Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Vybrali sme päticu dobročinných projektov a teraz je len na vás, ako si medzi sebou rozdelia 15-tisíc eur. Do 26. apríla o tom môžete rozhodnúť na www.softip.sk.Presne mesiac po virtuálnej oslave 30 narodenín tým SOFTIP doplní ďalších päť dielikov do skladačky troch desiatok dobrých skutkov, ktoré sa pri príležitosti svojho jubilea zaviazal urobiť.

„Nie je to tradičná forma oslavy, ale ani my nežijeme tradičné časy. Bude skvelé, ak za nami po ich skončení zostane aj niečo pozitívne –  presne takto, optimisticky, sa chceme na svet okolo nás pozerať. A aj preto sme sa rozhodli, že do nášho projektu 30 rokov, 30 dobrých skutkov, zapojíme čo najviac ľudí,“ vysvetľuje Dušan Guldan, predseda predstavenstva a výkonný riaditeľ SOFTIPu.

Najväčší slovenský výrobca podnikových informačných systémov, významný dodávateľ zákazkových riešení a cloudových technológií chce navyše motivovať aj dobrovoľnícke aktivity svojich zamestnancov. Aj preto práve „softipáci“ vybrali z množstva dobročinných projektov päticu, ktorú firma finančne podporí:

  • Baro ňilaj pre Poštárka (Prázdniny na Poštárke)
  • Slnečnica – život s Downovým syndrómom
  • Špecializovaná nemocnica sv. Svorada Zobor
  • Útulok Tuláčik pre opustených psíkov z ulice
  • Zdravotní klauni ČERVENÝ NOS Clowndoctors

Bližšie informácie o nominovaných projektoch sú na stránke www.softip.sk/sk/30-rokov. Každý môže hlasovať len za jedného svojho favorita, a to len raz. Hlasujúci môžu navyše vyhrať notebook, tablet alebo smartfón, ktoré si pre nich organizátor hlasovania pripravil.

Pre SOFTIP pritom nejde o ojedinelú aktivitu. Už 30 rokov sa snaží zlepšovať život nielen svojim zákazníkom, ale aj komunitám. Jeho IT riešenia pomáhajú zjednodušovať procesy, znižovať náklady, šetriť čas aj prírodu v tisíckach spoločností na Slovensku aj v zahraničí. Ako držiteľ ocenenia Výnimočná firma roku 2019 v kategórii Spoločenská zodpovednosť sa usiluje kontinuálne podporovať i charitatívne aktivity.

„Spolupatričnosť je pre nás veľmi dôležitá. Sme preto presvedčení, že symbolických 30 dobrých skutkov bude tou najlepšou oslavou nášho 30. výročia,“ uzatvára Dušan Guldan.

Značky: