Bez slúchadiel ani na krok. Aj toto majú mnohí z nás zaužívané. Či už radi počúvate hudbu alebo podcasty počas cestovania do práce alebo do školy, alebo chcete nerušene pracovať v kancelárii.

Máme tu tri modely, ktoré majú svoj vlastný štýl, nesnažia sa kopírovať druhých a poskytnú vyvážený zvuk. Prvý testovaný má priamo na tele tlačidlo Bass, ostatné dva modely sú jasne oddelené pre mužov a ženy. A ako si môžete prečítať, nie je to našťastie len o dizajne.

TabSluchadla

Parametre a hodnotenie testovaných slúchadiel

Creative Sound Blaster JAM

3D-Vortex_L_Angle_R1

TIP_zvuk_univerzalne_pouzitie

Tento model je odpoveďou všetkým, ktorí hľadajú bezdrôtové slúchadla v štýle klasických drôtových. Sú totiž veľmi ľahké a skladné. Majú hmotnosť len 83 gramov a bezdrôtové modely bývajú väčšinou o niečo robustnejšie. Samozrejme, toto je model aj s možnosťou pripojenia k počítaču cez USB kábel. Vtedy získate rozšírenie zvukového zážitku cez SBX Pro Studio a zároveň budete nabíjať 200 mAh akumulátor. Ten umožní prehrávanie hudby po dobu 12-tich hodín. Navyše sa dajú slúchadlá na cestách nabíjať káblom, aký používate so smartfónom, takže o problém menej. Najlepšie sa nám slúchadlá používali v režime bez káblov a na hlave ich prakticky nepocítite. Spojovací most kopíruje hlavu a tak príliš nepresahuje. Nebudete mať teda pocit, že slúchadlá príliš presahujú do okolia. Polstrovanie je jemné ale mušle vo vyhotovení s prítlakom na uši sedia na ušiach dobre a celkovo sme z nich mali príjemný pocit. Ocenili sme aj to, že prítlak nie je príliš silný. Nebude teda prekážať používateľom citlivejším na tlak do uší. Napodiv nám vôbec neprekážala absencia polstrovania vo vnútornej časti hlavového oblúka. Ovládanie je sústredené na pravú mušľu. Je tu aj microUSB konektor na nabíjanie a mikrofón. Stlačením vrchnej časti mušle sa prijme hovor alebo pozastaví hudba. Je to multifunkčné tlačidlo slúžiace zároveň aj na spárovanie cez Bluetooth a zároveň je tu aj NFC anténa. Po obvode kruhového tlačidla sú ešte umiestnené tlačidlá na ovládanie hlasitosti a špeciálnym doplnkom je tlačidlo Bass. To zosilní basy. Celkovo sme si na tento režim zvykli. Zvuk nebol príliš deformovaný a intenzita spolu so zachovaním dynamiky nám celkovo vyhovovala. Vtedy je treba ale stiahnuť vlastné nastavenia ekvalizéra v oblasti nízkych tónov. Kto má v obľube čistejší a prenikavejší zvuk, bude spokojný s vypnutou funkciou na zosilnenie nízkych tónov. Už podľa konštrukcie sme nečakali vysoký stupeň odhlučnenia. Okolie tak bude počuť jemné prenikanie vysokých tónov.

Hodnotenie:

+ konštrukcia a jemnosť prítlaku na uši, drôtový / bezdrôtový režim, NFC, Bass režim

– žiadne podstatné

Cena: 49,99 EUR

Zapožičal: Creative

(Článok pokračuje na ďalšej stránke)

1 2 3

Michal Reiter

Michal Reiter
Publikujem o dianí na internete, súkromí, bezpečnosti a testujem notebooky, smartfóny, audio produkty a ďalšie gadgety.