Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Lexus uvedie na trh model  LX 570 v limitovanej  špeciálnej verzii  Inspiration Series.  Auto oficiálne predstavia na prelome novembra a decembra na autosalóne v Los Angeles – Auto Show 2018.

Karoséria LX 570 Inspiration Series na prvý pohľad upúta čiernym lakom  Black Onyx. Najväčšie SUV japonského výrobcu jazdí na kolesách s čiernymi 21-palcovými hliníkovými diskami. Mriežka chladiča v tvare presýpacích hodín je čierna a orámovaná tmavým chrómom. Dodatočné čierne akcenty si možno všimnúť aj na predných svetlometoch, oknách, čiernym chrómom sú orámované zadné svetlá aj registračná značka.  Originálne sú projektory zabudované do dverí, ktoré po  otvorení zobrazujú na zemi logo LX.

Interiér, ktorý zaujme

Interiér radu Lexus LX 570 Inspiration Series korunuje kožené čalúnenie svetlej farby  Moonlight White, ktorým sú potiahnuté sedadlá aj bočné panely dverí a ktoré elegantne kontrastuje so zvyškom úpravy. Vozidlo dostalo špeciálne koberčeky, rohož v kufri a kryt kľúča.   Samozrejmosťou je úctyhodná výbava. Predné a bočné sedadlá v druhom rade sú vykurované a vetrané. O príjemnú atmosféru sa stará klimatizácia Climate Concierge, ktorá monitoruje teplotu vo všetkých štyroch zónach interiéru a nastavuje ju pomocou vetracích otvorov a systémov regulácie teploty sedadiel i volantu. Volant je štýlový  vďaka úprave z kože a dreva.

Devätnásť reproduktorov

Dokonalý zvuk vo vozidle zabezpečuje audiosystém Mark Levinson pre fajnšmekrov s 19 reproduktormi. Vodič sleduje navigáciu na 12,3-palcovom multimediálnom displeji. Nechýba ani  plnofarebný projekčný displej HUD. Cestujúcim na zadných sedadlách cestu spríjemní systém zábavy s obrazovkami na predných sedadlách.

Čo sa ukrýva pod kapotou?

Lexus LX 570 Inspiration Series poháňa 5,7-litrový motor V8 s výkonom takmer  390 koní, s maximálnym krútiacim momentom viac ako 540 Nm. Motor spolupracuje s osemstupňovou automatickou prevodovkou. Vďaka tejto konfigurácii utiahne auto náklad s hmotnosťou až 3 tony. Vozidlo má klasickú rámovú konštrukciu podvozku a je vybavené pohonom všetkych štyroch kolies s možnosťou výberu jedného z piatich jazdných režimov.  Vďaka tomu sa japonské SUV môže úspešne pohybovať aj v ťažšom teréne.

Bezpečnosť cestujúcich stráži balík vyspelých bezpečnostných systémov Lexus Safety System+, ktorý automaticky upozorňuje na chodcov, ovláda diaľkové svetlá a má aktívny tempomat.  Auto je vybavené aj systémom monitorovania mŕtvych uhlov a systémom výstrahy o pohybe v zadnej časti vozidla.

Z limitovanej série sa do predaja dostane len 500 kusov vozidiel.

Značky: