Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Spoločnosť Samsung si tento rok pre návštevníkov MWC prichystala fascinujúci pohľad.

V komplexne a veľkoryso pojatom priestore neboli predstavené len samotné produkty, ale aj široké ekosystémy, ktoré vznikajú prepojením jednotlivých zariadení. Tieto systémy je možné v praxi využiť nielen na zábavu, ale aj na vzdelávanie alebo pri hraní počítačových hier v doposiaľ nepoznanej kvalite. Čo presne teda Samsung pre návštevníkov pripravil?

Virtuálna realita v 3D a 4D

Silná pozícia Samsungu na poli virtuálnej reality bola zjavná vo veľkej časti výstavného priestoru, ktorý bol zasvätený jednotlivým virtuálnym zážitkom. Návštevníci si mohli vyskúšať tzv. robotické vojny, v ktorých sa každý záujemca mohol stať robotom hádzajúcim po protivníkovi kocky. Realistickému stvárneniu napomohli okuliare Gear VR, slúchadlá a rukavice s desiatkami špeciálnych senzorov. Virtuálna realita má vždy veľké úspechy v spojení s vesmírom či lietaním, preto ani tu v Barcelone nemohol chýbať let vesmírom v astronautovom kresle medzi asteroidmi alebo riadenie lietadla. Vo vyššie uvedených prípadoch išlo o 4D virtuálnu realitu. „K dynamickým a autentickým zážitkom boli použité dômyselné konštrukcie v podobe pohybujúcich sa sedačiek, z ktorých v niektorých okamihoch návštevníci viseli aj dolu hlavou,“ dopĺňa Ivan Kapec, Head of Product Manager divízie mobilných telefónov spoločnosti Samsung Electronics Czech and Slovak.

Nechýbala ani 3D virtuálna realita, v rámci ktorej sa záujemcovia zoznámili s tropickým rezortom na Maledivách a mali možnosť prezrieť si detailne aj interiér bytu či automobilu. Veľký záujem bol aj o kameru Gear 360, ktorá umožňuje jednoduché natáčanie 360-stupňového obsahu a jeho následné prezeranie cez virtuálnu realitu.

Popri výnimočných inštaláciách virtuálnej reality boli k dispozícii aj nemenej inovatívne panely s produktmi, ktoré firma uvádza na trh – tablety Galaxy Tab S3 a Galaxy Book. Samsung svojou špičkovou prezentáciou na barcelonskom výstavisku Fira Gran Via naznačil, akou cestou sa chce aj naďalej uberať, a upevnil si pozíciu v oblasti virtuálnej reality, ktorú ako jediný výrobca ponúka verejnosti aj na Slovensku.

Značky: