Motorola Razr naozaj v našich rukách (doplnené o VIDEO TOUCHIT)

5

Na telefón Motorola Razr sme sa boli pozrieť v Londýne a tu sú hlavné informácie o jeho dostupnosti, cene a parametroch.

Motorola Razr je telefón s označením e-SIM only. To znamená, že sa bude dať použiť len u operátorov, ktorí podporujú tento spôsob pripojenia. Pripomeňme, že na Slovensku je aktuálne len Orange Slovensko, ktoré e-SIM ponúka pre inteligentné hodinky od Samsungu a pre nový iPhone. Na londýnskom predstavení však bolo mnoho novinárov zo Slovenska a tiež z ostatných východoeurópskych krajín a to znamená, že to Motorola s jeho rozšírením k nám myslí určite vážne. Oficiálne prichádza na „vybrané“ trh v decembri vo forme predobjednávok.

Cena je už jasná a je to 1599 eur, pričom je to telefón s ohybným displejom. Cena je poriadne vysoko s ohľadom na to, že ide o telefón s displejom v otvorenom stave s uhlopriečkou 6,2 palca. Kapacita batérie je 2510 mAh a podľa tvrdenia zástupcov Motorola s touto kapacitou telefón vydrží na celý deň prevádzky. S použitím efektívneho procesora a celkovým prispôsobením telefónu by mala byť dosiahnutá celodenná výdrž.

Kamery sú dve. Jedna hlavná, s rozlíšením 16 MPx, je v prednej časti a ak je telefón zatvorený, funguje ako selfie kamera. V prípade, že telefón otvoríte, funguje táto kamera ako zadná kamera. Znamená to, že selfie a zadná kamera majú v tomto prípade rovnaké parametre. Okrem toho je tu aj menšia kamera, s rozlíšením 5 MPx, na vnútornej strane displeja, ktorá sa používa napr. pre video komunikáciu.

Najlepšia vlastnosť na tomto telefóne je jednoznačne jeho mobilita. V zatvorenom stave ho naozaj necítite. Ako sme si vyskúšali, dosť sa na ňom zachytávajú odtlačky prstov a treba ho stále utierať. Kvalita fotografií vyzerá byť v poriadku, výdrž na batériu môžeme hodnotiť až vtedy, keď budeme mať tento telefón reálne na test. Zatiaľ to ale vyzerá na nový princíp aký tu ešte nebol. Resp. bol ale pred 14 rokmi, kedy Razr existoval a sami sme ho používali viac ako rok.

Porovnanie staršej a novšej verzie Motorola Razr

Ak sa pýtate na výdrž telefónu pri otvárení displeja, tak výrobca garantuje dlhodobú výdrž. Ako sme videli, intenzívne ho testoval a displej by mal vydržať počas celej doby životnosti telefónu. Uvidíme, záruka je 2 roky a tam by sa už prípadné chyby mali prejaviť.

Operačný systém je Android 9, procesor je Qualcomm Snapdragon 710, octa-core, 2,2 GHz. Celková hmotnosť telefónu je 205 gramov. 

Značky:

O autorovi

Ako novinár pracujem už od roku 1990. Teraz sa zaoberám mobilnou komunikáciou, multimédiami a vyhotovovaním videorecenzií a tiež videoreportáží. Snažím sa byť na každej lepšej tlačovke či už na Slovensku alebo v zahraničí. Mám rád fotografovanie a tiež cestovanie.

5 komentárov

 1. Samuel Novitzky on

  Je to naozaj zaujímavý smartfón ale podľa mňa potrebuje ešte vývoj pretože tam viac podstatných vecí chýba

  • Mozem povedat ze je to zaujimavy koncept. Vyborna je skladnost v zlozenom stave. Trvacnost ohybatelneho displeja je predn ost. Cybalo by mi 5g pripojenie, dalej SIM karta, microsd karta a bezdrotove nabijanie.

   • Samuel Novitzky on

    Hlavně tá SIM karta pretože na Slovensku má e-sim zatiaľ iba 1 operátor a to by bol dosť veľký problém napríklad u 4ky pretože tá e-som zatiaľ neponúka

    • Osobne si myslím, že Motorola bude s týmto telefónom iniciátorom presadenia e-SIM karty aj u ostatných operátorov. Počet telefónov, ktoré budú e-SIM only sabude zvyšovať.

 2. Samuel Novitzky on

  Keď už sa tu s vami rozprávam chcel by som povedať ak si ma pamätáte ja som sa s vami rozprával na it show o vašich začiatkoch a vy ste povedali ze nikto odišiel a teraz u vás mám už pár článkov a vášmu kolegovi sa celkom páčia tak len som vám chcel veľmi pekne poďakovať za takú úžasnú príležitosť pre mňa vždy bolo mojim veľkým snom robiť niečo takéto a mať kontakt s ľuďmi ako ste vy za to vám ďakujem. A nepredstavil som sa vám volám sa Samuel Novitzky

Pridaj komentár

Objednajte si ročné predplatné časopisu TOUCHIT, teraz s užitočnou príručkou
Začíname so smartfónom.Iba za 22,99 €.
Kliknite a zistite viac>>