Skladateľný telefón Samsung Z Flip útočí cenou: Bude oň záujem aj u nás?

0

Samsung počas predstavenia telefónov z rodiny Galaxy S20 ukázal aj asi najočakávanejšiu novinku. Galaxy Z Flip je typický V-čkový telefón v efektnom dizajne a bude sa predávať aj na Slovensku.

Cena na našom trhu je 1480 eur a telefón parametrovo najbližšie zodpovedá novo predstavenému telefónu Galaxy S20.  Na rozdiel od S20 používa Z Flip procesor Snapdragon 855 PLUS.

So svojím predchodcom, skladateľným Galaxy Fold, nemá po stránke dizajnu nič spoločné, je to iný typ telefónu. Fold sa však bude ďalej vyvíjať ako inak určený telefón so skladateľným displejom.

Galaxy Z Flip pri fotení prírody

Galaxy Z Flip pri fotení prírody

Mali sme možnosť s ním chvíľku pracovať a ide o celkom zaujímavý koncept. Telefón sa dá veľmi pohodlne vložiť do vrecka, rovnako dobre poslúži v otvorenom stave pri prehliadaní fotografií alebo webových stránok.

Na rozdiel od telefónu Motorola Razr sa v mieste ohybu displeja nevykonáva žiadny pohyb. Dotyková vlastnosť displeja je kvalitná po celej jeho ploche. Výrobca použil mimoriadne tenký displej, hrubý je podobne ako ľudský vlas.

Veľkosť uhlopriečky displeja je 6,7 palca, rozlíšenie 1080 × 2636 bodov a pomer strán 22:9. Je to Dynamic AMOLED displej a v tomto prípade nie je snímač odtlačkov prsta pod displejom, ale na boku telefónu.

Kapacita RAM je 8 GB, vnútorná pamäť má kapacitu 256 GB. Nie je tu však možné rozšírenie o microSD kartu, rovnako toto nie je telefón pre sieť 5G a tiež tu chýba 3,5 mm jack port.

Samsung Galaxy Z Flip

Samsung Galaxy Z Flip naozaj v našich rukách

Na zadnej strane (pri otvorenom telefóne) je dvojica 12 Mpx kamier so štandardným a širokouhlým objektívom. 108 MPx kamera, ktorú má Galaxy S20 Ultra 5G, tu nie je, ale je možné, že sa objaví v dizajnovom pokračovateľovi Galaxy Fold.

Na vnútornej strane displeja je ešte 10 Mpx „predná“ kamera. Kapacita batérie je 3300 mAh, je zložená z dvoch modulov (menšia má kapacitu 900 mAh) a nabíjanie je 15 W. Počítať môžete s podporou bezdrôtového nabíjania. Na spodnej strane sa nachádza USB-C port a tiež je tu otvor pre reproduktor.

Ružový Galaxy Z Flip sa dá využiť aj ako zrkadielko

Purpurový Galaxy Z Flip sa dá využiť aj ako zrkadielko a je to verzia skôr určená pre ženy

Čo to celé znamená?

Stojíme pred dobou, kedy sa spustí záplava telefónov so skladacím displejom. Pri našom testovaní sme si overili, že to má význam. Telefón Galaxy Z Flip je pri zložení naozaj malý, vo vrecku nie je hrubý a keď vám vypadne z vrecka, displej sa určite nerozbije.

Keď potrebujete, dá sa Z Flip rýchlo otvoriť a používať plnohodnotne ako telefón s veľkým displejom. Cena je (na skladací telefón) naozaj zaujímavá.

Domnievame sa, že na Slovensko príde fyzicky len niekoľko kusov do kamenných predajní Samsung Galéria a tiež bude u dvoch slovenských operátorov. Bude sa dať objedanať aj v on-line predaji.

Celkovo je to luxusný tovar s iným spôsobom predaja. Predávať sa bude čierna a purpurová verzia. Bude zaujímavé sledovať, ako sa uchytí predaj Galaxy Z Flip na Slovensku. Očakávame, že sa prvé kusy okamžite rozchytajú, toto je tovar, ktorým sa dá dobre pochváliť.

Značky:

O autorovi

Ako novinár pracujem už od roku 1990. Teraz sa zaoberám mobilnou komunikáciou, multimédiami a vyhotovovaním videorecenzií a tiež videoreportáží. Snažím sa byť na každej lepšej tlačovke či už na Slovensku alebo v zahraničí. Mám rád fotografovanie a tiež cestovanie.

Pridaj komentár

Objednajte si ročné predplatné TOUCHIT v limitovanej edícii
s bezdrôtovými slúchadlami a rúškom.
Kliknite a zistite viac>>