Slúchadlá Mu6 Space 2:Hybrid Bose a Sony za zlomok ich ceny

2

Cenový tip na slúchadlá s vynikajúcim odhlučnením.

Testovali sme novinku Mu6 Space 2, ktorá nám pripomína skĺbenie slúchadiel BoseSony. Z oboch akoby si zobrali najlepšie vlastnosti a spojili do jedného modelu.

Slúchadlá so 40 mm meničmi nás príjemne prekvapili, prakticky sa dá hovoriť, že sme z nich nadšení. Svoj podiel má na tom technologická výbava ale aj veľmi dobrá cena. Podarili sa aj po konštrukčnej stránke a sú vhodné na celodenné nosenie. Podobne ako lepšie slúchadlá Sony, aj tieto nám sadli na uši ako robené na mieru. Sú skutočne pohodlné a navrhnuté tak, aby nikde zbytočne netlačili.

Spracovanie

Výrobca sa spoľahol na veľkosť mušlí. Tie vám uši kompletne obopnú, navyše majú pamäťovú penu. To umožní lepšie doľahnutie okolo ucha bez toho, aby niekde tlačili alebo naopak nechávali vôľu. Ideálna konštrukčná vlastnosť k aktívnemu odhlučneniu.

Kožené náušníky síce budete v teplejšom prostredí pociťovať, no nedá sa povedať, že by boli nepríjemné. Len podľa nás vetranie nie je také vzdušné, ako ho prezentuje výrobca. Naproti tomu súhlasíme, že ich môžete nosiť dlhodobo bez toho, aby z vás doslova tieklo. My sme mali slúchadlá na ušiach vyše hodiny, krátka prestávka nám padla vhod pred ďalším použitím.

Možnosti

Mu6 Space2 majú na pravej mušli dotykový panel. Gestami alebo ťuknutím naň ovládate hudbu, hovory alebo digitálneho asistenta. Tak, ako pri všetkých, aj tu sa gestá treba naučiť. Po niekoľkých pokusoch o zvýšenie hlasitosti a namiesto toho posunutia skladby, sme sa naučili, kde je ich vôľa. Netreba si na to dlho zvykať.

Ľavá mušľa má po svojom obvode tlačidlo na ANC, tlačidlo vypnutia / párovania s Bluetooth (funguje aj ANC) a USB-C konektor na nabíjanie. Nechýba tu však ani audio konektor a prepojovací kábel máte priamo v balení. Používať sa teda dajú aj vypnuté. Vtedy ale nemáte funkciu handsfree.

Ovládanie teda nie je nijako komplikované a funguje tu ešte jedna vec. Zakrytím mušle pravou rukou sa zníži hlasitosť a mikrofóny budú prepúšťať okolité zvuky. Ideálne, aby ste nemuseli dávať slúchadlá zakaždým dole.

Vo vnútri ľavej mušle je snímač priblíženia. V aplikácii sa dá vypnúť, inak slúži na pozastavenie hudby po zložení slúchadiel. Nasadením sa znova spustí prehrávanie. Celkom dobrá funkcia, najmä pri pozeraní filmov.

Je tu aj možnosť automatického vypnutia, ak slúchadlá nepoužívate a nie sú spárované so žiadnym zariadením. Zabránite ich vybitiu, hoci na jedno nabitie vydržia prehrávať hudbu až 20 hodín (24 s vypnutým ANC). Stlačením tlačidla na vypnutie vám hlas oznámi kapacitu batérie. Na ich plné nabitie potrebujete 4 hodiny.

Aktívne odhlučnenie

Aktívne odhlučnenie funguje v niekoľkých režimoch a dá sa nastaviť aj cez aplikáciu Mu6. Ide o tzv. Hybrid ANC, ktoré svoju intenzitu prispôsobuje podľa toho, v akom prostredí ste. Na ulici je vhodné zvoliť normálny režim prípadne priepustnosť okolitých zvukov. V lietadle zase zvolíte režim Strong na silnejšie odhlučnenie.

S intenzitou sme boli spokojní a rozhodne sa na ANC môžete spoľahnúť. Dosahuje kvalít podobne ako pri Bose alebo iných u nás známejších značkách.

Technické parametre

Názov modelu / Technické parametreMu6 Space 2
TypBluetooth 5.0
Veľkosť meniča [mm]40
Odhlučnenie od okoliaHybrid ANC
Funkcia handsfreeáno
Frekvenčný rozsah [Hz]20 ÷ 20 000
Typ konektora3,5 mm audio
NFCáno
Nabíjací konektorUSB-C
Výdrž batérie [hod.]20

Verdikt

Mu6 Space 2 sú vynikajúce slúchadlá a s čistým svedomím ich odporúčame aj náročným poslucháčom. Sú precízne spracované a sú extra odolné voči fyzickému namáhaniu. Len tak ľahko ich nezlomíte roztiahnutím alebo skrútením spojovacieho oblúka. V každom prípade mušle sa dajú otočiť o 90° a dajú sa sklopiť aj v spojovacom moste tak, aby sa vám vošli do pevného puzdra na prenášanie, ktoré je súčasťou balenia.

Po zvukovej stránke vám dajú bohatý zvuk s jemnou dynamikou a čistotou v oblasti nízkych a stredných tónov. Najlepší zvuk si ale vychutnáte, keď sú zapnuté. Vtedy má vyšší výkon a celkovo je prednes bohatší.

Výhradu máme vlastne len k mobilnej aplikácii. Na aktualizáciu slúchadiel sme si museli počkať hodinu. Sťahovanie aj nahratie softvéru do slúchadiel bolo veľmi pomalé.

Robili sme to na niekoľko pokusov, smartfón nám bežiaci proces (aplikáciu) vypol, keďže sme nechceli nechať smartfón hodinu bez používania. Mohla by byť aj rýchlejšia, no chápeme, že vyrobiť dobrú aplikáciu na spojenie slúchadiel cez Bluetooth dáva zabrať viacerým výrobcom.

Prečítajte si aj:

Samsung Galaxy Buds+: Bezdrôtové slúchadlá s dlhou výdržou

O autorovi

Notebook, smartfón, slúchadlá a ja - toto je zostava, vďaka ktorej pod mojimi prstami vznikajú recenzie aj detailné testy a videá notebookov, telefónov, slúchadiel, reproduktorov, tlačiarní alebo softvérových služieb či gadgetov. Pod taktovkou trance a deep house pribudne každý deň na "digitálnom papieri" pár nových riadkov. A keďže sa zatiaľ nikto na moje texty nesťažoval, hudobný štýl je môj piaty element.

2 komentáre

Pridaj komentár