Je to vlastne odnož z Windows Vista.

Ide o projekt, na ktorý upozornil web BetaNews a vychádza z operačného systému Windows Vista. Vieme, je to starý systém a hovoriť o Viste, keď Windows 7 už nemá podporu, je možno trochu zvláštne.

Nadšenec ale pripravil systém, ktorý sa na Vistu podobá a jeho vývoj trval 5 rokov. Nejde len o nejakú nadstavbu ale o solídne zásahy do pôvodnej predlohy systému.

Je dostupný na adrese www.windowsviennaupdatecenter.com odkiaľ si stiahnete 4,6 GB obraz ISO. Ten sa dá nainštalovať cez VirtualBox, čo je aplikácia na prevádzku virtuálnych systémov a rovnako je zadarmo. Nemusíte robiť pokusy na vašom domácom počítači a to ani neodporúčame.

Vienna asi tiež nebude systém, ktorý budete používať v ostrej prevádzke. Na vyskúšanie, aký bol Windows Vista, no s grafickými vylepšeniami a inovovanou multimediálnou výbavou, je rozhodne zážitok.

Dostupné je rozhranie Aero so špeciálnym prepínaním 3D okien ako aj rôzne farebné témy. Po vizuálnej stránke ide o veľmi pekne spracovaný systém. Systémové požiadavky nie sú nijak vysoké. Postačí bežný počítač, na ktorom by bežali aj Visty. V preklade, vystačíte si s jednojadrovým procesorom a 2 GB RAM.

Zdroj: BetaNews

Prečítajte si aj:

Michal Reiter

Michal Reiter
Publikujem o dianí na internete, súkromí, bezpečnosti a testujem notebooky, smartfóny, audio produkty a ďalšie gadgety.