Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Kapitán slovenskej futbalovej reprezentácie Martin Škrtel a jeho reprezentačný kolega Juraj Kucka dostali digitálnu podobu. Svojim fanúšikom prinášajú ako prví z našich futbalistov aplikácie so sériou vlastných emoji pod názvom SkrtelMoji a KuckaMoji.

Slovenskí futbaloví reprezentanti Juraj Kucka (hráč Trabzonsporu) a Martin Škrtel (hráč Fenerbahce Istanbul) sa tak zaradili k pár futbalistom na svete s vlastnými aplikáciami a kolekciou emoji. Ako prvý sa personalizovaným emoji na Twitteri pochválil hráč Manchesteru United, Paul Pogba. Prednedávnom k nemu pribudli aj hráči z Realu Madrid (Karim Benzema, Cristiano Ronaldo a Sergio Ramos) a Barcelony (Suarez, Pique a Messi), ktorých emotikony boli súčasťou kampane počas El Clásica. V porovnaní s nimi sa však naši reprezentanti môžu pochváliť samostatnou aplikáciou nazvanou KuckaMoji a SkrtelMoji, ktorá obsahuje celú sériu emoji s ich podobizňou vyjadrujúcou rôzne emócie, futbalovými motívmi a ďalšími zábavnými, interaktívnymi prvkami ako kamera či klávesnica na vpisovanie vlastných odkazov do emoji. Súčasťou aplikácie budú aj voliteľné push notifikácie s informáciami o zápasoch Kucku a Škrtela či novinkách z ich futbalového života. Podobnú aplikáciu má z futbalistov iba Neymar Jr. (FC Barcelona).

„Emócie sú neodmysliteľnou súčasťou futbalu. Nielen na ihrisku či na tribúnach, ale v dnešnej digitálnej spoločnosti už najmä na sociálnych sieťach a v našich mobilných telefónoch a práve preto sme chceli dať fanúšikom našich hráčov šancu vyjadriť svoje emócie formou, ktorá ich bude baviť,“ vysvetľuje Martina Nehézová z agentúry Stars&Friends, ktorá zastupuje Martina Škrtela aj Juraja Kucku. „Ja osobne každý zápas prežívam veľmi emotívne a viem, že fanúšikovia to vnímajú rovnako. Prečo sa teda aj mimo ihriska trochu neodreagovať, aj keď pre nás sú tie postavičky trochu schizofrénia. Celé je to však o zábave,“ hovorí Martin Škrtel.

Obe aplikácie s emoji našich futbalistov sú dostupné na platformách Google Play a App Store za jednotnú cenu 1, 99 EUR. Časť výťažku z predaja futbalisti venujú aj svojej Nadácii Stars&Friends, ktorá sa venuje podpore nielen mladých futbalových talentov, ale aj sociálne slabším a znevýhodneným . „V živote si treba vedieť urobiť zo seba aj srandu. Myslím, že nám to pomôže vyslať odkaz či už mladým talentom alebo fanúšikom, ktorí niekedy berú futbal príliš vážne, že to ide aj inak,“ na záver dodáva Juraj Kucka, ktorý sa prostredníctvom emoji rozlúčil a poďakoval svojim talianskym fanúšikom a zvítal sa s priaznivcami jeho nového klubu, tureckého Trabzonsporu.

Aplikáciu SkrtelMoji si stiahnete nižšie:

Google Play
App Store

Aplikáciu KuckaMoji si stiahnete nižšie:

Google Play
App Store

Značky: