Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Spoločnosť SecTec, ako jediný distribútor s pridanou hodnotou zameraný na IT bezpečnosť, zorganizoval v marci v poradí už 8. ročník konferencie SecTec Security Day. Ide o najväčšiu konferenciu v rámci IT bezpečnosti na Slovensku, kde spoločnosť SecTec predstavila aktuálnu tému  „Chráňte sa vo virtuálnom svete.“

Téma ochrany pred kybernetickými útokmi je stále živá a aktuálna a to vo všetkých oblastiach každodenného života. Naša konferencia je dôkazom toho, že chrániť sa vo virtuálnom svete je stále top témou v oblasti bezpečnosti“ uviedol Marek Král, generálny riaditeľ spoločnosti SecTec.

Na konferencii sa aj tento rok stretli významní predstavitelia IT komunity a počas dvoch dní organizátor privítal viac ako 300 účastníkov z takmer 200 spoločností. Počas konferencie odznelo 31 prezentácií od 31 top spíkrov za podpory 21 partnerov a 5 mediálnych partnerov. Partnermi konferencie boli svetovo známe spoločnosti a lídri v oblasti bezpečnosti informačných technológií rovnako ako systémoví integrátori, ktorí predstavili konkrétne implementácie zo slovenského trhu. Okrem predstaviteľov IT komunity na konferenciu prijal pozvanie aj známy redaktor Ľubomír Straka, ktorý sa ujal úvodného slova a zároveň zaujal post moderátora.

Tohtoročný program konferencie bol rozdelený do dvoch dní ako séria prezentačných blokov vo veľkej sále, pričom paralelne prebiehali technické prezentácie, prípadové štúdie a živé demo ukážky. Už tradične sa na konferencii mohli účastníci nielen niečo nové naučiť ale zabaviť vo fun zóne, kde si mohli na vlastnom tele vyskúšať pravú virtuálnu realitu a zažiť napríklad zoskok z mrakodrapu. Celá konferencia bola ukončená žrebovaním tomboly o hodnotné ceny venované partnermi konferencie. Prvou cenou od organizátora spoločnosti SecTec bola jazda na formule na okruhu Slovakia ringu.

Zaujímavo vyskladaná agenda, či už na tému ochrany dát, zabezpečenia IT infraštruktúr či GDPR pritiahla počas dvoch dní mnoho účastníkov a touto cestou sa chcem všetkým, nielen divákom ale aj partnerom poďakovať za ich účasť. Už teraz pripravujeme zaujímavé témy pre ďalší ročník a tešíme sa na stretnutie opäť o rok“, uzavrel Marek Král, generálny riaditeľ spoločnosti SecTec, a.s.

Značky: