Dvojica slúchadiel zo segmentu úplne bezdrôtovým s veľmi dobrým zvukom. Ich cenové rozdiely nie sú dané len svojím vzhľadom ale aj celkovými možnosťami.

JBL Live 300TWS

Tieto sú vhodné aj na športovanie. Vynikajúco držia v uchu a sú vode odolné certifikáciou IPX5. Teda úplne vodotesné nie sú ale odolajú postriekaniu vodou a nič sa im nestane, ani keď sa s nimi spotíte.

Na výber sú rôzne veľkosti dobre priľnavých návlekov aj s aretačnými gumičkami, ktoré môžete ale aj nemusíte mať. Nám neprekážali a ak so slúchadlami športujete, poslúžia na lepšie uchytenie v uchu. Vďaka podpore Bluetooth 5.0 je k dispozícii aj zjednodušené párovanie.

Stačí otvoriť nabíjaciu kolísku a zariadenia s podporou BT 5.0 ich automaticky nájdu. V našom prípade ich sprievodca ponúkol priradiť k nášmu Google účtu na jednoduchšie párovanie v iných zariadeniach. Tiež ponúkol stiahnutie aplikácie na ovládanie slúchadiel. Má vlastný ekvalizér, umožňuje zapnúť alebo vypnúť automatické vypínanie slúchadiel alebo nastaviť pozastavenie hudby po vybratí z uší.

Aktívne odhlučnenie tu nie je. Ak si ale vyberiete správnu veľkosť nadstavca, nepocítite absenciu tejto funkcie. Tesnia vynikajúco a počas používania nie je potrebné ich neustále naprávať. Sú vhodné aj na dlhšie nosenie, teda pokým sa vám nevybije batéria. Nemali sme pocit ani škrabania v uchu alebo nejakú dráždivú reakciu.

Na pohyb v meste, je vhodná funkcia Ambient Aware s prepúšťaním špecifických zvukov. Vďaka tomu budete počuť napríklad premávku alebo blížiaci sa objekt zozadu.

Ak chcete počúvať hudbu na pozadí a nedávať slúchadlá dole a hlavne sa s niekým rozprávať, na to je vhodná funkcia TalkThru. Budete sa môcť normálne rozprávať s druhou osobou a jej hlas bude zachytávaný mikrofónmi. Po vypnutí sa hudba zosilní a budete zase počuť iba hudbu.

Tým, že slúchadlá veľmi dobre tesnia, bolo by rozprávanie ako aj telefonovanie cez ne trochu neprirodzené. Slúchadlá majú dotykové ovládanie. Vďaka tvarovaniu mušle tu nie je tak nepríjemný tlak pri dotyku podložky a jemnom zatlačení slúchadla do ucha.

Hudobne k nim nemáme žiadne výhrady. Hrajú veľmi dobre a odporúčame ich aj po zvukovej stránke. Nabíjacia kolíska ich nabije dvakrát úplne plus je tam podľa výrobcu nejaká dvojhodinová rezerva.

Teda nabije ich raz úplne a potom ešte na dve hodiny prehrávania. Celkovo vydržíte na 20 hodín prehrávania. V praxi to znamená, potrebu nabíjať slúchadlá v kolíske raz za niekoľko dní.

Cena: 149 EUR

Technické parametre

Názov modelu / Technické parametreJBL Live 300TWSJBL Tune 220TWS
TypBluetooth 5.0Bluetooth 5.0
Veľkosť meniča [mm]5,812
Odhlučnenie od okolianemánemá
Funkcia handsfreeánoáno
Frekvenčný rozsah [Hz]20 ÷ 20 00020 ÷ 20 000
NFCnienie
Nabíjací konektorUSB-CmicroUSB
Výdrž batérie [hod.]63

JBL Tune 220TWS

Vhodné pre tých, čo majú radšej klasickejšie štuple, ako in-ear slúchadlá. Do ucha sa len prikladajú a nemusíte si do zvukovodu dávať žiadne nadstavce. Nevýhoda pre tých, ktorým tento typ slúchadiel nedrží. Budú vám z ucha vypadávať.

Cenovo sú dostupnejšie a stoja o 50 EUR menej ako prvý testovaný model. Balenie obsahuje nabíjací kábel. Vymeniteľné časti nadstavcov tu nie sú, keďže sú pevne pripojené k slúchadlu. Z nášho pohľadu je lemovanie okolo ústia reproduktora príliš tvrdé. Ocenili sme malé rozmery nabíjacej kolísky. Menej už nabíjací konektor microUSB, no je prirodzené, že treba prihliadať na cenu.

Slúchadlá samotné vydržia prehrávať hudbu 3 hodiny a kolíska ich nabije ešte 5× aj s rezervou. Celkovo tak máte k dispozícii 19 hodín bez toho, aby ju bolo treba nabíjať. Model Tune 220TWS nemá síce dotykové ovládanie. Majú ale klasické tlačidlá. Sú ukryté v hornej časti „paličky“ a slúžia na ovládanie hudby, hovorov alebo digitálneho asistenta.

Zvukovo máte k dispozícii dobré podanie basov, treba si však dať pozor na to, ako ich máte založené v ušiach. Subjektívne sa nám zvuk na Live 330TWS javil lepší.

Výhodou tohto modelu je možnosť nosenia po celý deň bez toho, aby ste si niečo tlačili do uší a vytvárali buď podtlak ak sa vám také stáva alebo mali pocit neustále zapchatých uší.

Cena: 99 EUR

Verdikt

JBL Live 300TWS na nás urobil veľmi dobrý dojem. V uchu naozaj držia a po tejto stránke ich určite odporúčame aj na behanie. Budete s nimi spokojní aj hudobne, kvalita reprodukcie je výborná. Dobre sa s nimi aj telefonuje.

JBL Tune 220TWS je lacnejší model ale hlavne je to iný typ slúchadiel. Sú riešením pre každého, kto vyhľadáva tento typ vyhotovenia. Dajú sa nosiť celý deň bez toho, aby ste mali odhlučnené uši.

Zapožičal: www.jbl.sk

Fotografie: Ondrej Macko

Prečítajte si aj:

Recenzia JBL Tune 120TWS: Cenový tip na totálne bezdrôtové slúchadlá

Značky:

Michal Reiter

Michal Reiter
Publikujem o dianí na internete, súkromí, bezpečnosti a testujem notebooky, smartfóny, audio produkty a ďalšie gadgety.