Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Napriek rôznym posolstvám o duchovnom význame Vianoc má väčšina ľudí rada najmä hmotné darčeky. V súčasnosti je ale veľa spôsobov, ako potešiť nejedného vášho blízkeho aj inak, ako materiálnym darom. Výhodou mnohých nemateriálnych darčekov je aj to, že sú dostupné prakticky okamžite a ľudí tak môžete obdarovať aj na poslednú chvíľu. Pozreli sme sa na niektoré možnosti.

Podporte ich kreativitu

Je váš blízky nadšenec do kreativity a rád maľuje, kreslí, fotografuje či natáča videá? S väčšinou týchto činností mu môže pomôcť vhodný softvér. Pre fotografov sú tu napr. aplikácie Adobe Photoshop alebo ZonerPhotostudio, pre nadšených grafikov zasa Adobe Illustrator a pre tvorcov video obsahu Adobe Premiere, DaVinciResolve alebo Hitfilm. Mnohé z týchto aplikácií sú síce drahšie, väčšina vydavateľov softvéru však umožňuje zaplatiť aj predplatné na niekoľko mesiacov či jeden rok (napr. Adobe CreativeCloud).

Darujte im zábavu

Pri počítači alebo hernej konzole sa zabaví nielen vášnivý hráč. Rozvoj technológií priniesol do týchto segmentov napr. virtuálnu realitu, ktorá vďaka špeciálnym okuliarom prináša intenzívny zážitok z 3D prostredia.

Veľkým hitom sú aj pohybové senzory (napr. Kinect), ktoré vedia zachytiť pohyb hráča pred obrazovkou a pretransformovať ho do virtuálneho prostredia. S nimi je možné hrať rôzne športové či pohybové hry ako tenis, snowboarding či tanec, ktoré sú nielen prospešnejšie pre zdravie než sedenie pred obrazovkou, ale tiež omnoho zábavnejšie.

Väčšina hier je dnes distribuovaná digitálne cez platformy ako Steam či EA Origin – nemusíte teda bežať na poslednú chvíľu do obchodu, pretože hry a aplikácie sú dostupné na pár kliknutí. Ak neviete obdarovanému vybrať tú správnu hru, môžete si zvoliť darčekové poukážky, ktoré mu dobijú kredit na jednej z týchto služieb.

Predplaťte im digitálnu televíziu

Pri zábave ešte zostaneme. Predplatiť niekomu TV sa môže javiť ako nezmysel – veď každý, kto má televízor, už určite má zmluvu s nejakým poskytovateľom televízie a pravdepodobne aj zmluvnú viazanosť.

Moderná internetová TV však už dávno nie je len o vysedávaní a vylihovaní na pohovke. Napr. IPTV služba Kuki TV ponúka v rámci jediného mesačného poplatku možnosť sledovať TV na 1 fixnom a až na 5 mobilných zariadeniach. Môžete tak obdarovať nielen jedného človeka, ale celú jeho rodinu.

So smartfónom či tabletom v ruke sa tak obdarovaný nikdy nebude nudiť ani pri cestovaní, čakaní na úrade či u lekára alebo pri pobyte na chate či inom mieste, kde nemá k dispozícii televízor.

Na hodnote tomuto darčeku pridávajú aj doplnkové služby Kuki TV ako archív relácií, zastavenie a pretočenie sledovanej relácie, všetky časti obľúbených seriálov na jednom mieste, či videopožičovňa s najnovšími i klasickými filmami a seriálmi za rozumnú cenu.

Objednávka a nastavenie služby je záležitosťou niekoľkých kliknutí na internete, takže ju zvládnete aj na poslednú chvíľu.

Značky: