Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Spoločnosť GROHE predstavuje svoju revitalizovanú prémiovú podznačku GROHE SPA, ktorá vyzýva používateľov, aby sa oddávali opulentným vodným rituálom. Špeciálnu inštaláciu inšpirovanú vodou v Pinacoteca di Brera si mohli pozrieť návštevníci Design Weeku v Miláne.

Milánsky Design Week, ktorý priťahujearchitektov, dizajnérov a návštevníkov z celého sveta, je jednou z najväčších a najdôležitejších každoročných akcií pre kreatívcov. Špičky svetového dizajnu, talentovaní začínajúci dizajnéri aj popredné značky predstavujú svoju prácu na výstavách, prezentáciách a ďalších špeciálnych udalostiach. V tomto vzrušujúcom prostredí predstavuje spoločnosť GROHE, popredný svetový výrobca kompletných kúpeľňových riešení a kuchynského vybavenia, svoju revitalizovanú podznačku GROHE SPA v prestížnom múzeu umenia Pinacoteca di Brera. Rozsiahle portfólio novej podznačky siaha od prepracovaných kolekcií vodovodných batérií cez prispôsobiteľné stropné sprchy a krásnu sanitárnu keramiku až po doplnky. Okrem predstavenia týchto produktov, s ktorými je možné vytvárať luxusný domáci wellness na mieru, značka GROHE svojou podmanivou vodnou expozíciou demonštruje tiež hlavné posolstvo GROHE SPA, ktorým je „Voda zdrojom zdravia“.

„Po virtuálnom predstavení kolekcie GROHE SPA na našom GROHE X Summite v polovici marca je Milan Design Week ideálnym miestom na prezentáciu vybraných kúskov z portfólia verejnosti. Naše výrobky tvoria symbiózu špičkovej kvality, najmodernejšej technológie, bezkonkurenčnej precíznosti a progresívneho dizajnu, a dokonale tak vyhovujú náročnému publiku tejto akcie. Neuveriteľne pohlcujúca inštalácia završuje našu prítomnosť tým, že kombinuje našu vášeň pre vodu s krásnym prostredím Pinacoteca di Brera,“ povedal Karl Lennon, Leader, GROHE SPA, LIXIL EMENA.

Inštalácia inšpirovaná vodou – odraz posolstva „Voda zdrojom zdravia“

Keď návštevníci vstúpia na nádvorie múzea Pinacoteca di Brera, môžu sa ponoriť do podmanivého zážitku, v ktorom hrá voda hlavnú úlohu. Inštalácia na vodnej hladine, za ktorou stojí interný dizajnérsky tím LIXIL Global Design, odráža úžasnú architektúru múzea umenia vrátane sochy Napoleona v jeho strede od jedného z najvýznamnejších sochárov svojej doby, Antonia Canovu. Pokojná vodná hladina opticky zväčšuje priestor a vytvára takmer magickú ilúziu. Vyjadruje čistotu a duševnú aj fyzickú pohodu. V každom z rohov nádvoria sú umiestnené štyri kocky s vnútornými priestormi, kde sú vystavené produkty GROHE SPA. Na všetkých týchto kockách je zrkadlový povrch, ktorý prispieva k ilúzii nekonečného priestoru.

„Naša strhujúca inštalácia oslavuje koncept GROHE SPA, teda Voda zdrojom zdravia, a zároveň vzdáva hold umeleckému odkazu múzea Pinacoteca di Brera. Veríme, že voda je životne dôležitým zdrojom energie. Pôsobením na všetky zmysly chceme pre našich hostí vytvoriť výnimočný zážitok – rovnako ako to robia naše produkty GROHE SPA. Premena kúpeľne na luxusný domáci wellness nie je o jednotlivých produktoch, ale o celkovom zážitku a účinkoch, ktoré má voda na telo a myseľ,“ vysvetľuje Patrick Speck, Leader, LIXIL Global Design, EMENA. Ďalšie podrobnosti o GROHE SPA nájdete na webe grohespa.com

Revolučná sprcha pre každú domácnosť

Novinky však v dohľadnej dobe prídu aj pod hlavnou značkou Grohe. Ak budete v najbližšej dobe uvažovať nad výmennou svojej kúpeľňovej sanity, určite by ste nemali pozerať len na cenu.

Spoločnosť GROHE uvedie na jar 2024 na trh sprchu GROHE Everstream s recykláciou vody. Sprchový systém sa v súčasnosti testuje v teréne a v druhej polovici roka 2023 sa očakáva začiatok školiaceho programu pre inštalatérov. Okrem tohto úplne nového výrobku chce mať spoločnosť GROHE do roku 2030 všetky svoje podomietkové sprchy pripravené na recykláciu vody.

Tento revolučný sprchovací systém čistí, ohrieva a opätovne využíva vodu tak, že spotrebuje len štvrtinu vody a tretinu energie, ktoré sú zvyčajne potrebné pri tradičnom sprchovaní, čo pre štvorčlennú domácnosť znamená úsporu nákladov až o 65 % ročne a zníženie emisií CO2 až o 70 % (konkrétna výška úspory závisí od návykov pri sprchovaní). Viac informácií o novinkách a produktoch Grohe nájdete na webstránke www.grohe.sk

Značky: