Rad MOTO sa rozšíril o ďalší smartfón, G4 Plus chce zaujať najmä kvalitou fotiek a snímačom odtlačkov prstov.

Kúpiť si ho môžete už dnes za 269 EUR.

Moto G4 Plus garantuje, že dostanete upgrade Androidu na 7.0 aj 8.0. Teda garantuje dva skutočné veľké upgrade systému Android.

MotoG4_PerfektneOdladeny-1

Marek Toth pri prezentácii Moto G4 Plus

Konštrukcia

Konštrukčne telefón zaujme hneď na prvý pohľad. Je síce v čiernom vyhotovení so sivým kovovým rámom, no predsa len sa niečím líši. Jeho oblé tvary a minimálna hrúbka ho radia do dizajnovo zameraných telefónov. Stačí ho zobrať do ruky a prekvapí svojou nízkou hmotnosťou.

Zadný kryt je odnímateľný a je pogumovaný. Vďaka tomu sa telefón dobre drží v ruke, nešmýka sa ani na lesklých povrchoch, no na druhú stranu zachytáva odtlačky prstov.

Rozmiestnenie ovládacích prvkov je štandardné a telefón sa nabíja cez microUSB konektor. Ešte stále neštandardné je pridanie laserového zaostrovania fotoaparátu. Spolu so 16 MPix snímačom a dvojtónovým bleskom získate solídnu výbavu na fotografovanie.

motog4plus_3_nowat

MOTO G4 Plus má aj snímač odtlačkov prstov a to priamo pod displejom. Ohraničenie snímača sa podobá na tlačidlo, no takto to nefunguje. Snímač odomkne telefón, avšak nedá sa použiť ako tlačidlo Domov. Virtuálne tlačidlá máte na displeji. Je to mierne mätúce a chvíľu trvá, kým si zvyknete, že snímač nemá žiadnu pridanú funkciu. Neustále sa snažíte vrátiť na domovskú obrazovku práve dotykom snímača. Kým ale nie je telefón zamknutý, nemá žiadnu funkciu.

Telefón je vo verzii Dual Micro SIM a má samostatný slot na microSDXC kartu. Nemusíte robiť žiadne kompromisy. V slotoch na SIM karty nájdete aj redukcie na formát Micro. Ak teda máte úplne najmenší rozmer, Nano, nemusíte sa trápiť zháňaním redukcie. Ak máte Micro kartu, redukciu len vyberiete a použijete vlastnú kartu.

Softvérová výbava

Značka MOTO je určená používateľom, ktorí sa chcú sami rozhodnúť, čo si do telefónu nainštalujú. Prichádza s čistým Androidom a v telefóne nájdete jedinú aplikáciu. Jej názov je Moto a pomôže vám využiť telefón ešte lepšie. Jednotlivé funkcie si môžete aktivovať podľa potreby.

Podpora Moto Akcie

 • Aktivovanie fotoaparátu rýchlym otočením zápästia
 • Rozsvietenie baterky zatrasením telefónu
 • Ukončenie vyzváňania a začatie vibrovania po zdvihnutí telefónu zo stola
 • Otočením telefónu na displej stlmíte hovory a upozornenia

moto2

Podpora Moto Obrazovka

 • Zobrazovanie notifikácií priamo na uzamknutom displeji, tzv. Always on funkcia
 • Výber času, kedy sa displej nemá rozsvietiť pri zmeškanej udalosti
 • Možnosť vibračnej odozvy na uzamknutej obrazovke

moto1

Fotografovanie

S fotoaparátom môžete fotiť v automatickom alebo profesionálnom režime. Umožňuje nakrúcať spomalené videá alebo fotiť v režime panorámy. Špecialitou je zaostrovanie. Na displeji sa pri fotografovaní zobrazí kruh, ktorý slúži na nastavenie expozície a spôsobu zaostrenia. Potiahnutím ho premiestnite na vybrané miesto a tam sa zaostrí. Tento spôsob je vhodný pri vyhotovovaní snímok, keď máte dostatok času. Rozostriť môžete popredie alebo pozadie a celkovo sa tak so scénou dostatočne pohrať. Fotoaparát je podľa nezávislých hodnotení lepší ako iné smartony vnímané ako fotomobily.

Špeciálne upozorňujeme na predný 5 MPix fotoaparát. Je širokouhlý, takže na skupinové selfie fotky absolútne ideálny.

MotoG4_Frolo4-1

Peter Frolo ukazuje, ako sa dá s Moto G4 PLUS fotiť

Výkon

Výkonnostne sa výbavou radí do strednej a vyššej triedy. Telefón má síce len 2 GB RAM, no s čistým Androidom sa tvári ako by mal o jeden gigabajt navyše. Je to veľmi svižný telefón, ktorý prispôsobíte podľa vlastných potrieb. Aplikácie sa spúšťajú rýchlo, platí to aj v prípade prepínania appiek. O tom, že je to dostatočne výkonný telefón, svedčí aj výkon v AnTuTu benchmarku na úrovni 44 136 bodov.

Výdrž je ďalším parametrom, ktorý stojí za pozornosť. Telefón vydrží dva dni alebo jeden deň naozaj náročného používania. Navyše podporuje funkciu rýchleho nabíjania, TurboPower. Vďaka tejto technológii ho nabijete za 20 minút na niekoľko hodín bežného aj multimediálneho využívania. Telefón je určený pre tých, čo nechcú neustále sledovať, ako rýchlo sa im vybíja mobil. Ideálny na cestovanie a pozeranie filmov alebo hranie sa hier.

motog4plus_9_nowat

Hodnotenie

Plusy

 • Pevná konštrukcia
 • Dual SIM, LTE
 • Nízka hmotnosť
 • Snímač odtlačkov
 • Rýchlosť systému
 • Čistý Android
 • Možnosti zaostrovania laserom
 • Bezkonkurenčná cena

Mínusy

 • Snímač odtlačkov nenahrádza zároveň tlačidlo domov

motog4plus_8_nowat

Verdikt TOUCHIT

MOTO G4 Plus je tenký a ľahký smartfón s 5,5“ uhlopriečkou displeja. Zaujme predovšetkým vynikajúcim spracovaním a výbavou. Za super cenu máte čistý Android, laserové zaostrovanie, podporu LTE a Dual SIM. Ak ešte nie ste priaznivcami tejto značky, týmto telefónom začnite. Prekvapí aj vás.

Oficiálne predstavenie telefónu na Slovensku

 

Hlavné funkcie povedané obrazom

Cena: 269 EUR

Zapožičal: Lenovo

Michal Reiter

Michal Reiter
Publikujem o dianí na internete, súkromí, bezpečnosti a testujem notebooky, smartfóny, audio produkty a ďalšie gadgety.