Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Sharp na veľtrhu Integrated Systems Europe (ISE) 2018 predstaví svoj prvý interaktívny displej BIG PAD so 4K LCD dotykovým panelom. 70” 4K BIG PAD (PN-70TH5) je ďalším prírastkom do radu oceňovaných displejov Sharp, určených na zdieľanie informácií pri rokovaniach aj v učebniach, a bude v predaji od februára 2018.

Najnovší Sharp BIG PAD uľahčuje zobrazenie väčšieho množstva informácií, ako sú technické nákresy, mapy alebo tabuľkové procesory. Zvláštne funkcie umožňujú prácu s obsahom v Ultra-HD rozlíšení: 4K čítanie je podporované unikátnou technológiou obrazoviek Sharp UV2A pre vysoký kontrast a čistotu obrazu a 4K zápis je podporovaný celým radom funkcií vrátane ochrany pred odtlačkom dlane – tá tak pri písaní na obrazovku nezanecháva stopy, ďalej je podporované modifikované pero s 2 mm hrotom pre vyššiu presnosť.

Spoločnosť Sharp je priekopníkom technológie interaktívnych panelov a jej najnovší BIG PAD je súčasťou piatej generácie výrobkov.

Sid Stanley, General Manager, Visual Solutions, uviedol: „Naše unikátne produkty chápu potreby našich zákazníkov. Výber správneho interaktívneho panelu vyhovujúceho vašim potrebám by mal byť dobre uváženým rozhodnutím. Nie všetky interaktívne panely sú si rovné.“

„Pre zdôraznenie dôvodov, prečo by sa mali interaktívne panely starostlivo vyberať, sa zamyslite nad dôležitou úlohou, ktorú v rokovacej miestnosti zohrávajú. Rokovania zaberajú veľa času – podľa nášho výskumu vykonaného v Spojenom kráľovstve ide o 17 hodín mesačne pre každého pracovníka – je teda potrebné dosahovať maximálnu produktivitu. V celej Európe pozorujeme požiadavku na vyššiu úroveň pútavosti, otvorenosti a produktivity rokovaní, a Sharp ponúka celý rad ľahko použiteľných nástrojov, ktoré prinášajú výhody lepšieho rozhodovania a spolupráce.“

Nový výskum Sharp, ktorého vydanie je plánované na rok 2018, zistil, že sa priemerný kancelársky pracovník zúčastňuje mesačne 21 rokovaní s celkovou dĺžkou trvania 17 hodín, avšak ohromujúcich 85 % účastníkov uviedlo, že by boli pri svojom pracovnom stole produktívnejší.

Polovica stánku Sharp na ISE bude venovaná širokej palete interaktívnych a neinteraktívnych displejov pre rokovacie miestnosti. Uvedený rad zahŕňa konkrétne riešenia pre každý z typov použitia, či už sa zameriame na technický obsah, kde hrá najdôležitejšiu úlohu presné písanie a mimoriadne ľahké použitie (4K BIG PAD), alebo napríklad na porady, kde dochádza k brainstormingu a kde je najdôležitejšie zdieľanie obsahu (BIG PAD pre malé rokovacie miestnosti).

Medzi ôsmimi vystavovanými interaktívnymi displejmi budú BIG PADy s uhlopriečkami 40” a 50” pre malé rokovacie miestnosti a 70” BIG PAD s funkcionalitou bezdrôtového zdieľania informácií pre náročné aplikácie. Všetky displeje Sharp BIG PAD prinášajú komfort ako pri písaní perom na papier – teda dojem a okamžitú odozvu, ktoré sa skutočne približujú tomuto štýlu práce.

Rad profesionálnych neinteraktívnych displejov Sharp zahŕňa univerzálny 70“model PN-R, ktorý je možné umiestniť na výšku, na šírku aj lícom hore alebo dole a kompletný rad PN-Q kvalitných, ale nákladovo efektívnych displejov dostupných v plejáde uhlopriečok až po mimoriadnu veľkosť 90“. Zákazníkom je tak k dispozícii obrovská ponuka veľkoformátových displejov, ktoré svojím rozmerom ideálne vyhovujú daným konkrétnym priestorom.

Na ISE Sharp tiež predstaví svoj 8K ecosystem vrátane ukážky novej 8K profesionálnej kamery a 8K displeja. Profesionálna kamera 8C-B60A je celosvetovo prvá svojho druhu a integruje schopnosti snímania a záznamu videa aj jeho prehrávania vrátane linkového výstupu v rozlíšení 8K (60p). Tieto zariadenia predstavujú základ výskumu a vývoja spoločnosti Sharp v oblasti 8K ecosystem a na ISE Sharp uvíta feedback od partnerov, týkajúci sa potenciálnej komerčnej AV aplikácie jeho výsledkov.

Stánok Sharp ponúkne ucelený okruh inteligentných digital signage riešení a platformu Sharp Open Architecture. Táto platforma je spojením nového hardvéru a softvéru Sharp s technológiami od nezávislých poskytovateľov signage software. Na veľtrhu Sharp oznámi novinky v oblasti signage riešení.

Značky: