Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Nové skladacie smartfóny od Samsungu rovnako ako hodinky Watch4 prekonali očakávania v predobjednávkach, medziročné nárasty sú v stovkách percent.

Samsung hlási obrovský úspech predobjednávok novej generácie smartfónov s ohybným displejom. Českí a slovenskí zákazníci si len za 16 dní predobjednali skladacie smartfóny Galaxy Z Fold3 5G a Z Flip3 5G v množstve, ktoré zodpovedá celoročnému predaju predchádzajúcej generácie skladacích zariadení (Galaxy Z Fold2 a Galaxy Z Flip) v roku 2020. Ešte väčší záujem Samsung hlási v oblasti hodiniek Galaxy Watch4, pri ktorých sa opäť predobjednávky takmer rovnajú predajom predchádzajúceho modelu Galaxy Watch3 za celý minulý rok. Dnešným dňom začína bežný predaj všetkých letných noviniek od Samsungu, teda smartfónov Galaxy Z Fold3 5G, Galaxy Z Flip3 5G, hodiniek Galaxy Watch4 a slúchadiel Galaxy Buds2.

„Mali sme veľké očakávania, ale aj tie boli prekonané. Opäť sa totiž ukazuje, ako sú Česi a Slováci progresívni a lační po nových technológiách,“ uviedol Tomáš Balík, riaditeľ mobilnej divízie Samsungu pre Česko a Slovensko a dodal: „Prvú verziu smartfónov s ohybným displejom sme uviedli na trh v roku 2019. Teraz prichádza určitý zlom. Tretia generácia, ktorá nesie niekoľko dôležitých vylepšení, ukazuje, že skladacie smartfóny majú potenciál stať sa novým bežným štandardom. Čísla predobjednávok to potvrdzujú.

V prípade skladacích smartfónov Slováci a Česi dávajú viac prednosť variantu Galaxy Z Flip3 5G pred Z Fold3 5G. Pri Galaxy Z Flip3 5G víťazí menší pamäťový variant 128 GB a pri Galaxy Z Fold3 5G naopak ten väčší, 512 GB. „Naši slovenskí i českí zákazníci sú dlhodobo, čo sa týka farieb, konzervatívni. Nie je teda prekvapením, že s prehľadom vedie čierna farba. Avšak pozitívne nás prekvapil záujem o novú krémovú farbu Z Flip3, ktorú volí približne tretina ľudí. Pri Z Fold3 je na druhom mieste zelená,“ priblížil Tomáš Balík. Pri hodinkách víťazí v SR a ČR zatiaľ variant s otočnou lunetou Galaxy Watch4 Classic pred športovejšími Galaxy Watch4. A opäť najpreferovanejšia farba hodiniek je čierna, nasleduje strieborná pri Watch4 Classic a dámsky variant v ružovom zlate v prípade Watch4.

„Z čoho nám však naozaj spadla sánka, tak to sú výsledky predobjednávok na naše nové hodinky Galaxy Watch4,“ poznamenal Tomáš Balík. Hodinky sú postavené na novom operačnom systéme Wear OS Powered by Samsung, vyvinutom v spolupráci s Google. Okrem lepšieho užívateľského zážitku a wellness funkcií ako je meranie zložiek v telesnej stavbe či krvného tlaku prinášajú najnovšie tiež možnosť bezkontaktných platieb pomocou služby Google Pay. „Potvrdilo sa, že možnosť bezkontaktnej platby hodinkami je pre Čechov a Slovákov veľmi dôležitá. Viem, že po tom Samsung zákazníci už dlho túžili a ja som rád, že sme im túto funkciu nakoniec priniesli. Ďakujem im za trpezlivosť.“

Začína bežný predaj

Zákazníci z celého sveta si mali možnosť do 26. augusta 2021 predobjednať zariadenia, ktoré sú vylepšené vo viacerých ohľadoch. V oboch prípadoch ide o špičkové smartfóny s vynikajúcou konštrukčnou kvalitou a originálnymi parametrami. Tretia generácia skladacích prístrojov ponúka vylepšenia, aké si majitelia predchádzajúcich verzií žiadali – lepšiu výdrž, šikovnejšie využitie skladacej konštrukcie a väčšiu odolnosť. Galaxy Z Flip3 5G a Z Fold3 5G tak ponúkajú nielen originálne prevedenie, ale predovšetkým úplne nové možnosti pri práci, multimediálnej zábave či hraní.

Smartfón Galaxy Z Fold3 5G je na Slovensku dostupný v čiernej, zelenej a striebornej farbe. Odporúčaná maloobchodná cena je 1899 € vo verzií 12/512 GB. Model Galaxy Z Flip3 5G je možné si zakúpiť v čiernom, zelenom, fialovom a krémovom farebnom prevedení s vnútorným úložiskom 8/128 GB za 1049 €  a verziu 8/256 GB za 1099 €, ktorá je dostupná v čiernej a krémovej farbe.

Galaxy Watch4 je možné si zakúpiť v čiernej, zelenej, ružovozlatej alebo striebornej farbe, model Galaxy Watch4 Classic v čiernej a striebornej farbe.

Odporúčané maloobchodné ceny:

ModelCena
Galaxy Watch4 40 mm269 €
Galaxy Watch4 44 mm299 €
Galaxy Watch4 Classic 42 mm369 €
Galaxy Watch4 Classic 46 mm399 €
Galaxy Watch4 Classic 46 mm LTE449 €

Značky: