Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

 Spoločnosť BMW Brilliance Automotive Ltd. a Mercedes-Benz Group China Ltd. oznámili že dospeli k dohode o založení spoločného podniku v Číne s majetkovým pomerom 50:50. Podnik bude prevádzkovať sieť vysokovýkonných nabíjacích staníc a poskytovať čínskym zákazníkom prémiové nabíjacie služby.

BMW a Mercedes-Benz využijú skúsenosti získané z globálnych a čínskych nabíjacích projektov, rovnako ako hlboké znalosti čínskeho trhu s novými vozidlami v segmente NEV (New Energy Vehicles). Ich cieľom je poskytnúť rýchle, pohodlné, spoľahlivé a na mieru navrhnuté nabíjacie riešenia pre čínsky trh. Ďalším cieľom spolupráce je zlepšiť skúsenosti zákazníkov s verejným nabíjaním.

V spoločnom podniku plánujú do konca roka 2026 vytvoriť približne 7 000 nabíjacích bodov, ktoré budú využívať najmodernejšie nabíjacie technológie. Očakáva sa tiež, že prvé stanice budú uvedené do prevádzky v roku 2024 pre vozidlá NEV, a to v najvýznamnejších regiónoch. Ďalšie stanice budú postupne inštalované po celej krajine.

Prémiová nabíjacia sieť bude prístupná širšej verejnosti, pričom sa predpokladá, že zákazníci BMW Group a Mercedes-Benz Group budú môcť využívať radu exkluzívnych funkcií, akými sú plug & charge alebo online rezervácie pre výnimočný digitálny zážitok. Zámerom spoločného podniku, pokiaľ to podmienky dovolia, nakupovať elektrickú energiu z obnoviteľných zdrojov a zabezpečiť tak udržateľný a ekologický spôsob nabíjania.

Dohoda podlieha schváleniu regulačnými orgánmi.

Značky: