Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Novým generálnym riaditeľom slovenskej pobočky Dell Technologies bol k prvému máju menovaný Martin Maštalír. Prichádza zo spoločnosti Cisco, kde sa v role area managera venoval predovšetkým segmentu firemných zákazníkov. Predtým dva roky pôsobil ako obchodný riaditeľ vo vzdelávacej platforme technologického startupu zameraného na edtech. Prevažnú časť kariéry strávil u operátora Orange Slovensko. Aktívny bol aj v AmCham Slovakia, kde zastával rolu viceprezidenta.

Martin Maštalír - Dell Technologies

Martin Maštalír – Dell Technologies

 „Mojím cieľom je umožniť slovenským firmám, aby sa v týchto neľahkých časoch mohli viac sústrediť na svoj biznis a museli menej času venovať technológiám,“ povedal nový generálny riaditeľ slovenskej pobočky Dell Technologies Martin Maštalír a spresnil: „Rád by som so svojimi kolegami prestavil firmu tak, aby neponúkala zákazníkom len hardvér, ale komplexné IT riešenia pre ich biznis, ktoré im umožnia rozvíjať sa.“

Martin Maštalír je presvedčený, že jeho kolegovia sa, rovnako ako on, budú chcieť stať súčasťou oživenia slovenskej ekonomiky. „Práve teraz zákazníci viac ako kedykoľvek predtým potrebujú strategických partnerov, ktorí im pomôžu s digitálnou transformáciou tak, aby mohli pružne reagovať na zmeny v prevádzke a spôsobe práce. Či už hovoríme o vzdialenej práci a zabezpečení domácej kancelárie, alebo o zvýšených nárokoch na spracovanie a správu dát.“

 V oblasti telco a IT sa Martin Maštalír pohybuje vyše 20 rokov. V Ciscu sa Maštalír venoval primárne sektorom utility a bankovníctva a staral sa napríklad o Tatrabanku, Slovenskú sporiteľňu, Západoslovenskú energetiku (skupina ZSE) či Východoslovenskú energetiku (VSE). V minulosti pôsobil 12 rokov na rôznych pozíciách v spoločnosti Orange, kde mal možnosť formovať B2B marketing zameraný na business segment a ICT. Pred nástupom do Orange pracoval vo finančnom sektore.

Martin chce byť pre zákazníkov partnerom v diskusii, aktívne ich počúvať a pomáhať im s ich aktuálnymi problémami. „Chcem osobne komunikovať s partnermi a postaviť náš vzťah na dôvere a spätnej väzbe. To isté by som si prial nastaviť aj voči svojim kolegom – mojím cieľom je vytvoriť môjmu tímu čo najlepšie podmienky na prácu. Teším sa, že spoločne pomôžeme našim klientom nielen riešiť aktuálne problémy, ale predovšetkým posunúť ich ďalej v digitálnej transformácii. Všetky predpoklady a nástroje na to potrebné spoločnosť Dell vo svojom portfóliu má,“ uviedol Martin Maštalír pri svojom menovaní.

Martin Maštalír (42) je ženatý, má dve deti. Jeho veľkou vášňou je cestovanie. Vo voľnom čase sa venuje predovšetkým športu – hlavu si čistí pri behu či lyžovaní. Je aktívny ako dobrovoľník v komunitných projektoch, napríklad v projekte growni.sk alebo pre Asociáciu samaritánov Slovenska. Ako mentor venuje svoj čas začínajúcim spoločnostiam. „Myslím, že je dôležité odovzdávať skúsenosti, na ktorých sme sa popálili, ale z ktorých sa môžu poučiť aj iné spoločnosti,“ vysvetlil Maštalír.

Značky: