Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Na telefón Motorola Razr sme sa boli pozrieť v Londýne a tu sú hlavné informácie o jeho dostupnosti, cene a parametroch.

Motorola Razr je telefón s označením e-SIM only. To znamená, že sa bude dať použiť len u operátorov, ktorí podporujú tento spôsob pripojenia. Pripomeňme, že na Slovensku je aktuálne len Orange Slovensko, ktoré e-SIM ponúka pre inteligentné hodinky od Samsungu a pre nový iPhone. Na londýnskom predstavení však bolo mnoho novinárov zo Slovenska a tiež z ostatných východoeurópskych krajín a to znamená, že to Motorola s jeho rozšírením k nám myslí určite vážne. Oficiálne prichádza na „vybrané“ trh v decembri vo forme predobjednávok.

Cena je už jasná a je to 1599 eur, pričom je to telefón s ohybným displejom. Cena je poriadne vysoko s ohľadom na to, že ide o telefón s displejom v otvorenom stave s uhlopriečkou 6,2 palca. Kapacita batérie je 2510 mAh a podľa tvrdenia zástupcov Motorola s touto kapacitou telefón vydrží na celý deň prevádzky. S použitím efektívneho procesora a celkovým prispôsobením telefónu by mala byť dosiahnutá celodenná výdrž.

Kamery sú dve. Jedna hlavná, s rozlíšením 16 MPx, je v prednej časti a ak je telefón zatvorený, funguje ako selfie kamera. V prípade, že telefón otvoríte, funguje táto kamera ako zadná kamera. Znamená to, že selfie a zadná kamera majú v tomto prípade rovnaké parametre. Okrem toho je tu aj menšia kamera, s rozlíšením 5 MPx, na vnútornej strane displeja, ktorá sa používa napr. pre video komunikáciu.

Najlepšia vlastnosť na tomto telefóne je jednoznačne jeho mobilita. V zatvorenom stave ho naozaj necítite. Ako sme si vyskúšali, dosť sa na ňom zachytávajú odtlačky prstov a treba ho stále utierať. Kvalita fotografií vyzerá byť v poriadku, výdrž na batériu môžeme hodnotiť až vtedy, keď budeme mať tento telefón reálne na test. Zatiaľ to ale vyzerá na nový princíp aký tu ešte nebol. Resp. bol ale pred 14 rokmi, kedy Razr existoval a sami sme ho používali viac ako rok.

Porovnanie staršej a novšej verzie Motorola Razr

Ak sa pýtate na výdrž telefónu pri otvárení displeja, tak výrobca garantuje dlhodobú výdrž. Ako sme videli, intenzívne ho testoval a displej by mal vydržať počas celej doby životnosti telefónu. Uvidíme, záruka je 2 roky a tam by sa už prípadné chyby mali prejaviť.

Operačný systém je Android 9, procesor je Qualcomm Snapdragon 710, octa-core, 2,2 GHz. Celková hmotnosť telefónu je 205 gramov. 

Značky:

Ondrej Macko

Ondrej Macko
Ako novinár pracujem už od roku 1990. Teraz sa zaoberám mobilnou komunikáciou, multimédiami a vyhotovovaním videorecenzií.