Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Nová Slovanet TV poskytne sledovanie aj na Smart TV, mobile, počítači a navyše aj zo zahraničia. Prináša výrazne rozšírený archív, predĺženú dobu nahrávania a ďalšie výhody.

Telekomunikačný operátor Slovanet prichádza s úplne novou televíznou službou pod názvom Slovanet TV. Využíva novú technologickú platformu IPTV, ktorá umožní sledovanie televízie okrem bežných prijímačov aj na viacerých typoch Smart TV a voliteľne aj na mobilných zariadeniach (smartfón alebo tablet) a na počítači. Slovanet preto k službe vyvinul vlastnú aplikáciu pre viaceré mobilné a Smart TV platformy. Nová televízia prináša aj výrazne rozšírený počet staníc v archíve a zvýšenú kapacitu nahrávania. Slovanet TV má nový dizajn používateľského rozhrania, systémový prístup cez používateľské konto a nové funkcie, ako napríklad komfortnú úpravu poradia staníc na počítači.

Základná ponuka Slovanet TV už aj pre Smart TV

Slovanet TV obsahuje už v základe viac ako 50 najsledovanejších TV kanálov z celkovej ponuky viac ako 150 TV kanálov. Týždňový archív s novou televíziou narástol z 15-tich na takmer 120 kanálov a doterajšia kapacita 3 hodín nahrávania vysielania sa zvýšila až na 50 hodín. Slovanet TV umožňuje pripojenie až štyroch TV zariadení vrátane Smart TV s novšími systémami Android, LG a onedlho aj Samsung.

Počet TV kanálov je možné si rozšíriť o viaceré tematické a prémiové balíčky obsahujúce spolu približne stovku ďalších staníc. Je možné zvýšiť si aj kapacitu nahrávania až na 120 hodín. Súčasťou služby je aj používateľský účet, ktorý napríklad umožňuje si komfortne preusporiadať poradie staníc a to sa automaticky prenesie na všetky zariadenia.

Novú televíziu Slovanet ponúka predovšetkým vo zvýhodnenom balíku spolu s internetom. V súčasnej akcii operátora je navyše možné väčšinu balíkov získať na minimálne 3 mesiace len za polovičnú cenu. Úvodný mesačný poplatok za najlacnejší balík tak začína od 10,50 € a jeho následná cena je 21 €. Aktivovať si televíziu samostatne je možné len vo vlastných optických sieťach Slovanetu (v cene 13 € mesačne), aj v tomto prípade však operátor odporúča zvoliť si radšej zvýhodnenú kombináciu s internetom.

Rozšírenie Slovanet TV+ pre mobilné sledovanie

Najdôležitejšou novinkou je možnosť rozšíriť si základnú televíziu o doplnok Slovanet TV+, ktorý prináša televíziu aj na smartfón, tablet alebo počítač a je službou typu OTT (over-the-top). Na všetkých týchto zariadeniach je možné na sledovanie TV použiť bežný internetový prehliadač a na mobilných zariadeniach aj bezplatnú aplikáciu pre zariadenia Android alebo Apple iOS a iPadOS. Pozeranie TV je pritom možné na dvoch takýchto zariadeniach súčasne. Rozšírenie Slovanet TV+ umožňuje sledovanie televízie z akýchkoľvek sietí nielen na Slovensku, ale v rámci celej Európskej únie a sledovať tak svoje obľúbené programy aj na dovolenke či na pracovnej ceste. Cena Slovanet TV+ je 3 € mesačne a v súčasnej uvádzacej ponuke stojí prvé 3 mesiace len 0,04 €. Služba je dostupná len ako doplnok k hlavnej Slovanet TV a nedá sa preto zakúpiť samostatne.

Príklady balíkov

Najlacnejšou kombináciou televízie a internetu z aktuálnej akciovej ponuky operátora pre optické siete je balík internetu Optik 60  + Slovanet TV, ktorý poskytuje maximálnu rýchlosť internetu 60/20 Mbit/s (downolad/upload) a všetky výhody Slovanet TV uvedené vyššie. Jeho cena je 10,50 € mesačne počas prvých minimálne 3 mesiacov a následne 21 € mesačne. S rozšírením Slovanet TV+ úvodná mesačná cena stúpne na 10,54 € a následná cena bude 24 €.

