Sharp predstavil nový kompaktný smartfón. Aquos R Compact zaujme najmä displejom

1

Japonský výrobca elektroniky sa snaží preraziť v oblasti bezrámikových, no zároveň kompaktných smartfónov. Podarí sa to modelu Aquos R Compact?

Ak platí, že bezrámikový dizajn smartfónov je aktuálne „in“, tak treba povedať, že ide prioritne o vlajkové lode, ktoré vďaka svojim rozmerom ťažko môžeme označiť za kompaktné. Priestor na trhu v tejto oblasti určite existuje a otázkou je, ktorý výrobca si ho podchytí ako prvý. Svoje želiezko do ohňa v tejto kategórii oficiálne predstavil Sharp. Na prvý pohľad by sa mohlo zdať, že ide do značnej miery o dizajnovú kópiu Essential Phone, no netreba zabúdať, že to bol práve Sharp, ktorý ešte pred 3 rokmi modelom Aquos Crystal naznačil trend bezrámikového dizajnu. Aj keď podľa subjektívneho vnímania autora tohto článku nie je Aquos R Compact žiadnym krásavcom, určite má čím zaujať a svojich fanúšikov si bezpochyby nájde.

Novinku lemujú minimálne rámčeky nad displejom i po jeho okrajoch. Predná „selfie“ kamera je umiestnená v hornej časti a práve jej výrez sa nápadne podobá na riešenie, s ktorým prednedávnom prišiel spoluzakladateľ Androidu, Andy Rubin, vo svojom Essential Phone. Do výraznej spodnej časti umiestnil výrobca klasické fyzické tlačidlo, ktoré u niektorých bezrámikových konkurentov mnohým používateľom chýba. Veľkým lákadlom môže byť 4,9 palcový IGZO LCD displej s Full HD+ rozlíšením (2032 × 1080 pixelov), disponujúci frekvenciou 120 Hz. Vďaka nej sa používatelia môžu tešiť na skutočne plynulé animácie.

Aquos R Compact bude poháňaný procesorom Snapdragon 660 od Qualcommu a 3 GB operačnou pamäťou RAM. Kapacita interného úložiska je 32 GB, pričom nechýba možnosť jeho rozšírenia prostredníctom microSD karty. Zadný fotoaparát disponuje kamerou s rozlíšením 16 Mpx, kým predná „selfie“ kamera má rozlíšenie 8 Mpx. Novinka je už tradične s certifikátom IP68 odolná voči vode i prachu. O celodennú výdrž sa má postarať batéria o kapacite 2500 mAh, ktorú je možné rýchlo nabiť vďaka technológii Quick Charge 3.0.

Použitým operačným systémom je Android vo verzii 8.0 Oreo s vlastnou nadstavbou od výrobcu. Ako to už v prípade Sharp smartfónov na Slovensku býva, horšie to bude s dostupnosťou. Do predaja vstúpi začiatkom decembra, zatiaľ však výhradne pre domáci japonský trh. Či Sharp plánuje expanziu aj na ďalšie trhy, zatiaľ nie je známe. Zatiaľ nezverejnenou ostáva v tejto chvíli aj cena tejto čerstvej novinky.

Zdroj: The Verge

 

Mohlo by vast zaujímať:

Essential phone oficiálne v predaji. Andy Rubin sľubuje dvojročnú podporu aktualizácií

O autorovi

Som nadšencom športu, dobrého jedla a noviniek z oblasti IT. S jednou z mojich vášní som sa rozhodol podeliť s ostatnými a tak píšem pre TouchIT. Venujem sa prioritne smartfónom, no sem tam zablúdim aj do iných oblastí.

Jeden komentár

  1. Oproti predchadzajucim modelom v linii R-iek slusny pokrok, ale Sharp Aquos S2 z augusta 2017, to je paradny top Sharpu. Ma pekny dizajn, lepsiu vybavu aj bateriu, minimalne ramceky, ale samozrejme vyssiu cenu /od 370 USD/ ako budu mat tieto R-ka.

Pridaj komentár