Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Technologicky vyspelá doba si vyžaduje aj rovnako vyspelé riešenia. V poisťovni Groupama sme v spolupráci s partnerskou spoločnosťou Europ Assistance pristúpili k inovácii našich asistenčných služieb pre Povinné zmluvné poistenie a pre Havarijné poistenie motorových vozidiel. „V posledných rokoch sa technológie posunuli výrazne vpred, takmer každý dnes vlastní smartfón a využíva internet. Hľadali sme preto spôsob, ako tento pokrok využiť najmä pri klientoch, ktorí sú v núdzi. Potrebujeme im zjednodušiť a sprístupniť naše služby. Vďaka tejto inovácii sa nám to podarilo. Službami Digitálny odťah a Geolink sme k nim o krok bližšie,“ informuje riaditeľ poisťovne Groupama, Ladislav Gajdsochík.

Väčšia spokojnosť na strane klienta

V prípade oboch inovácií poisťovňa stavila na využívanie obľúbených smartfónov. V rámci služby Digitálny odťah, ktorú využíva pri každom zásahu, poskytuje poisťovňa klientom nástroj, ktorý im umožní v reálnom čase sledovať prichádzajúce vozidlo odťahovej služby a vzájomne sa jednoducho lokalizovať. „Keď bude klient potrebovať odťah, kontaktuje asistenčné služby rovnako, ako doposiaľ. Operátor zadá požiadavku do systému a ihneď vidí, ktorá odťahová služba je voľná. Klient obdrží bezplatnú SMS správu s odkazom, na ktorom po rozkliknutí nájde aktuálnu polohu prichádzajúcej odťahovej služby. V reálnom čase teda vidí, ako ďaleko je technik a kedy mu dorazí na pomoc,“ vysvetľuje produktová špecialistka Groupamy, Denisa Kubovcová. Kým v roku 2017 bol priemerný čas príchodu odťahovej služby ku klientovi takmer 45 minút, dnes, vďaka tejto inovácii, je to 31 minút. Zároveň treba dodať, že až v 60% prípadov je príjazd technika do 30 minút. Poisťovňa týmto krokom okrem spokojnosti svojich klientov zároveň sleduje aj ich ochranu pred „lovcami nehôd“, ktorými bývajú zväčša súkromné spoločnosti. Tie sa snažia využiť situáciu, keď sú ľudia v strese, po nehode a nalákajú ich na vlastné, často predražené asistenčné služby.

Bezplatná SMS aj bezplatná služba pre všetkých

Podobne ale funguje aj druhá služba, Geolink. V bezplatnej SMS správe klient obdrží odkaz na určenie ich presnej polohy. „Po vyhodnotení dát zo spätnej väzby od klientov sme zachytili problémy s ich správnou lokalizáciou.  Klienti nevedeli, kde sa presne nachádzajú. Vyslaný servisný technik klienta často nevedel nájsť a kým sa stretli, vymenili si niekoľko telefonátov a zároveň ubehlo aj niekoľko desiatok minút. Preto sme prišli s novinkou, ktorá lokalizuje klienta priamo na mieste, kde má problémy so svojim vozidlom,“ vysvetľuje produktová špecialistka Groupamy, ktorá pracovala na zavedení týchto služieb do praxe. Využívaním týchto smart benefitov sa chce poisťovňa vyhnúť podobným komplikáciám a pomôcť klientom, ktorí sa ocitnú v núdzi.

Jediná podmienka na využívanie oboch benefitov je pokrytie signálom a dostupná dátová sieť na strane klienta. Poisťovňa zároveň zdôrazňuje, že prijatá SMS správa od asistenčnej služby je bezplatná, rovnako ako aj tento benefit vo všetkých balíkoch, či už pre Povinné zmluvné poistenie alebo pre Havarijné poistenie.

Značky: