Uniknutý prototyp má vo výbave sledovanie obrazu očí ako aj pohybu rúk. Nepoužíva smartfón ale jeho dva displeje majú rozlíšenie WQHD+ s opakovacou frekvenciou 90 Hz.

Už nejaký čas kolujú správy o samostatnej VR náhlavovej súprave od Samsungu, ktorá by dokázala konkurovať takým zariadeniam ako je napr. HTC Vive. Samsung sa údajne zameriava na VR zariadenie s vysokou kvalitou obrazu s hustotou obrazu až 2000 pixelov na palec (ppi). Juhokórejský gigant pravdepodobne predstaví toto zariadenie na výstave MWC v Šanghaji. Jeho súčasťou má byť aj sledovanie pohybu očí, čo bude hlavný spôsob ovládania celého systému.

Pracovný názov tohto zariadenia je Exynos VR III, čo signalizuje, že ide o tretiu generáciu v rade. Okrem iného by malo tiež ponúknuť rozpoznanie hlasu a pohybu rúk . Poháňať by ho mal 6-jadrový proces s technológiou 10 nm a použitá grafika je Mali G71.

Súčasný prototyp pritom vyzerá ako menší televízor a je pomerne málo kompaktný. Uvidíme, ako to bude v prípade finálneho produktu. Ešte pripomeňme, že vývoj samostatnej VR náhlavovej súpravy ohlásil aj Google.