Smart mestá a obce nie sú iba hudbou budúcnosti. A Resco je dôkazom, že sa to dá aj na Slovensku.

Rok 2017 priniesol pre spoločnosť Resco viacero významných úspechov. Nielen umiestnenie v prestížnom rebríčku Fast 500, ale aj nárast počtu klientov. Resco má dnes viac ako 2000 zákazníkov a vyše 100 000 licencovaných používateľov.

Radomír Vozár

„Naďalej sme zlepšovali a vyvíjali našu nosnú aplikáciu pre mobilné CRM. Všetky naše produkty nájdete ako Resco Cloud, kde si každý vyberie to, čo potrebuje. Tento rok do Resco Cloud pribudne niekoľko noviniek a nových aplikácií, napríklad aplikácia pre inteligentné mestá – City Smart Services,“ spresnil generálny riaditeľ Radomír Vozár.

V roku 2017 pribudlo 398 nových firemných zákazníkov, ako napríklad ABB Turbocharging, Freudenberg Sealing Technologies, Pabst Brewing Company, alebo Becton Dickinson Rowa Germany GmbH. Každý klient je v spoločnosti vážený či už má desať, alebo tisícky zamestnancov.

Aj vďaka tomu Resco navýšilo tržby o slušných 23 percent. To odráža aj umiestnenie spoločnosti v rebríčku Technology Fast 500. V rebríčku najúspešnejších firiem regiónu EMEA (Európa, stredný východ a Afrika), ktorý zostavuje poradenská spoločnosť Deloitte sa Resco umiestnilo na 439. priečke.

Takýto úspech by nebol možný bez partnerov, ktorí prinášajú riešenia klientom. V roku 2017 im vyplatili viac ako 1,8 milióna eur za všetky nimi predané licencie. Ešte zaujímavejšie je ďalšie číslo: Partneri priniesli zákazníkom doplnkové služby v hodnote 6,8 milióna eur.

V budúcom roku chce Resco ešte zlepšiť spoluprácu s partnermi. Partnerský program má lepšie odrážať potreby partnerov, robiť ich prácu efektívnejšou a ziskovejšou, a v neposlednom rade  hľadať nových klientov. Súčasťou toho bude napríklad účasť na školeniach, webinároch či konferenciách. Cieľom je, aby sa partneri, čo najlepšie oboznámili s produktami, ktoré ponúkajú.

Na fotografii zľava: Tibor Kolejak, obchodný riaditeľ Microsoft Slovensko, Radomír Vozár, generálny riaditeľ Resco, Gavriella Schuster, viceprezidentka Microsoft Worldwide Partner Group, Ivan Stano, prevádzkový riaditeľ Resco pre americký trh a Nina Mĺkva, špecialistka vzťahov s obchodnými partnermi Microsoft Slovensko.

Jedným z úspechov spoločnosti Resco bolo aj rozšírenie tímu v severnej Amerike a v centrále v Strednej Európe. Rozrástli sa oddelenia vývoja, predaja aj marketingu.

Aké má teda Resco plány na rok 2018?

„Plánujeme rozširovať portfólio, rozšíriť našu overenú mobilnú technológiu do nových oblastí s hlavným zameraním na firemný sektor,“ hovorí CEO Radoslav Vozár.

Resco teda plánuje pokračovať v rozvoji svojej vlajkovej lode, produktu mobilného CRM. Chystá však aj novinky v oblasti Smart city.

„Našim cieľom je predovšetkým predstaviť a ponúknuť inteligentné riešenie pre samosprávy miest a obcí a to City Smart Services, pomocou ktorého akékoľvek mesto, obec, alebo mestská časť vie jednoducho a pri tom efektívne zaviesť smart riešenie,“ priblížil Vozár.

Čo to v praxi znamená? Riešenie od Resco nielenže umožňuje komunikovať občanom so samosprávou, ale ide ešte ďalej. Na základe CRM systému vzniklo riešenie, ktoré umožňuje riešiť celú agendu samosprávy, napríklad aj technických služieb.

„Má prehľad o ich práci, cene, prístupné sú aj reporty, zmluvy a mnoho iných vecí, ktoré každú obec prenesú do smart doby,“ hovorí CEO Radoslav Vozár.

Ďalšou novinkou bude Resco Inspections. Táto aplikácia prenesie inšpekčné úkony do 21. storočia. Podľa Vozára umožní vytvárať inšpekčné záznamy, prideľovať ich medzi zamestnancov, sledovať postup práce priamo v teréne, vytvárať jedinečné dotazníky podľa vlastných potrieb, zozbierané údaje schématizovať a analyzovať a mnohé ďalšie.

„Do tretice, aj keď nie poslednou aplikáciou, je Route Planner, ktorý vďaka prehľadným mapám umožňuje efektívne plánovanie ciest, trackovanie zamestnancov v teréne a ich prepojenie napríklad s kalendárom, s dôrazom na dopravnú situáciu a počasie,“ približuje riaditeľ.

 

Značky: