Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Čítanie deťom nikdy nebolo zábavnejšie! Startup Readmio oživí čítané rozprávky zvukmi, ktoré reagujú na váš hlas. Prostredníctvom mobilnej aplikácie s technológiou rozpoznávania reči sa z čítania deťom okamžite stane jedinečný zážitok. Navyše, všetky rozprávky môžete mať neustále so sebou, nech ste kdekoľvek.

Tvorcovia aplikácie si veľmi dobre uvedomujú hodnoty ľudovej tvorby, a preto sa ju rozhodli osviežiť a priblížiť deťom modernou a hravou formou. Aplikácia Readmio v úvode ponúkne prvých sto tradičných i menej známych rozprávok zo Slovenska aj zo sveta. Tieto viac ako rok pripravoval tím nadšencov. „Všetky rozprávky sme v nahrávacom štúdiu obohatili o zvuky a hudbu, čím získali celkom nový rozmer. To robí každú rozprávku jedinečnou a originálnou,” hovorí jeden z tvorcov Richard Gašperan.

Pomocou modernej technológie rozpoznávania reči čítané príbehy doslova ožívajú. Zvuková reakcia je na prečítané slovo alebo frázu mimoriadne presná. „Keď napríklad mama prečíta vetu o tom, ako na dvore u Janka Hraška zakrochkajú svinky, deti krochkanie začujú. Takto ich čítanie oveľa viac baví a príbeh si dokážu lepšie predstaviť,“ vysvetľuje Ilya Novodvorskiy. Deti tak príbehy veľmi pozorne počúvajú a tie staršie si môžu trénovať čítanie zábavnou formou.

Medzi prvými si aplikáciu vyskúšal aj obľúbený slovenský herec Marek Fašiang. „Prekvapilo ma, ako je všetko perfektne zladené a prirodzené. Je to skvelý príklad toho, ako sa dajú najnovšie technológie spojiť s tradičnými hodnotami tak, aby tvorili pútavý celok.“

Vďaka aplikácii Readmio deti spoznajú slovenské rozprávky od Pavla Dobšinského, zahraničné, ako napríklad od bratov Grimmovcov či Charlesa Perraulta, ale aj ľudové rozprávky z rôznych kontinentov.

Mobilná aplikácia Readmio je dostupná pre iOS a Android a je možné si ju bezplatne stiahnuť už teraz. Readmio na začiatok ponúka rozprávky v troch jazykových mutáciách – v slovenčine, češtine a angličtine.

Link na aplikáciu: https://www.readmio.com/sk/stiahnut/

Značky: