Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Spoločnosť Canon, líder v oblasti digitálneho spracovania obrazu, predstavila servisné rozšírenie technických možností pre tri profesionálne 4K monitory – DP-V1710, DP-V2410 a DP-V2420.

Medzi nové vlastnosti a funkcie patrí dokonalejšia konektivita s digitálnymi filmovými kamerami a pohodlnejšia kontrola snímok pri natáčaní v režime vysokého dynamického rozsahu (HDR) – nové servisné rozšírenie tak výrazne zlepšuje workflow pri práci v teréne.

Aktualizácia umožňuje priame zobrazenie snímok vo formáte RAW so 4K rozlíšením z kamier EOS C700 a EOS C700 GS PL, a to bez potreby využívať externý prevodník – postačí kábel 3G-SDI.

Servisné rozšírenie umožňuje získať z videa vytvoreného pomocou kamier EOS C700, EOS C700 GS PL a EOS C300 Mark II všetky obrazové dáta, a to prostredníctvom zobrazenia metadát a informácií o nastavení obrazu priamo z pripojenej kamery. K dispozícii je aj zobrazenie vo filmovom pomere strán 2,39:1, ktoré je užitočné v prípade vytvárania špeciálnych záberov pomocou digitálnej filmovej kamery s anamorfickým objektívom. Uvedené novinky používateľom zaistia pohodlnejšiu kontrolu obrazu v priebehu natáčania.

Vďaka tejto aktualizácii už nemusia používatelia do videa pridávať tabuľku LUT, a používanie monitorov tak bude výrazne jednoduchšie. V prípade digitálnych filmových kamier značky ARRI ich pre zobrazenie videa s profilom LOG C v režime vysokého dynamického rozsahu postačí k monitoru DP-V170, DP‑V2410 alebo DP‑V2420 pripojiť.

Servisné rozšírenie navyše ponúka zobrazenie jedného 4K videa súčasne v režime vysokého aj štandardného dynamického rozsahu (SDR) pri vertikálnom rozdelení obrazu stredom monitoru alebo pri zmenšených snímkach, čo umožňuje ich priame porovnanie. Nechýba ani prekrytie HDR videa farbami podľa aktuálneho jasu v danej oblasti, ktoré zjednodušuje vizuálnu kontrolu jeho rozloženia.

Servisné rozšírenie technických možností monitorov bude k dispozícii od júna 2017. Najnovšie vylepšenie bude Canon demonštrovať na svojom stánku C4325 na veľtrhu Národnej asociácie prevádzkovateľov televízneho vysielania NAB, ktorý prebehne v dňoch 24. až 27. apríla 2017 v Las Vegas.

Značky: