Prijímače AB Cryptobox 700 sú u nás i v susedných Čechách veľmi populárne, model 700HD získal na vyhľadávači Heuréka ocenenie produkt roka. Teraz prichádzajú zmenšené modely a to so zaujímavou cenou. Pozrite si aj našu videorecenziu.

Satelitný prijímač AB CryptoBox 700HD mini

Ide o cenovo výhodný satelitný prijímač s možnosťou dokúpenia rôzneho príslušenstva. Pritom v sebe kombinuje digitálny satelitný prijímač a multimediálny prehrávač v plnom Full HD 1080p rozlíšení.

Satelitný prijímač AB CrytoBox 700HD mini na zadnom paneli televízora

Dodávka a skryté umiestnenie

Kompaktné vyhotovenie umožňuje tento prijímač umiestniť napr. za televízor a v tejto podobe ho drží dodávaná konzola. Na zadnom paneli je pripojenie napájacieho adaptéra, AV výstup, HDMI port, USB port, servisný RS232 konektor a pripojenie na satelitnú anténu. Súčasťou dodávky je aj IR prijímač pre diaľkové ovládanie, ktorý obsahuje aj zobrazovanie čísla kanálu. To sa využije práve pri umiestnení skrytom prijímača. Na prednom paneli je koaxiálny výstup, pripojenie Ethernetu, ďalší USB port a port na pripojenie spomenutého IR snímača.

Výber z funkcií

Tie sú totožné s klasickou verziou CryptoBox 700HD. Používatelia ocenia rýchle vyhľadanie kanálov FAST Scan pre všetkých operátorov, ktorí túto službu poskytujú. K dispozícii je kodek H.265 HEVC do rozlíšenia Full HD a prijímač podporuje multistream, teda kompresiu satelitného signálu. Tento spôsob používajú prevádzkovatelia na šírenie signálu do veľkých vzdialeností. Okrem toho podporuje aj normy MIS a T2-MI a pre nevidiacich je v prípade 700HD mini aj zvukový sprievod na pohodlné sledovanie filmov (tzv. Audio description).

Cena: Cryptobox 700HD mini 54,90 eur, doplnkové diaľkové ovládanie DO mini 9,90 eur, Wi-Fi dongle 2dBi – 9,50 eur, Wi-Fi dongle 5 dBi – 12,90 eur

Terestriálny prijímač AB CryptoBox 702T mini HD

Tento terestriálny prijímač podporuje normu DVB-T/DVB-T2 a tiež kodek H.265 HEVC do rozlíšenia Full HD. V tomto prípade môžete využiť automatické vyhľadávanie kanálov. Jeho výhodou je práve spomenutá podpora pre nové DVB-T2 vysielanie, ktoré sa v ČR práve rozbieha a výhľadovo bude dostupné aj na Slovensku. Aj tento prijímač môžete skryto umiestniť za televízor a využiť snímač s numerickým LED displejom a kontrolkou zapnutia/vypnutia. Je plne lokalizovaný pre slovenský a český trh. Využiť môžete aj multimediálne prehrávanie v plnom Full HD 1080p rozlíšení, programy môžete nahrávať v reálnom čase a naplánovať ich nahrávanie cez EPG sprievodcu. Najväčším prekvapením je však cena, ktorá je mimoriadne nízka. Tento prijímač totiž stojí len 24,90 eur a to tu ešte nebolo.

Ondrej Macko

Ondrej Macko
Ako novinár pracujem už od roku 1990. Teraz sa zaoberám mobilnou komunikáciou, multimédiami a vyhotovovaním videorecenzií.