Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Spoločnosť Kaspersky Lab predstavila najnovšiu verziu riešenia Kaspersky Small Office Security pre firmy do 50 zamestnancov. Produkt je dostupný aj pre slovenských zákazníkov. Nové funkcie firmám umožňujú zabezpečiť svoju prevádzku vrátane dát zamestnancov a zákazníkov a sústrediť tak svoje zdroje na rozvoj podnikania.

KasperskySOS4_nowatV súčasnosti sa malé firmy často stávajú obeťami kybernetických zločincov. Kybernetickej bezpečnosti totiž venujú menej pozornosti ako veľké firmy a to napriek tomu, že uchovávajú stále viac citlivých údajov. Podľa prieskumu Global Corporate IT Security Risks spoločností Kaspersky Lab a B2B International, v roku 2014 najviac vzrástol podiel firiem, ktoré zamestnancom umožňujú v podnikovej sieti používať vlastné zariadenie, na 62%. Tieto firmy ale naďalej používajú len veľmi základné bezpečnostné opatrenia, a to napriek tomu, že osobné údaje (25%), platobné údaje (13%) a obchodné tajomstvo (12%) považujú za top priority zabezpečenia. Spoliehajú sa napríklad na bezplatné anti-malvérové produkty. Respondenti prieskumu uviedli, že by ocenili výkonné, ale zároveň jednoduché a ľahko ovládateľné bezpečnostné riešenie za prijateľnú cenu. Riešenie Kaspersky Small Office Security preto prináša zabezpečenie online transakcií, cloud management, zálohovanie a správu hesiel vo forme jednoducho ovládateľného programu.

KasperskySOS5_nowatNajnovšia verzia Kaspersky Small Office Security obsahuje:

  • rozšírenú ochranu pred všetkými známymi, neznámymi a pokročilými hrozbami s viacvrstvovou ochranou pre počítače s operačným systémom Windows aj Mac OS, servery a tiež mobilné zariadenia s operačným systémom Android.
  • novú konzolu pre správu založenú na cloude, ktorá majiteľom alebo firemným IT špecialistom umožní jednoducho riadiť IT bezpečnosť a tiež ovládať zariadenia pomocou webového prehliadača.
  • nový systém pre správu hesiel založený na cloude, ktorý uchováva dôležité firemné prihlasovacie údaje a umožňuje používateľom mať rôzne unikátne heslá pre každú zabezpečenú stránku na všetkých zariadeniach a to len s jednou podmienkou – zapamätanie si hlavného hesla.
  • nové zabezpečenie finančných dát, ktoré ochráni online podnikanie a osobné transakcie pred finančnými podvodmi. To zahŕňa aj vylepšený a mnohonásobne ocenený modul Safe Money.

KasperskySOS2_nowatKaspersky Small Office Security chráni počítače a laptopy so systémom Mac OS a OS Windows (od Windows XP až po Windows 8.1), Windows servery, ako aj smartfóny a tablety s Androidom. Každý používateľ či zamestnanec získa zabezpečenie pre jeden počítač s OS Windows alebo Mac a pre jedno mobilné zariadenie, a navyše aj službu Kaspersky Password Manager. Ochrana súborových serverov je zahrnutá na základe počtu zabezpečovaných používateľov. Riešenie Kaspersky Small Office Security je k dispozícii v prednastavených licenčných balíkoch do 50 zamestnancov.

Značky:

Ondrej Macko

Ondrej Macko
Ako novinár pracujem už od roku 1990. Teraz sa zaoberám mobilnou komunikáciou, multimédiami a vyhotovovaním videorecenzií.