Balík pre náročných s výkonným internetom Optik 700 s rýchlosťou do 700/140 Mbit/s a televíziou Slovanet TV vrátane rozšírenia Slovanet TV+ stojí v prvých mesiacoch len 13,54 € mesačne a následne 30 € mesačne.

Ponuku TV kanálov je okrem toho možné si rozširovať doplnkovými tematickými balíčkami (Športový, Dokumentárny, Junior, Filmový, Životný štýl, Maďarský) a prémiovými balíčkami Premium BOX, Adult BOX a HBO + Cinemax BOX v cene balíčka od 3 € mesačne. Rovnakú mesačnú sumu si operátor účtuje aj za zvýšenie kapacity nahrávania na 120 hodín.

Smart TV a nový Media Box

Sledovať Slovanet TV bude teraz najkomfortnejšie cez moderný Smart TV, do ktorého postačuje stiahnuť si aplikáciu a nie je potrebné žiadne ďalšie zariadenie ani diaľkový ovládač. Dostupná je pre prijímače s operačným systémom Android TV (5.1 a novšie), LG webOS 3.5 a novším (od roku výroby 2017) a onedlho aj pre Samsung Tizen (od roku výroby 2018). Záujemcom o sledovanie televízie na Smart TV odporúča Slovanet vopred si overiť kompatibilitu svojho prijímača vyhľadaním „Slovanet TV“ v jeho obchode s aplikáciami.

Majiteľom ostatných TV prijímačov Slovanet formou prenájmu poskytne potrebné zariadenie. Kým zákazníci vlastných optických sietí Slovanetu si môžu pri prechode na Slovanet TV ponechať svoj doterajší set-top box, ostatní môžu využiť nové zariadenie Media Box. Okrem toho, že umožní samotné sledovanie Slovanet TV, zmení doterajší prijímač na Smart TV so všetkými jeho možnosťami. Aktuálne sa jedná o výkonné zariadenia Homatics Box R so systémom Android TV, s podporou 4K rozlíšenia, moderných kodekov a formátov videa, Dolby Atmos, so službami Google vrátane YouTube, Chromecast, Google Home a Google Asistent, ako aj s podporou služieb Netflix, Spotify a ďalších.

Prechod na novú TV platformu

S novou platformou a službou operátor zjednocuje doterajšiu ponuku viacerých televíznych služieb. Slovanet TV nahrádza skupinu doterajších IPTV produktov Televízia (pre optické siete), Televízia Maxi (pre káblové siete) a Televízia k internetu (pre ostatné siete), ktorých predaj končí. Dostupné okrem nej ešte zostanú ponuky miestnych káblových sietí v desiatkach miest a obcí, ktorých zákazníci však tiež budú môcť prejsť na novú Slovanet TV.

Výnimočným na novom systéme bol aj spôsob jeho nasadenia, pripravený  v spolupráci s medzinárodne pôsobiacou českou spoločnosťou ModernTV. Pre maximálny komfort bol existujúcim zákazníkom optickej IPTV prechod z predchádzajúcej platformy na novú aktivovaný automaticky na diaľku – tak, že ich doterajší set-top box si sám stiahol potrebný softvér, nainštaloval ho a následne sa prihlásil k systému novej platformy.

K novej televízii operátor spustil aj špeciálnu webovú stránku Slovanet TV so základnou prehliadkou služby, rozširuje svoje produktové webové stránky a dostupná je aj možnosť objednania cez e-shop. O možnosti prechodu na Slovanet TV bude postupne informovať aj existujúcich zákazníkov, ktorým odporúča pre zjednodušenie jej aktivácie kontaktovať priamo oddelenie Služieb zákazníkom alebo navštíviť predajné miesto. V blízkej dobe Slovanet očakáva aj schválenie aplikácie pre Smart TV Samsung a v spolupráci s dodávateľom TV systému pripravuje ďalšie vylepšenia a novinky Slovanet TV.

Značky: