Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Novinka medzi smartfónmi Huawei – model Mate 50 Pro – očarí už na pohľad svojím dizajnovým spracovaním.

Čo ale na prvý pohľad vidieť nie je, je jeho mimoriadny výkon, špičkové fotografické vlastnosti a obrovské množstvo aplikácií dostupných prostredníctvom platformy Huawei AppGallery. Vďaka týmto funkciám sa z Mate 50 Pro bezpochyby stane váš každodenný pomocník pre prácu, zábavu, organizáciu času aj komunikáciu.

Nový Mate 50 Pro predstavuje doterajší vrchol inovácií radu Mate a stal vôbec najvýkonnejším vlajkovým smartfónom v histórii spoločnosti. Je vybavený najlepšími technológiami v obore, a to ako z hľadiska kvality mobilných fotografií, tak aj celkového výkonu a širokej ponuky aplikácií vďaka obchodu AppGallery. Tešiť sa môžete aj na vylepšený výkon vďaka nadstavbe EMUI 13, ktorá robí celkový zážitok z používania oveľa plynulejším.

Mobilné fotografovanie na profesionálnej úrovni

Mate 50 Pro je vybavený špičkovým fotoaparátom Ultra Aperture Camera s nastaviteľnou 10-násobnou fyzickou clonou. Fotoaparát využíva vymoženosti hneď v niekoľkých oblastiach, a to ako vo vývoji optiky, mechanického prevedenia, zobrazovacej technológie a spracovania obrazu, a vďaka tomu prináša užívateľom to najlepšie v oblasti mobilnej fotografie. Inteligentná clona sa prispôsobuje tak, aby zodpovedala danej scéne, pričom po prepnutí do profesionálneho režimu naopak používateľom umožní ručne nastaviť hĺbku ostrosti a stupeň rozostrenia.

Čo sa týka výkonu za zhoršených podmienok fotografovania, aj tu si Mate 50 Pro poradí na jednotku. V prípade nočného režimu fotoaparát zhotovuje snímky s dobrým osvetlením a zreteľnými detailmi. Portrétny režim využíva prirodzené rozostrenie pozadia, aby fotografovaný objekt vynikol nad okolím. Za zmienku stojí aj periskopový teleobjektív, ktorý podporuje až 200-násobný zoom, takže vám dokáže napríklad detailne priblížuť na míle vzdialené objekty ako napríklad mesiac na nočnej oblohe.

Milióny aplikácií vďaka platforme AppGallery

Či už váš telefón využívate na pracovné účely, hranie hier, baví vás úprava fotografií alebo oboje, svoj Mate 50 Pro môžete ľahko vybaviť aplikáciami priamo na mieru. Rovnako ako všetky smartfóny Huawei, aj Mate 50 Pro bol vybavený obchodom AppGallery, ktorý je prvou voľbou pre sťahovanie všetkých potrebných aplikácií. Samozrejme nechýbajú populárne sociálne siete ako sú Facebook, Instagram alebo TikTok, a ešte oveľa viac.

Možno malým prekvapením je fakt, že do svojho Mate 50 Pro bez ťažkostí môžete získať aj aplikácie od Google – a to pomocou vychytávky menom Gspace. Ako už vypovedá zo samotného názvu, ide o priestor, ktorý slúži ako prostredník k službám a aplikáciám Google. Stačí si vybrať aplikácie ktoré vás zaujímajú a behom pár minút ich môžete začať v prostredí Gspace využívať naplno.

Aby vás úložisko neobmedzovalo

Pre správny chod aplikácií je však dôležitý nielen skvelý výkon, ale aj kapacita pamäte. Našťastie s Mate 50 Pro sa o dostačujúce úložisko báť nemusíte. Okrem toho, že smartfón disponuje obrovským priestorom – až 256 GB, prináša EMUI 13 novú funkciu SuperStorage, čo je vôbec prvá technológia hyperpriestorovej kompresie úložiska, ktorá užívateľom rozširuje úložný priestor až o 20 GB. SuperStorage totiž automaticky detekuje duplicitné súbory a spolu s aplikáciou Huawei Optimiser vie duplicitné súbory komprimovať. S Mate 50 Pro tak máte istotu, že pamäť smartfónu využívate vždy efektívne.

Batéria, na ktorú je spoľah

Aby ste si mohli užívať všetky funkcie naplno, je Mate 50 Pro vybavený výkonnou batériou s kapacitou až 4700 mAh a schopnosťou nabíjania SuperCharge. Pomocou kábla tak môžete svoj Mate 50 Pro nabíjať rýchlosťou príkonu 66 W alebo 50 W v prípade bezdrôtového nabíjania. Vďaka tomu sa môžete spoľahnúť, že aj pri intenzívnom používaní telefón nielen dlho vydrží, ale pokiaľ sa vybije, je za pár minúť opäť pripravený fungovať po celé hodiny.

Okrem vlajkového modelu predstavil Huawei ďalšiu smartfónovú novinku – model nova 10 Pro prichádza s výbavou, ktorá rozhodne stojí za pozornosť. Smartfón je vybavený hlavným fotoaparátom s rozlíšením 50 Mpx, 60 Mpx predným duálnym fotoaparátom, schopnosťou 100 W nabíjania SuperCharge a technológiou Touch Turbo 2.0, s ktorou si vďaka skvelej kvalite zvuku a stereofónnemu systému dvoch reproduktorov vychutnáte úplné audiovizuálne pohltenie.

Viac o novinke sa dozviete na oficiálnych stránkach HUAWEI.

Značky: