Je to tak, ceny elektrických kolobežiek klesli na vysoko prijateľnú hodnotu. Sencor Scooter One 2020 je v predaji Datacomp za cenu 329 eur.

Výkon jej motora je 350W a maximálna rýchlosť je elektricky obmedzená na 25 km/h. Výrobca uvádza dojazd 25 km, pri našom teste to bolo okolo 20 km. Maximálna hmotnosť jazdca je podľa výrobcu 120 kg, osobne si myslím, že na dlhodobú trvácnosť je výhodné ak máte menej ako 100 kg. Dá sa používať na každodenné dochádzanie do práce, výhodou je jednoduchá forma skladania kolobežky do prepravnej polohy. Rovnako oceníte jej hmotnosť len 12,5 kg. Dá sa jednoducho dať do električky, autobusu ale aj do vlaku.

Táto kolobežka je vybavená 8,5-palcovými plnými pneumatikami, teda defekt tu nedostanete. Budete však viac cítiť nerovnosti na ceste.

Pri nastavovaní si môžete zvoliť rýchlejší a pomalší režim. Ovládať sa dá pomocou mobilnej aplikácie s pripojením cez Bluetooh. Takto sa dá nastaviť funkcia tempomatu alebo rekuperácie pri brzdení.

Na displeji nechýbajú informácie o rýchlosti, zvolenom režime jazdy a je tu tiež batérie či indikátor zapnutia LED svetiel. LED osvetlenie vám posvieti na cestu a zároveň rozsvieti červené výstražné svetlo na zadnej časti kolobežky. To urobí z pohybu kolobežky bezpečnejší zážitok. Na ďalšie zvýšenie bezpečnosti je kolobežka vybavená duálnym brzdovým systémom – elektrickým pomocou motora a mechanickým cez kotúčové brzdy. Pri stlačení brzdovej páky súvislo blikáčervené výstražné svetlo na zadnom nárazníku. Pre túto kolobežku existuje aj držiak na mobilný telefón.

Túto kolobežku odporúčane, ak ju chcete používať pravidelne a viac sa budete presúvať na kvalitnejších povrchoch. Výhodou je nízka cena a vysoká manévrovateľnosť.

Cena: 329 eur

Zapožičal: Datacomp

 

Značky:

Ondrej Macko

Ondrej Macko
Ako novinár pracujem už od roku 1990. Teraz sa zaoberám mobilnou komunikáciou, multimédiami a vyhotovovaním videorecenzií.